Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PPWK z nową strategią

PPWK z nową strategią

sirmark 18 Sierpnia 2009 11:33

0 0
Zarząd PPWK (Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych) stawia sobie za cel w drugim półroczu 2009 r. zakończenie porządkowania struktury organizacyjnej oraz własnościowej Grupy i skoncentrowanie działalności na obszarach najbardziej rentownych, czyli marketing mobilny; mobilne usługi dodane, nawigacja satelitarna (B2C) oraz kartografia cyfrowa (B2B).Po zakończeniu procesu przekształceń oraz zmianie nazwy PPWK S.A. będzie spółką o jednorodnej działalności - skoncentrowanej na usługach mobilnych. Wdrażanie strategii już się rozpoczęło i będzie kontynuowane w najbliższych tygodniach. Realizacja nastąpi w sześciu etapach:
- fuzja spółek MNI Premium i EL2,
- fuzja MNI Telecom i Neotel,
- sprzedaż spółki Długie Rozmowy do MNI Telecom,
- wydzielenie działalności wydawniczej do spółki PPWK Sp. z o.o. i jej sprzedaż,
- wykupienie przez MNI od PPWK akcji MNI Telecom (do 100%) w zamian za posiadane akcje MNI Premium,
- podniesienie kapitału w PPWK, które obejmie MNI w zamian za pozostałe akcje MNI Premium (w wyniku tej transakcji PPWK będzie właścicielem 100% akcji MNI Premium).

Zarząd planuje osiągnąć strukturę Grupy, na którą będą się składały dwie spółki - MNI Premium (uprzednio połączona z EL2) oraz Navigo. W pierwszej skoncentrowane zostaną medialne usługi dodane oraz marketing mobilny, druga natomiast to wykorzystanie cyfrowych danych kartograficznych na rynku konsumenckim (nawigacja satelitarna z wykorzystaniem różnych urządzeń) oraz biznesowym (serwery danych i usługi). Elementem mającym podkreślić zmiany będzie również zmiana nazwy spółki oraz jej identyfikacji wizualnej.

Zarząd ocenia, że spółki należące do PPWK i MNI działające na rynku marketingu mobilnego i usług dodanych wypracują w tym roku 25 mln złotych zysku brutto przy sprzedaży rzędu 170 mln złotych, a nawigacja i kartografia cyfrowa 0,15 mln złotych zysku przy sprzedaży 3 mln.

Źródło tekstu: PPWK     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2009-08-18 14:03:24

  nie ma żadnych mądrych komentarzy, to ja coś napiszę, trochę nie na temat, skrót Spółka Akcyjna to "SA" a nie "S.A.", błąd czesto spotykany, w mojej firmie zresztą też ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2009-08-18 14:18:12

  odszedl lawirant Esz i odrazu nowe plany ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~Tadeusz77  2009-08-18 15:02:43  host: t07-07.opera-mini.net

  MNI - mam dosyc ich marketingu mobilnego ktory sprowadza sie miedzy innymi do naciagania klientow na telefon do wrozki itp.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~jazz190  2009-08-19 12:33:44  host: atropos.tpi.pl

  myślałem, że zarówno S.A. jak i SA są poprawne?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5.  2009-08-21 10:42:45

  SA - tak jest wg słownika j. pol., S.A. - tak jest wedele ustawy ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-98-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet