Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie 11 tys. stacji bazowych Orange

Prawie 11 tys. stacji bazowych Orange

orson_dzi 9 Lipca 2018 12:22

12 1

orange nadajnik

Orange podsumowuje I półrocze 2018 roku. Sieć ma 10,5 tys. stacji LTE.

Po I półroczu 2018 roku Orange ma aktywnych prawie 11 tys. stacji bazowych, z czego ponad 10,5 tys. obsługuje sieć LTE. 5100 stacji obsługuje agregację pasm. Agregację dwóch pasm znajdziemy na prawie 3 tys. stacji, a agregację czterech pasm znajdziemy w 320 miejscach. Ciekawostką podawaną przez operatora jest fakt, że w Polsce jest 40% stacji bazowych więcej niż stacji benzynowych.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w ciągu I półrocza 2018 roku klienci Orange przesłali w sumie 70% danych przesłanych w ciągu całego 2017 roku. W swoich szacunkach pomyliłem się jednak o 4 PB. Przesłanych zostało w sumie 311 PB danych, co można przeliczyć na 4100 lat ciągłego odtwarzania filmów w jakości HD.




Zobacz: Rośnie transfer danych w Orange

Rozmowy w sieci Orange są prowadzone głównie w sieci 3G, było ich 60%. W styczniu ponad 500 mln minut rozmów przeprowadzono w technologii VoLTE, a w marcu było to już ponad 600 mln minut.

Ponadto w I połowie 2018 roku przesłanych zostało 6,4 mld SMS-ów, czyli aż 24 tys. na minutę.

Źródło tekstu: orange; wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | lte

w sumie: 51
  • 2

    33.  2018-07-09 17:05:00

    Nie rozumiem ludzi narzekających na zasięg w swojej miejscowości. Wystarczy kupić 4 karty sim, przetestować, wyciągnąć wnioski i wybrać ofertę. A nie czekać latami na zasięg.

  • 0

    34.  2018-07-09 17:05:27

    32). jurek, no po to jada by wypoczac od wszystkiego...

  • 1

    35. ~pabloki  2018-07-09 17:05:54  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    32 uzdrowiska mają słaby zasięg bo sa ograniczenia w emisji pem na terenie miejscowości uzdrowiskowych.

  • 0

    36. ~pabloki  2018-07-09 17:07:39  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    33 za drogo i nie opłaca się , nawet gdy jest za darmo .czyli typowo po polsku.

  • -1

    37.  2018-07-09 17:07:55

    33). eh... jak nie ma zasiegu, to i 4, czy 444 karty Ci nie pomoga...

  • 0

    38.  2018-07-09 17:08:50

    31 - nie o tym mówię ;-)
    Nie kombinuj.
    Napisałeś: "nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym." - bzdurę napisałeś ;-)

  • -1

    39.  2018-07-09 17:12:36

    32/35 - w strefach A nie można w ogóle stacji bazowych lokalizować. W strefach B nie można tych większych...
    Przy obowiązujących poziomach dopuszczalnych, nie ma co liczyć na zasięg w "centrach" miejscowości uzdrowiskowych ;-)

  • 0

    40. ~jurek  2018-07-09 17:14:10  host: dke219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34) Pan Jurek dla ciebie, jeśli już.

  • 0

    41. ~pabloki  2018-07-09 17:19:29  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    38 sam kombinujesz. nie chćesz zrozumieć tego co sam mi napisąłeś wyżej. serio zrozumiałeś że takie zapisy sa dosłownie ?

  • -1

    42.  2018-07-09 17:23:27

    41 - ja pytam gdzie te bzdury wyczytałeś? Bo ja nie pamiętam takich bzdur w regulamnach Pleja ;-)

  • 1

    43. ~pabloki  2018-07-09 17:34:48  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    42 ja wiem lepiej że nie znasz regulaminów playa. poza tym w 22 napisłeś że raczej nie traktują jako sieci operatora. wszystko na opak. a co to ma za znaczenie do gwarncji usług którą błednie w to wplotłeś . sprawdź w plusie też jest zapis że w innych sieciach nie gwarantują jakości . kompletnei nic nie rozumiesz . wielokrotnie udwodniłem Twoje głupkowanie. np. że jednak w plusie limit roamingowy zostałzwiększony o te 512 MB . ale nie przyznałes racji wprost tylko wypowiedzią interpretowalną. i tak jest z Tobą we wszystkim. ja jestem klientem play i wiem co i jak.

  • -1

    44.  2018-07-09 17:41:23

    43 - dlatego ja rozrózniam kiedy piszą o świadczeniu usług z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej od "sieci operatora" albo - co w reglaminach internetowych piszą - własnej infrastrukturalnie sieci ;-)

  • -1

    45.  2018-07-09 20:33:23

    43 - jeśłi pakiet jest dodatkowy, to jest dodatkowy - nie ma co interpretować... Nie wiem po co wymyślasz, ale właśnie - wymyślasz fakty w tym momencie ;-)

  • 0

    46. ~pabloki  2018-07-09 20:55:04  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    44 Ty nie rozróżniasz że dyskusja dotyczy tego że orange ma 50 % udziału w networks więc i 50 % nadajników choć są współdzielone z tmobile . tak samo jak play ma dostep do nadajników 3 sieci i swojej . a w rozumieniu regulaminu św usług zwrot sieć telkomunikacyjna powoduje że play świadczy usługi za pomocą wszystkich nadajników w Polsce , wszystkich MNO . ja też to rozróżniam co to sieć telekomunikacyjna a co to własna. w tej dyskusji nie ma to znaczenia bo dyskusja jest o liczbie stacji bazowych .
    45 dlaczego więc nie mogłeś zrozumieć tego od razu wczesniej? dlaczego nie padła odpowiedź wprost tylko pokretna ? ja wiem gdzie to pisałeś ale żal mi już udowadniać kolejny raz Twoją głupotę .

  • 0

    47.  2018-07-09 21:25:19

    wlo - jakie praktyczne znaczenie dla użytkowników ma rozróżnianie poszczególnych rodzajów sieci? Zamiast gadać o takich pierdołach - bo to są dla mnie nic nie znaczące bzdety, z chęcią podyskutowałbym o łajdackich praktykach Yanosika z wykorzystywaniem bez wiedzy i zgody użytkowników połączeń bluetooth do odnajdywania zaginionych rzeczy, ale nie ma komu na Telepolis napisać stosownego artykułu na ten temat. Brak Witka coraz bardziej daje się we znaki.

  • 0

    48.  2018-07-09 21:56:05

    46 - a co mnie dzielenie nadajników obchodzi? Ja pytam - po cholerę użyłeś tego sformułowania, że nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym?
    toms - nie mówię o roamingu przecież a sformułowaniu jakiego użył gość i teraz śmieszkuje...

  • 0

    49. ~pabloki  2018-07-09 22:14:28  host: user-188-33-88-196.play-internet.pl

    48 dziadu durny przecież wyżej napisałem Ci czy naprawdę zrozumiałeś że to zapis regulaminu? oznacza sieć własną z roamingiem krajowym to jest moje wyjaśnieni do Ciebie a nie zapis regulaminu. myślałem że umiesz myśleć . myliłem się. jednoczesnie zauwazyem ,bo to kolejny raz, że gdy coś nie pasuje do Twojej tezy to piszesz coś w stylu "po cholerę użyłeś tego sformułowania".

  • -1

    50.  2018-07-10 08:44:51

    49 - znowu śmieszkujesz? Kiedy ktoś przedstawia swoje stanowisko to pisze: wg mnie, moim zdaniem, w mojej opinii... Ty - - jak to w Twoim stylu jest - piszesz: "nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym". Ja więc pytam - gdzie w regulaminach są takie zapisy?

    A to nie jest to samo, kiedy Ty się wyrwanego z kontekstu słowa czepiasz? Tyle, ze ja z kontekstu dyskusji ani z kontekstu postu nie wywnioskowałem co Twój umysł (wiadomo - zdecydowanie bardziej rozwinięty od mojego) mówił Ci co pisać ;-)

  • 0

    51. ~Marek.  2018-07-10 11:04:25  host: ip-91-224-185-17.multi-telekom.pl

    A w miejscowości Golasowice w samym centrum przy straży pożarnej brak zasięgu i to na zewnątrz.

  • 0

    52. ~orange  2018-07-20 14:18:38  host: 79.162.108.160

    wydzierżaw działkę i załatw aby twoi ziomale od krów nie protestowali to ci postawimy stacje i będziesz miał zasięg. inaczej się nie da. Zasięg się z kosmosu nie bierze. To nie Star Trek

Dodaj swoją opinię