Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pracowita jesień CenterNetu

Pracowita jesień CenterNetu

WitekT 12 Września 2009 17:32

0 0

CenterNet rozpoczyna stawianie stacji GSM1800, które dostarcza Huawei. Stacje są gotowe do obsługi LTE - mówi TELEPOLIS.PL Grzegorz Tomczyk, wiceprezes telekomu.

Huawei dostarczy operatorowi większą część infrastruktury. System billingowy wcześniej dostarczył Comarch, a platformę prepaid - mLife.

Roaming ma ruszyć na przełomie października i listopada. Będzie oparty o technologię dual IMSI, podobnie jak w Cyfrowym Polsacie. O ile jednak Polsat korzysta z umów roamingowych hiszpańskiej Telefoniki, o tyle CenterNet wybrał rozwiązanie iBasis holenderskiego operatora KPN.

Na przełomie października i listopada powinno pojawić się więcej nowych usług - oprócz wspomnianego już roamingu, także transmisja danych (w tym MMS-y) i przenośność numerów.




Obserwujemy duże zainteresowanie przeniesieniem numeru do naszej sieci. Klienci pytają o to zarówno na infolinii, jak i w sieci sprzedaży - mówi TELEPOLIS.PL Anna Gołębicka, dyrektor marketingu w CenterNecie.

W tym czasie komercyjnie ma wystartować też oferta abonamentowa wRodzinie, bez umów terminowych. Do końca roku ma pojawić się kilkanaście nowych telefonów. Przewidziana jest także oferta dla dzieci (z telefonami dla nich przeznaczonymi) oraz dla biznesu.

Na początku oferta biznesowa będzie skierowana głównie do spółek z grupy, do której należy CenterNet oraz firm współpracujących. Stopniowo chcemy jednak zacząć pozyskiwać zewnętrznych klientów - mówi TELEPOLIS.PL Grzegorz Tomczyk.

CenterNet pracuje nad rozbudową sieci doładowań. Trwają rozmowy z Ruchem i Pocztą Polską, które mają rozszerzyć dostępność usługi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    49. ~berdys  2009-09-13 21:18:23  host: ip-94-42-35-168.multimo.pl

    Gdyby tylko doladowanie za 50 pln przedluzalo wychodzace o rok i zadne inne- to bym ladowal za 50 PLN.Nie rozumiem argumentacji,ze kwota 5 zlotych daje wiekszy komfort psychiczny niz 25 ;) Wlasnie 25 daje wiekszy, bo wiadomo, ze sie wolniej zuzyje niz te marne 5 zlociszy ;) No coz, jak ktos ma magazyn aktywnych kart sim w szfladzie, to ta 5 rzeczywiscie moze robic wielka roznice ;) Tak wiec kwota 50 PLN nie bylaby wielka kwota na rok- a o 25 PLN szkoda nawet wspominac ;) BTW- nie musi byc zdrapek za 5 PLN. Wystarcza doladowania elektroniczne w zakresie od 1 PLN do ... .

  • 0

    50.  2009-09-13 21:53:24

    berdys (49) REALNE przykłady. Jeżeli musisz zadzwonić do kogoś, a jutro kończy Ci się ważność konta na połączenia wychodzące i nie masz akurat 25 zł? Masz przy sobie "drobne". Prosisz o wydruk papierowy tzw. "Voucher" i nie masz "ciśnienia", że juto albo za góra dwa dni i tak będziesz mógł tylko odbierać połączenia. Albo inny przykład. Zostały Ci na koncie jakieś środki i nie potrzebuje robić skarbonki nawet 25 zł kuponem - chcesz jedynie przedłużyć ważność konta - kupon za 5 zł jest idealny. Niestety operatorzy też o tym dobrze wiedzą. Oczywiście zaraz ktoś napisze" "jak ktoś "normalnie" używa komórki, to nie martwi się terminami ważności konta". Powtarzam - a g....o obchodzi to kogoś jak kto korzysta ze SWOJEGO telefonu - FAKTEM jest, że to NORMALNE rozwiązanie w innych krajach i nikogo tam to jakoś nie dziwi. Dopiero jak przyjedzie do Polski, to nie może się nadziwić pokrętnym praktykom stosowanym przez polskich operatorów w usługach pre-paid.

  • 0

    51.  2009-09-13 21:58:30

    A takie sytuacje są naprawdę realne. Na przykład w Nowy Tak Tak, przy aktywnej usłudze "Godzina za Grosze". Ktoś rozmawia głównie po sieci i ma masę minut za niewielką forsę. Czy też nawet przy pakietach po 5 gr w Play Fresh i rozmowach głównie w gronie znajomych, rodziny w sieci lub na stacjonarne. Kasa nie schodzi aż tak szybko, a nie każdy "wisi" przez pól dnia na słuchawce. albo podwójne i potrójne doładowania w Tak Taku...

  • 0

    52. ~antidotum  2009-09-13 22:10:42  host: 94.254.246.227

    berdys, w czym by Ci zaszkodziło, to że kupienie doładowania w kwocie 5zł wydłużyło by komuś konto na rok??? Wyjaśnij mi bo tego nie rozumiem? Ktoś kupuje za 5 zeta wydłuża mu o rok - jest ok. Ty kupujesz 25 wydłuża ci też o rok - też jest ok. W czym widzisz problem!?

  • 0

    53. ~  2009-09-13 22:15:41  host: v02-15.opera-mini.net

    do jojo: nie chwal tak znowu play bo prawda jest taka ze anomamenty z telefonami maja obecnie kiepskie. bez telefonu na 6 miesiecy przyzwoite. tylko jedno mnie dziwi. skoro bez telefonu to dlaczego na 6 miesiecy a nie ze w kazdym momencie mozna zrezygnowac? a co do telefonii na karte to te 5gr to wciaz pakiety i te 100 min trzeba wykorzystać w ciagu 30dni bo jak nie to minuty przepadną. i wciaz drogi net. wrzesień juz jest a obiecanych pakietów internetowych w play fresh jak nie bylo tak nie ma.. play fresh jest przyzwoitą oferta ale bez taniego netu to ta świeżość dosc szybko sie skończy. ludzie wygadaja te 90zl w ciagu 3 miesiecy i jak play fresh nie da taniego netu dodatkowo to ludzie szybko odejdą bo to bedzie znak ze play fresh sie wypala i pogorszają tylko oferte (zmniejszyli w koncu niedawno ilość darmowych smsow za doladowanie)

  • 0

    54. ~antidotum  2009-09-13 22:26:14  host: 94.254.246.227

    ad 53 Play ma bardzo dobre abonamenty z telefonami (zwróc uwagę na ceny słuchawek u konkurencji). Przy przeniesieniu numeru dostajesz więcej minut. Pakiety internetowe będą, ale - nikt nie zapewniał że miały być we wrześniu... Ilość smsów i tak jest stosunkowo duża. Która sieć da ci tyle esów do wszystkich co Play??? Niech odchodzą - zobaczą jak im szybko złotówek z konta ubywa, to wrócą do fresha szybciej niż sądzili ;) ...tak wogóle temat jest o Centernecie...

  • 0

    55.  2009-09-13 22:28:50

    53 - o abonamentach ŻADNEJ z sieci staram się raczej nie wypowiadać - jeżeli już, to robię to bardzo rzadko. Abonament niezbyt mnie interesuje. ;-) Chwalę, to co jest dla mnie jedną z kilku korzyści dla których wybrałem właśnie tą, a nie inną ofertę. Pakiety po 5 gr są promocją - owszem. A w innych ofertach pre-paid konkurencji nie ma promocji? Też są. No dobra w TT HOT nie ma - tam jest "gołe" 29 gr (nie licząc promocji "Potrójne Doładowanie") ;-). Tak - jest to promocja... i póki JEST, to po prostu z niej korzystam. W innych sieciach pakiety również rzadko są bezterminowe. A jak wiadomo w takim Simplusie np. niektóre pakiety można aktywować jedynie pojedynczo, nie można kilku na raz. W Nowej Heyah np. nie masz tanich wewnątrzsieciówek... W każdej ofercie są jakieś "kruczki". Jeżeli chodzi o transmisję danych w Play Fresh, to nie jest ona dla mnie priorytetem. I tak jest przynajmniej lepiej rozliczana niż w Tak Taku.

  • 0

    56.  2009-09-13 22:29:51

    antidotum (54) - masz rację. Temat jet o CenterNecie. Za bardzo z niego zbaczamy. ;-)

  • 0

    57. ~  2009-09-13 22:53:51  host: v01-11.opera-mini.net

    To jak juz zbaczamy, to dodam tylko, ze jak pf nie da na dniach taniego netu, niekoniecznie w pakietach - przeciez moze obnizyc cene bez robienia zadnych pakietow, tak jak jest to w heyah - to wlasnie wyrzuce pf i definitywnie przejde do heyah!

  • 0

    58.  2009-09-14 00:42:48

    57. też byłem tego zdania, ale doszedłem do wniosku, że jednak dają za krótką ważność konta na wychodzące w Heyah i olałem Heyah, szkoda było kasy na ten pre-paid.

  • 0

    59. ~  2009-09-14 00:49:09  host: v01-16.opera-mini.net

    @58 no ja akurat bardzo aktywnie korzystam z telefonu, duzo dzwonie za granice, tak ze musze doladowywac czesto, okolo 150zl/mies. Wiec dla mnie waznosc konta nie ma takiego znaczenia, choc przyznam, ze rok waznosci po jakimkolwiek doladowaniu, to powinien byc standard wymuszony ustawa.

  • 0

    60. ~  2009-09-14 07:53:45  host: v01-12.opera-mini.net

    do 54: wbrew pozorom nie tak bardzo schodzimy z tematu centernetu Piszac o play fresh. bo zastanawiamy sie kiedy wejdzie (i czy wogole wejdzie) prawdziwa konkurencja dla play (fresh). kiedy nadejdzie extreme mobile centernetu czy mobyland aero2? bo jak widac mobilking sie juz poddał i nie walczy juz ceną ani ofertą o klienta a szkoda. jednak mobilking umarł..

  • 0

    61. ~  2009-09-14 08:06:28  host: 94.254.167.64

    57 - Jak ci zależy bardzo na tanim necie, to przejdź do GaduAir, Mbank Mobile albo Simplusa - bardziej się opłacają niż heyah

  • 0

    62.  2009-09-14 08:07:01

    potencjał jest dobry - w każdej gminie co najmniej 3 wieże kościelne i fanatycy radia co ma ryja jako akwizytorzy. Wystarczy słowo ojca generała.

  • 0

    63. ~tomala  2009-09-14 08:46:08  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    62: skończ juz naprawde swoje dyrdymaly wypisywac bo to niesmaczne sie robi. Pisz na temat o Centernecie albo idz na inne forum, najlepiej zagraniczne, niepotrzebujemy tutaj takich...

  • 0

    64.  2009-09-14 11:54:43

    Dinoko: nie Ojca Generała, a Ojca Dyktatora, oj miało być Dyrektora hehe!

  • 0

    65. ~  2009-09-14 13:38:05  host: v02-13.opera-mini.net

    do 63: a TY co żołnierzyk z sekty ojca rydzyka? przypominam CI ze wrodzinie jest mvno centernetu. a wiec gadka o telefonii ojca rydzyka i jego sekty jest jaknajbardziej na temat jesli chodzi o centernet. puki co wrodzinie to jedyną supmarka działająca we współpracy z centernetem. i taka jest prawda niezależnie czy CI sie to podoba czy nie. i jeszcze jedno. jak TOBIE sie cos nie podoba, cos jest wbrew twojemu światopoglądowi to pisz za siebie a nie w imieniu innych. TY masz takie zdanie i ok. szanuje to. ale ja mam inne zdanie na ten temat. pewnie inni będą mieli jeszcze inne zdania. od tego jest wolność slowa. wiem ze ojciec rydzyk najlepiej by chcial by wszyscy myśleli tak jak on i robili cos tak jak on by tego chcial ale nie kazdy dał sie zniewolic w jego sekcie. TY widac dałeś sie zniewolic. no coz. pisze i mowi sie trudno..

  • 0

    66. ~tomala  2009-09-14 15:28:01  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    65: ech... nie mam oferty centernetu ani wrodzinie ale widze ze tchorz jestes jakis, dlaczego sie nie podpiszesz i wyslasz z opera-mini.net? Boisz sie? Trzesiesz sie jak galareta? Nie potrzebnie:))

  • 0

    67. ~  2009-09-14 15:58:00  host: v01-16.opera-mini.net

    do 66: pisze z opery mini bo zadko bywam w domu ostatnio. dlatego dla mnie dobra oferta to tani lub darmowy net mobilny i tanie rozmowy głosowe. smsow używam zadko. czesciej alternatywne gg mobilne. dlatego puki co dobra oferta dla mnie to mbank mobile (19gr/min do wszystkich sieci i 50MB darmowego netu co 30dni za free i pakiet naliczany co 1kB. I 5zl starcza na 60dni. jedynie czekam na kontroferte play fresh jesli chodzi o net. puki co oferta centernetu (wrodzinie) jest dla mnie tak beznadziejnie droga ze wg mnie tylko wierni wyznawcy ojca rydzyka moga to kupic myśląc naiwnie ze to ich wyzwoli od wszelkiego zla i piekieł po śmierci.. dlatego jestem przeciwny mieszaniu biznesu z jakakolwiek religia i by wiara/religia służyła komus do budowania firmy, opierania biznesu o czyjąś wiarę. to jest wg mnie mocne naduzycie zarówno ze strony ojca rydzyka jak i całego zakonu redemptorystow. takie jest moje zdanie. i nie chowam sie tylko jak wpisuje swoj nick to w trakcie zapisywania widze pozniej on znika gdzies. ale jak to jest dla CIEBIE problem to spytaj sie tych którzy tworzą portal telepolis.pl dlaczego z nimi opery tak to jest bo ja informatykiem nie jestem i sie na tym nie znam. swoja drogą 'przyganiał kocioł garnkowi' sam jestes niezarejestrowanym użytkownikiem i procz nicku 'tomala' nic o Tobie nie wiadomo.. /hmm

  • 0

    68. ~tomala  2009-09-14 16:09:42  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    67: "wpisuje swoj nick to w trakcie zapisywania widze pozniej on znika gdzies" Co za bzdury, jak nie wpisujesz nicka to go nie bedzie a jak wpiszesz to bedzie? Zrozumiales poprzednie zdanie? Jesli nie to przeczytaj ponownie, rece opadaja. To jest forum o telefoni komorkowej a nie o ojcu Rydzyku. Jakbyś nie wiedział :))))))

Dodaj swoją opinię