Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pozwolenia najmłodszych operatorów

Pozwolenia najmłodszych operatorów

WitekT 9 Października 2009 13:35

0 0
Aero2 ma 350 pozwoleń na stacje UMTS900 w całej Polsce, Mobyland ma 3 na GSM1800 w Warszawie (już działające), a CenterNet - ciągle te same 3 na GSM1800 w Toruniu.

CenterNet świadczy już usługi pod własną marką (od końca maja) i wRodzinie (od początku lipca), Mobyland też pod własną marką (od września). Aero2 nie świadczy jeszcze komercyjnych usług.

Zobacz: listę pozwoleń radiowych GSM1800 - stan na 9.10.2009 (plik .xls; 1,90 MB).
Zobacz: listę pozwoleń radiowych UMTS900 - stan na 9.10.2009 (plik .xls; 88 kB).



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~  2009-10-09 15:39:55  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Aero2 Spółka z ograniczona odpowiedzialnością wpisana została do rejestru przedsiębiorców w 2008 roku. Spółka powstała celem realizacji przedsięwzięcia związanego z budowa bezprzewodowej Sieci telekomunikacyjnej opartej, w początkowej fazie na technologii HSPA+, a docelowo na technologii LTE - 4 generacji technologia komunikacji bezprzewodowej, która zastąpi istniejące systemy i Urządzenia 3G. Czas, jaki minął od zawiązania spółki wykorzystany został na rzeprowadzanie badan i Analiz rynku, których rezultatem jest opracowanie i dobór właściwiej technologii, optymalnej z punktu widzenia planowanego przedsięwzięcia. Należy podkreślić, iż Aero2 Sp. z o.o. wygrała przetarg zorganizowany przez Prezesa UKE oraz uzyskała, decyzja Prezesa UKE z dnia 9 grudnia 2008 roku, rezerwacje częstotliwości z zakresu E-GSM. 4. Wygrany przetarg i objecie częstotliwości 900 MHz umożliwia firmie Aero2 m.in. budowę niezależnej sieci komórkowej. Spółka mając na uwadze możliwości jakie przyniesie budowa infrastruktury sieci bezprzewodowego Internetu radiowego zakupiła również opracowanie dotyczące mechanizmu kontroli dostępu abonenckiej w przestrzeni radiowej. Działanie to pozwoli na wprowadzenie do oferty firmy prócz super szybkiego Internetu radiowego "SpeedNet" (HSPA+) również usługi łączącej zalety telefonii stacjonarnej i komórkowej.

  • 0

    16. ~  2009-10-09 16:26:27  host: v01-15.opera-mini.net

    Po ilości pozwoleń widać, że to Aero2 może kiedyś zamieszać na rynku. Raczej nie zrobi zamieszania CenterNet ani Mobyland. Tu widać kasę Solorza.

  • 0

    17. ~  2009-10-09 16:33:43  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Mobyland raczej będzie miał tyle samo pozwoleń o ile nie więcej - sieć jest budowana wspólnie. Aero2 UMTS900 / Mobyland GSM1800 / Sferia CDMA2000 850MHz i UMTS. Centernet od dawna mówi że coś buduje ale tej budowy nie widać...

  • 0

    18. ~M  2009-10-09 16:40:19  host: 80.50.235.138

    seba_łódź http://pl.wikipedia.org/wiki/MNC Telefony Opalenickie ma 260(PL) 10

  • 0

    19. ~lee  2009-10-09 16:44:47  host: r04-03.opera-mini.net

    heh to modem narazie e1550 mi wystarczy :) Pozdro

  • 0

    20. ~lee  2009-10-09 16:47:14  host: r04-03.opera-mini.net

    update: poza tym zobaczymy co czas pokaże :) narazie to nadajnik umts900 mam blisko tylko urządzenia brak (i świdczenia usług w oparciu o niego) Niech się aero postara to sporo zarobią :) :P

  • 0

    21.  2009-10-09 16:47:41

    @13 wiekszosc nowych telefonow nokii obslugujacych 3g na 2100 obsluguje rowniez 900. glownie ze wzgledu na to, ze ze wlasnie w Finlandii postala pierwsza siec umts na 900mhz ;)

  • 0

    22.  2009-10-09 17:21:28

    http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_Network_Code#Poland - 260 10 to Sferia. Na polskiej Wikipedii stare dane sa.

  • 0

    23. ~  2009-10-09 18:49:08  host: adcb230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tylko dodam od siebie, że w Poznaniu moja Nokia E71 (posiada UMTS900) wykrywa sieć PL17. I mam nadzieje że będzie się to rozwijało i robiło kolejną konkurencję. Samo działanie UMTS w paśmie 900Mhz jest interesujące.

  • 0

    24. ~  2009-10-09 19:20:05  host: v01-05.opera-mini.net

    Ciekawostka: przegladajac gazetke orange,z fonami na ostatnich stronach pasmo umts 900 ma znaczna wiekszosc..kto wie jak w3 zareaguje za 2lata na ruchy piatego gracza na rynku- Solorza('konsorcjum':aero2,sferia,centernet,mobyland).mirekb

  • 0

    25. ~lee  2009-10-09 22:31:16  host: 188.33.1.48

    21: ja o tym wiem ale i modem (aktualnie) i telefon mam 2100 only ;) stąd mój post :P że powoli będzie trzeba sobie poszukać czegoś na zmianę... a to że dużo jest telefonów z umts900 to wiem więc luzzz :D Pozdro i miłego weekendu PS-miałem tylko nadzieje że to PLAY pierwszy wyskoczy z tym ale cóż jeszcze trochę to i PLAY inni prześcigną i tyle hehe :)))

  • 0

    26. ~  2009-10-10 08:42:49  host: p05-11.opera-mini.net

    Mam pytanie czy nokia E51 ma umts 900?

  • 0

    27. ~Gormar  2009-10-10 08:56:39  host: 217.96.62.235

    @24. Na informacje, które zamieszcza Orange należy patrzeć bardzo ostrożnie. Według ich strony LG KP501 (brandowany KP500) obsługuje UMTS 2100 oraz 900. O tym nawet sam producent nie wie ;). Radzę wejść w zakładkę transmisja danych i tam się wszystko wyjaśnia. @26. O E51 już ktoś o tym wspominał. Poza tym jest strona producenta. Niestety ten telefon obsługuje WCDMA 850 i 2100.

  • 0

    28. ~wermut  2009-10-10 09:32:15  host: chello084010156203.chello.pl

    Konsorcjum Solorza będzie się liczyło na rynku dopiero po zbudowaniu dobrze przepustowej sieci na terenie całego kraju, wystarczy spojrzeć jaki problem ma z tym obecnie play. Z taką siecią daleko nie zajdzie.

  • 0

    29. ~lee  2009-10-10 11:42:14  host: r05-04.opera-mini.net

    28: niestety hsdpa w play czasem przypomina edge ;) do tego brak możliwości korzystania z egde gsm 900 w playonline a szkoda bo fajnie chodzi (sprawdzałem na zwykłym play freshu) Pozdro PS-i co ciekawe test na speednecie PF daje lepsze rezultaty i niż PLAYONLINE.

  • 0

    30. ~cos  2009-10-10 12:39:29  host: ip-89-174-119-98.multimo.pl

    brak możliwości korzystania z egde gsm 900 to kompletna bzdura playonline dziala z edge!!!

  • 0

    31. ~lee  2009-10-10 12:51:47  host: 94.254.159.69

    30: to bardzo bardzo ciekawe ale mnie jakoś playonline na egde nie działa więc... hmmm....

  • 0

    32. ~Ja  2009-10-11 13:51:16  host: v07-08.opera-mini.net

    Fajnie, im wieksza konkurencja tym lepiej

  • 0

    33. ~mac  2009-10-12 10:38:18  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    Papierowe pozwolenie to jeszcze nic moze to byc mydlenie oczu UKE, liczyc sie bedzie zbudowanie sieci a chyba ci operatorzy na budowe sieci zbyt duzej kasy nie maja zreszta rynek gsm jest juz nasycony ile jeszcze komorek mozna sprzedac ? Operatorzy zainwestuja jak bedzie widac przyplyw nowych klientow a tych poki co nie widac komorke kazdy juz ma...

  • 0

    34.  2009-10-12 10:41:22

    mac - rynek jest nasycony - to bardzo dobrze! A wiec należy spodziewać się już "tylko" rewelacyjnych ofert na głos (coś w stylu marcowego Play Fresh) i wreszcie uczłowieczenia transmisji danych. ;-)

Dodaj swoją opinię