Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PPWK z nową strategią

PPWK z nową strategią

sirmark 18 Sierpnia 2009 11:33

0 0

Zarząd PPWK (Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych) stawia sobie za cel w drugim półroczu 2009 r. zakończenie porządkowania struktury organizacyjnej oraz własnościowej Grupy i skoncentrowanie działalności na obszarach najbardziej rentownych, czyli marketing mobilny; mobilne usługi dodane, nawigacja satelitarna (B2C) oraz kartografia cyfrowa (B2B).

Po zakończeniu procesu przekształceń oraz zmianie nazwy PPWK S.A. będzie spółką o jednorodnej działalności - skoncentrowanej na usługach mobilnych. Wdrażanie strategii już się rozpoczęło i będzie kontynuowane w najbliższych tygodniach. Realizacja nastąpi w sześciu etapach:
- fuzja spółek MNI Premium i EL2,
- fuzja MNI Telecom i Neotel,
- sprzedaż spółki Długie Rozmowy do MNI Telecom,
- wydzielenie działalności wydawniczej do spółki PPWK Sp. z o.o. i jej sprzedaż,
- wykupienie przez MNI od PPWK akcji MNI Telecom (do 100%) w zamian za posiadane akcje MNI Premium,
- podniesienie kapitału w PPWK, które obejmie MNI w zamian za pozostałe akcje MNI Premium (w wyniku tej transakcji PPWK będzie właścicielem 100% akcji MNI Premium).

Zarząd planuje osiągnąć strukturę Grupy, na którą będą się składały dwie spółki - MNI Premium (uprzednio połączona z EL2) oraz Navigo. W pierwszej skoncentrowane zostaną medialne usługi dodane oraz marketing mobilny, druga natomiast to wykorzystanie cyfrowych danych kartograficznych na rynku konsumenckim (nawigacja satelitarna z wykorzystaniem różnych urządzeń) oraz biznesowym (serwery danych i usługi). Elementem mającym podkreślić zmiany będzie również zmiana nazwy spółki oraz jej identyfikacji wizualnej.
Zarząd ocenia, że spółki należące do PPWK i MNI działające na rynku marketingu mobilnego i usług dodanych wypracują w tym roku 25 mln złotych zysku brutto przy sprzedaży rzędu 170 mln złotych, a nawigacja i kartografia cyfrowa 0,15 mln złotych zysku przy sprzedaży 3 mln.

Źródło tekstu: PPWK     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2009-08-18 14:03:24

  nie ma żadnych mądrych komentarzy, to ja coś napiszę, trochę nie na temat, skrót Spółka Akcyjna to "SA" a nie "S.A.", błąd czesto spotykany, w mojej firmie zresztą też ;)

 • 0

  2.  2009-08-18 14:18:12

  odszedl lawirant Esz i odrazu nowe plany ;)

 • 0

  3. ~Tadeusz77  2009-08-18 15:02:43  host: t07-07.opera-mini.net

  MNI - mam dosyc ich marketingu mobilnego ktory sprowadza sie miedzy innymi do naciagania klientow na telefon do wrozki itp.

 • 0

  4. ~jazz190  2009-08-19 12:33:44  host: atropos.tpi.pl

  myślałem, że zarówno S.A. jak i SA są poprawne?

 • 0

  5.  2009-08-21 10:42:45

  SA - tak jest wg słownika j. pol., S.A. - tak jest wedele ustawy ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet