Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pracownicy Ericssona pracują jako wolontariusze

Pracownicy Ericssona pracują jako wolontariusze

WitekT 29 Listopada 2006 12:30

0 0

Dziesięć starszych pań z dzielnicy Ochota w Warszawie uczestniczyło w miesięcznym kursie nawigacji w Internecie. Zajęcia prowadzone przez trzech pracowników Ericsson zainicjowały program wolontariatu pracowniczego w firmie.

82% pracowników firmy Ericsson potwierdziło swoje zainteresowanie programami wolontariatu pracowniczego. 40% spośród ankietowanych tłumaczyło, że pomoc ludziom jest ważna, a co piąty badany czuje wewnętrzną potrzebę angażowania się w akcje wolontariatu.

Już w listopadzie rozpoczął się pierwszy z projektów. Trzech pracowników firmy Ericsson: Łukasz Ostrowski, Łukasz Chorzępa i Łukasz Styś poprowadziło zajęcia praktyczne internetowe dla grupy dwunastu kobiet z ochockiego Stowarzyszenia Po Sześćdziesiątce. Poświęcili oni swój wolny czas na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu działania globalnej sieci.
Zajęcia trwały przez cztery kolejne soboty w siedzibie firmy na Ochocie. Panie biorące udział w szkoleniu podkreślały w ankiecie końcowej zaangażowanie i cierpliwość młodych pracowników firmy. Projekt zyskał renomę. Jest duże zainteresowanie powtórzeniem kursu. Jeszcze w trakcie jego trwania zgłaszały się kolejne chętne osoby do wzięcia udziału w zajęciach.

Na realizację czeka drugi projekt programu wolontariatu. Od stycznia 2007 roku grupa ochotników - pracowników firmy Ericsson - będzie pomagała w prowadzeniu zajęć plastycznych dla dzieci z warszawskiej Kliniki Onkologii przy ul. Wawelskiej.

Program wolontariatu został stworzony dla pracowników firmy Ericsson z myślą o rozwoju lokalnej społeczności.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-11-29 17:36:49

    łoj co by to tylko nie byli przymusowi wolontariusze co by p.prezes mogl sie pochwalic tu i owdzie takimi inicjatywami.

  • 0

    2. ~  2006-11-29 20:48:49  host: dvb190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taa, praktykantów wykorzystali a starsze panie się napalają.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-127-179.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet