Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prąd od Plusa dla klientów indywidualnych

Prąd od Plusa dla klientów indywidualnych

LuiN 14 Kwietnia 2014 12:57 Aktualizacja: 14 Kwietnia 2014 18:40

7 9

plus prad Prąd od Plusa to atrakcyjna opłata za kWh, prosty i przejrzysty rachunek oraz minimum formalności. Klient wybiera odpowiadający mu abonament z pakietem energii i płaci za tyle, ile jej zużył.




Plus wprowadza usługę, dzięki której można zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet 240 zł w ramach programu smartDOM. To kolejna usługa w programie smartDOM, która pozwala na uzyskanie znaczących oszczędności.


Zasady zmiany sprzedawcy są maksymalnie uproszczone i wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników Plusa. Prąd od Plusa, to:

  • Atrakcyjna stawka za kWh, z gwarancją niezmienności w trakcie trwania kontraktu - kupując energię w Plusie, można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie,
  • Zniżka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu - specjalne stawki dla osób korzystających z innych usług Plusa i Cyfrowego Polsatu, dzięki czemu można mieć nawet 240 zł oszczędności,
  • Jedna oferta energii w całej Polsce - takie same, korzystne warunki bez względu na to, gdzie się mieszka,
  • Jedna prosta faktura - po raz pierwszy w Polsce rachunek za prąd jest tak samo prosty i przejrzysty jak za telefon,
  • Dostępność informacji i możliwość zakupu blisko domu - blisko 1200 punktów sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu na terenie całego kraju, w których można zasięgnąć informacji, dokonać zakupu i mieć zapewnioną obsługę klienta. Od 15. kwietnia oferta będzie dostępna w punktach sprzedaży Plusa, a od maja w punktach Cyfrowego Polsatu.

Klient przez cały czas trwania umowy płaci stałą miesięczną opłatę za pakiet energii. Oferta zbudowana została według zasad znanych wszystkim z usług telekomunikacyjnych:
  • Klient wybiera miesięczny pakiet energii (paczka kWh) i płaci stały abonament przez cały okres 24-miesięcznej umowy. Do wyboru są pakiety z paczkami energii od 100 kWh do 2000 kWh,
  • W przypadku przekroczenia przez klienta pakietu energii nie traci on dostępu do usługi, a dodatkowe zużycie zostanie ujęte na najbliższej fakturze rozliczeniowej według tych samych stawek, które obowiązują w pakiecie,
  • W razie niewykorzystania pakietu na koniec okresu rozliczeniowego, niezużyta energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe pokrywając nowe zobowiązania albo jej wartość zostaje oddana klientowi w formie gotówki lub przelewu,
  • Abonament za pakiet jest naliczany "z góry", a okres rozliczeniowy następuje co 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji klienta,
  • W trakcie całego okresu rozliczeniowego niewykorzystane pakiety sumują się na wzór przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc.

Po liberalizacji rynku energetycznego każdy klient ma prawo zmienić dostawcę prądu. Od 2011 roku liczba klientów, którzy to zrobili wzrosła o 25% w przypadku gospodarstw domowych i 18% w przypadku firm.


[Aktualizacja 18:40]


Plus przysłał wyjaśnienia odnośnie pytań użytkowników.


Pytanie o "cenę prądu" to pytanie o tylko jedną składową faktury prognozowanego zużycie energii elektrycznej, którą obecnie płacą klienci. Na koszty, które ponosi klient składają się:

  • Opłaty zależne od użycia, za sam właściwy prąd (tzw. energia czynna),
  • Opłaty stałe, niezależne od użycia, czyli opłata handlowa oraz opłaty dystrybucyjne.
Opłaty i stawki dystrybucyjne są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Są to opłaty różne dla 14 obszarów Polski. Dystrybutor położył kable, instaluje liczniki, robi ich odczyty, natomiast nie produkuje prądu ani go nie sprzedaje. Jest naturalnym monopolistą na swoim obszarze i dlatego ceny dystrybucji są zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki. Na ten element faktury Plus nie ma wpływu i refakturuje stawki od dystrybutora. Plus zwraca uwagę, że w ofercie energii na abonament nie pobiera opłaty handlowej.


W związku z powyższym nie należy rozpatrywać oferty Plusa w kontekście ceny za 1kWh, gdyż można znaleźć dostawców którzy mogą być w tym aspekcie porównywalni z Plusem, ale doliczają do faktury opłatę handlową i na tym mają zysk, a klient nie jest o tym jasno informowany. Przykładowo opłata handlowa możne wynieść prawie 60 zł rocznie (4,91 zł brutto miesięcznie).
Aby dobrze porównać dostawców należy wziąć pod uwagę cały miesięczny rachunek za energię. W ofercie Plusa podawana jest klientom łącza miesięczna płatność za energie. Pozwala to ominąć sztuczki niektórych sprzedawców, np. dopisywanie wysokiej opłaty handlowej przy niskich stawkach, przedstawianie % rabatu od energii czynnej, mówienie tylko o oszczędnościach bez podawania realnego rachunku itd.


Oferowana przez Plusa stawka energii elektrycznej dla grupy taryfowej G11 wynosi 0,3137 zł brutto oraz 0,294 zł brutto w ramach programu smartDOM - energetyka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu. Stawki są gwarantowane przez cały czas trwania promocji, czyli 24 miesiące. Ewentualna niewykorzystana z pakietu energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe lub zostaje zwrócona klientowi.


Poniżej załączone są ulotki przygotowane dla regionu Warszawa i okolice oraz Dolny Śląsk i Opolszczyzna, gdzie są podane przykładowe ceny pakietów.


Zobacz: ulotkę dla Warszawy i okolic
Zobacz: ulotkę dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | prąd | smartdom

w sumie: 85
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    76. ~Kuzyn1920  2014-04-15 10:01:09  host: 92.60.132.22

    @Aero2User Serio mam wrażenie że jesteś Hejterem z "Powołania". Wszystko co ZSZ = ZŁO0oooooo!!!! To czy masz żarówke taką sraką czy owaką to mało istotne, osobiście nie podoba mi sie monopol wprowadzony przez ZSZ Group ale ludzie mają z tego korzyści. Mając kilka ofert w jednym SmartDOMie nie oszczędzasz na 12 piw roczni! Na każdej usłudze masz rabat osobny, a i sama oferta kWh sumarycznie wychodzi taniej. Dajmy na to masz Swoją rodzine 4 osobową. Ogrzewasz domek elektrycznie, wszystko masz na prąd. Do tego masz 2 dzieci i żone która lubi klachać przez telefon, sam masz oferte BL z biznesowym telefonem. Telefon stacjonarny na którym masz BL do Stacjonarnych w ofercie CP, by zaoszczędzić. Do tego telewizja z Multi Room, internet mobilny bo często jesteś w trasie, a czas to pieniądz. Do tego w gratisie masz "prąd od Plusa" i konto w Plus Banku z którego opłacasz wszystkie rachunki z plusa za co znów masz rabat. Do doładowań dodatkowe pieniądze ( których nie musisz wydać na dzieci, które pewnie i tak przekraczają MIXa) i inne profity na które wraz z rozwojem ofert łączonych w SmartDOM bedą proponowane klientom PLUSA. Tu 240zł tu 240zł tu 240zł ...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    77.  2014-04-15 10:20:55

    @71 chyba nie rozumiesz tekstu czytanego ? Mnie stać na energię żeby się świeciło non stop. To samo tyczy się internetu mobilnego. Biorę to co jest bez limitu lub w cenie która mi odpowiada a nie operatorowi w jego marketingowym bełkocie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    78.  2014-04-15 10:23:39

    No nie dziwi mnie to, szczególnie, ze wiesz jak zaoszczędzić na internecie np. ;-) Daj sobie luzu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    79.  2014-04-15 10:25:32

    Tylko czekać aż mechanicy samochodów będą chleb sprzedawać. Polkomtel to prywatna firma i te pozorne oszczędności dla klienta to ściema ot taki marketingowy bełkot. Ja wiem jedno. Skoro mój dostawca działa bez zastrzeżeń to wiem za co płacę i nie mam potrzeby jego zmiany.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    80.  2014-04-15 10:34:29

    Kuzyn1920 TW Zeg mnie zeźlił kapciem. Zrezygnowałem z AERO2 i nie kupie żadnej usługi od firmy z tej grupy. Nawet telefony w Play nie zaloguje w roamingu Plusa. Mam darmowe nielimitowane rozmowy a skarbonkę rozładowywałem kupując np. pakiety filmów w ipla. Sam abonament z nielimitowanymi rozmowami w Plusie pożre oszczędności. Właściwie wszystkie usługi z pakietu kupie oddzielnie taniej. Dla mnie zero oszczędności. Komuś może będzie pasowało. Ogrzewanie elektryczne jest najdroższe a stacjonarnego to nie mam z 12 lat. Konto w banku Inteligo od 2002 r. miałem za 1 zł. a teraz za darmo. Nie wiem co oni tam by mi dali ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    81. ~Kuzyn1920  2014-04-15 11:20:41  host: 92.60.132.22

    @aero2 User. Nie czytasz! Przeczytaj co Ci dadzą jeszcze raz, nie bedę dublował postów. A to ze oferta nie jest stricte pod Ciebie to nie znaczy ze to chłam. Ludzie myślą o oszczędnościach wszędzie, i Tu wszędzie beda mogli je uzyskać. I nie mów z etak nie jest bo ludzie płaczą ze muszą 4.99 dołożyć do abo za Bl i to dla nich za dużo wolą stare oferty z pakietem min... byle by nic więcej nie płacić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    82. ~  2014-04-15 11:20:51  host: public-gprs514674.centertel.pl

    Dziwię się, że wogóle ktoś rozmawia z takim hejterem jak użyszkodnik aero2user. Całe szczęście, że zrezygnował z aero, to uczciwi użytkownicy będą mogli normalnie w okolicy korzystać. To taka chwalidupa, co to pisze , że stać go niemal na wszystko a na darmowe się rzuca jak przysłowiowa baba z Radomia i liczy grosze oszczędności i zbiera kody na darmowy internet z Orange.
    Pośmiewisko z siebie robi i rozumiałbym to gdyby to był gimbuz a to stary koń a zachowuje się i pisze jak nastolatek. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Skończ Waść wstydu sobie oszczędź, bo już śmieją się z Ciebie.
    Jeden hejtuje Orange czyli troll ciekawy a drugi troll aerouser hejtuje Polkomtel.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    83.  2014-04-15 14:45:30

    @Kuzyn1920 chyba dobrze zrozumiałem. Za każdą drugą i kolejną usługę dostanę 10 zł. rabatu i zniżkę na energię elektryczną w cenie takiej jak obecnie płacę w PGE. Moim zdaniem na rynku są lepsze oferty nawet po uwzględnieniu rabatu a energię lepiej oszczędzać w inny sposób.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84.  2014-04-15 14:49:21

    @82 wiesz gdzie ja mam twój śmiech ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85. ~Kuzyn1920  2014-04-15 14:53:07  host: 92.60.132.22

    @ aERO2.... dobra. Sam uzbnaęłś ze na rok zaoszczedzisz 12 piw za tą niby promocje więc tu daje + dodatkowo mozesz skumulować z 3 ofert rabat na okres umowy po 240 pln x3 co daje łącznie 720 podzielicz z 2 lat na rok po 360 PLN w kieszeni, czyli ok 1 zł dziennie czyli mozesz sobie wykupić za darmo ubezpieczenie ( gdzie sie oferują 1 zł za dzień) i tu jest kur.... Twoja oszczedność. Jak nie kumasz to Twój problem. A co DO PGE to powiedz lepiej jaką masz stawke na 1 i na 2 taryfie , bo skoro masz 2 taryfy to znaczy że jesteś dusigroszem i taoferta jest dla Ciebie. Właśnie dla Ciebie, dla takich co widzą różnice w 0.0023 gr na kWh.. Pozdrawiam i nie bierz tego do siebie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86.  2014-04-15 15:24:06

    Kuzyn chyba się nie rozumiemy. Mam taryfę G11 gdzie 1 kWh kosztuje 0,2390 zł. Jeżeli chodzi o abonament z nielimitowanymi rozmowami na komórki i stacjonarne + SMSy/MMSy to mam go właściwie za 0 zł. co w Plusie jest za bodaj 39 zł. miesięcznie. Nie biorąc tego abonamentu zaoszczędzę 24 x 39 = 936 zł. Internetu nie będę liczył ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87. ~pabloki  2014-04-15 15:31:43  host: 37.30.100.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    a niedługo firmy energetyczne wprowadzą promocje i będzie jeszcze taniej...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88. ~Kuzyn1920  2014-04-16 09:28:39  host: 92.60.132.22

    @ Aero2user Ok, Masz racje ch...jowa oferta dla klientów plusa. Najlepiej związać się umową z różnymi dostawcami. Mało profitów mało oszczedności. Nie warte uwagi. Najlepiej kupić starter za 5 zł i czekać na kody spod lionów,, wtedy to oszczędność. Internet też można kupić z jakiegoś badziewia by był i to bez limitu i przy minimalnych kosztach. Część żarówek można zamienić na świece, też bedzie oszczędność. Telewizje zamień na darmową cyfrową, a internet mobilnie mozesz korzystać z Wi-Fi Mc'Donalds. dla jednych to jest oszczędność a dla innych 1 gr na litrze benzyny... PO PIERWSZE NIGDY NIKOMU NIE DOGODZISZ a po DRUGIE TO ZAWSZE ZNAJDZIE SIE JAKIŚ HEJTER

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89.  2014-04-16 09:49:03

    Kuzyn wujowa dla każdego zorientowanego. Masz oferty 200 GB 15 zł. Żarówki na świetlówki czy LEDy. Ludzie wolą raczej VOD niż telewizję. Każdy bierze co chce ale każdy też może wypowiedzieć swoje subiektywne zdanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    90. ~as  2014-04-23 06:46:19  host: 87-205-190-105.adsl.inetia.pl

    Aero kolego nie wiem jak bardzo cie skrzywdził ZSŻ skoro tracisz tyle czasu na udowadnianie sobie jaka to słaba oferta. Może pora napisać do bravo girl?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91. ~solosz  2014-04-25 22:17:05  host: ip-78-30-93-121.free.aero2.net.pl

    nigdy na soloszowskie uklady nie przejde, bo to smierdzi na 1000 km w granicach zarysu tego, co kiedys sie panstwem polskim zwalo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92. ~janka  2014-08-12 15:08:20  host: 109.231.7.169.koba.pl

    Novum też telefonią się zajmuję i z powodzeniem sprzedaję energię, także warto porównać oferty i rozważyć zmianę operatora

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93. ~lte kicha  2015-02-14 22:55:56  host: 46.20.58.1

    Biorąc pod uwagę jak mnie wystrugano z nielimitowanym power lte , to strach pomysleć co mogą zrobić z prądem .
    Umieszczą jakiś regulamin i regóły o zmienności napięcia w sieci uzależnionych od np. ciśnienia atmosferycznego ,
    i umieszczą ten regulamin i 86 aneksów na serwerze gdzieś w Pitolągu , a dadzą do podpisania gołą umowę i normalny
    człowiek nie połapie się w tym .
    Ostrzegam , unikać tych ściemniaczy .