Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pracownicy strajkują, Foxconn wstrzymuje produkcję iPhona

Pracownicy strajkują, Foxconn wstrzymuje produkcję iPhona

WitekT 8 Października 2012 08:38

0 0

apple iphone 5Po doniesieniach o porysowanych iPhonach 5, Apple chce wzmocnienia norm jakości przez Foxconn, w którego fabrykach nowy smartfon jest produkowany. Pracownicy się buntują i rozpoczęli strajk.

W fabryce w chińskim Zhengzhou strajkuje od 3 do 4 tys. pracowników. Powód - nowa polityka jakościowa Apple dopuszcza defekty nie większe niż 0,02 mm. Pracownicy skarżą się, ani nie zostali przeszkoleni, ani nikt nie konsultował z nimi tych zmian. Obie rzeczy nie wpłynęły dobrze na morale załogi.




Na razie obyło się bez zamieszek, ale "rozmowy" pomiędzy pracownikami i kontrolerami jakości skończyły się w kilku przypadkach bójkami i zniszczeniem mienia. Produkcja iPhona w tej fabryce została w związku z tym wstrzymana.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    26. ~  2012-10-08 12:04:16  host: master.zse.wroc.pl

    @10: Kupiłem używaną Nokię - made in Finland. Przepracowała już tyle lat, na ile trzeba z 4 iZłomy i wciąż działa ;)

  • 0

    27. ~  2012-10-08 12:14:37  host: 83-238-209-224.ip.netia.com.pl

    #7 Użytkownik z iszitem w Starbucks jest jak... *** w przeręblu. Nabądź notebooka, tablet (nie ikał 2) lub Samsung SGS 3 lub Note to nie będziesz się męczyć z ekranem, a za sporo zaoszczędzonej kasy jeszcze setkę kaw w kawiarni nabędziesz.

  • 0

    28. ~erewr  2012-10-08 12:17:05  host: ip-213.134.151.131.static.cdpnetia.pl

    Widzę, że w Polskim radiu "ciężko się pracuje" "host: prx01.polskieradio.pl"

  • 0

    29. ~...  2012-10-08 12:20:36  host: 46.115.55.204

    @24 To ciekawe dlaczego mój p990 jest made in korea?

  • 0

    30.  2012-10-08 12:33:59

    @29 Nie czytasz ze zrozumieniem. Przecież mr matteo napisał wyraźnie, że wszystko poza paluszkami Lajkonik jest produkowane w Chinach. Jeśli masz napisane "Made in Korea" , to pewnie to jakaś nędzna koreańska podróbka :-)

  • 0

    31. ~gfość  2012-10-08 12:37:45  host: abfi163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nokia 101 dual sim made in india, nokia e52 made in finland

  • 0

    32. ~gość  2012-10-08 12:38:28  host: abfi163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    post @31 miał być odpowiedzią na @10

  • 0

    33.  2012-10-08 12:40:59

    gsmpro: co innego fabryki, ktorych jednak troche poza Chinami jest, co innego - czesci. Praktycznie NIE MA sprzetu telekomunikacyjnego, w ktorym jakas czesc nie bylaby produkowana w Chinach.

  • 0

    34. ~...  2012-10-08 12:43:47  host: 46.115.55.204

    @30 Ten oportunizm i obłuda są wręcz symptomatyczne dla zachodniej cywilizacji. Ci be, tamci be, ale jak interes trza robić to się robi. A potem wysyłamy caritasy i inne takie. I jeden za drugim tylko powtarzać umie- to nie ja, to ONI. Ci źli. Ja nie ma mam wyjścia. Muszę tak robić, bo ONI mnie zmuszają. Kiedy ludzie zrozumiecie, że świat jest taki a nie inny, bo my tacy a nie inni jesteśmy.

  • 0

    35. ~...  2012-10-08 12:49:29  host: 87-205-236-151.adsl.inetia.pl

    @M@jkel cokolwiek powiesz, cokolwiek.

  • 0

    36. ~cdthjo  2012-10-08 13:14:31  host: in.great.net.pl

    co za ulga:-) oby nie doszlo juz do wznowienia produkcji, kto mial to sie nachapal.......

  • 0

    37. ~aco  2012-10-08 13:49:47  host: 89-70-122-75.dynamic.chello.pl

    Oj tak :) niech strajkują! tam nie ma żadnego patentu ! no chyba ze nie dostaną wypłaty na miskę ryżu :/

  • 0

    38. ~znajomy  2012-10-08 14:10:57  host: user-94-254-129-84.play-internet.pl

    Hehe:) Oby srajphone'y zniknely z powierzchni ziemi. Nie wiem co ludzie widza w tym amerykanskim belkocie za TAAAAAKA kase...

  • 0

    39. ~Piotrek  2012-10-08 15:22:05  host: staticline-31-182-131-179.toya.net.pl

    tak apropo to nokia też przenosi się do chin i jak ktoś powie że iphone jest *** zrobiony bo jest robiony w chinach to nic tylko pogratulować

  • 0

    40. ~...  2012-10-08 18:07:19  host: 176.5.220.94

    @39 Wysil się i zobacz, że można uważać "a" za guano bo jest zrobione w Chinach i jednocześnie nie wypowiadać się na temat "b", które też jest zrobione w Chinach. Dalej chcesz gratulować? Komu- sobie?

  • 0

    41. ~  2012-10-08 18:37:02  host: 178-36-196-27.adsl.inetia.pl

    Oni tam zaraz w Foxconn przez Apple masowe samobójstwo popełnia wyzyskiwanie ludzi i jeszcze mają do nich pretensje

  • 0

    42. ~  2012-10-08 23:23:49  host: 87-205-132-49.adsl.inetia.pl

    @10 6mcy temu N8 Made in Finland

  • 0

    43. ~LepikPL  2012-10-08 23:51:45  host: 87-205-47-115.adsl.inetia.pl

    HTC Desire - ku zdziwieniu "Made i China". A wydawało mi się że Tajwany nie robią wielu interesów z Chinolami. Pora się dokształcić z geoekonomii.

  • 0

    44. ~tello  2012-10-08 23:54:28  host: abnn109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli najbogatszej na świecie firmie w tej branży (40mld dolców wolnego kapitału) "nie stać" (moralnie) zapłacić za pracę tych klika stów więcej chińskiemu monterowi to kogo ma stać na tym świecie bardziej jak nie ich??? Chyba że płacą FoxConnowi jak trzeba ale cash trafia do kieszeni towarzyszy z KPCh.

  • 0

    45. ~  2012-10-10 18:34:20  host: z25-02.opera-mini.net

    @10 ja mam nokię 5230 wyprodukowaną na węgrzech :D Ale wolałbym np.galaxy S advance wyprodukowanego w chinach

Dodaj swoją opinię