Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PPWK chce mieć 5% rynku nawigacji

PPWK chce mieć 5% rynku nawigacji

sirmark 19 Maja 2008 16:51

0 0

PPWK liczy na dokonanie jednej dużej akwizycji w Polsce do końca 2008 roku, dzięki której rentowność netto grupy byłaby w granicach 10-20% - poinformował prezes firmy, Andrzej Ziemiński. Grupa PPWK chce też osiągnąć minimum 5% rynku nawigacji w tym roku.

Ziemiński pytany z jakiej branży jest to spółka odpowiedział, że firma szuka spółek z innej branży niż telekomy i bardziej nastawiona jest na rentowność. Oprócz zakupu spółki w Polsce, PPWK chce też kupić spółkę na Ukrainie, a jeśli nie uda jej się tego dokonać w tym roku, to otworzy tam własną firmę.

Prezes powiedział też, że w tym roku grupa PPWK chciałaby mieć nie mniej niż 5%, szacowanego na 200-400 tys. systemów, rynku nawigacji w Polsce dzięki sprzedaży takich produktów jak interaktywny system nawigacyjny Navigo 8 i 8i. Nowy produkt grupy PPWK wykorzystuje serwisy mobilne oraz interaktywne spółki El2, a także elektroniczne zasoby dostarczane przez PPWK.
W I kw. 2008 roku przychody ze sprzedaży grupy PPWK wzrosły do 43,4 mln zł z 2,5 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 687 tys. zł z 157 tys. zł. W całym 2007 roku przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 38,4 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej 6,7 mln zł.

Zgodnie ze swoją strategią PPWK buduje holding w oparciu o pięć pionów: kartografię tradycyjną, w której posiada markę Copernicus, kartografię cyfrową i systemy nawigacji (marka Navigo), usług dodanych (spółka El2), pion telco (spółka Neotel, Długie Rozmowy) oraz pion interaktywny, tzw. i-active.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet