Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poznański PIX ma kolejnych członków

Poznański PIX ma kolejnych członków

WitekT 24 Lipca 2008 18:05

0 0

Dzięki projektowi Poznańskiego Węzła Ruchu IP stworzonego i rozwijanego przez firmy Horyzont Technologie Internetowe oraz Beyond.pl kolejni operatorzy wymieniają się ruchem internetowym bezpośrednio. Dla użytkowników końcowych oznacza to szybszy dostęp do zasobów internetowych dostępnych w PIX (ang. Poznan Internet eXchange).

W ostatnich tygodniach do Poznańskiego Punktu Wymiany Ruchu IP dołączyły sieci znaczących krajowych operatorów internetowych - sieci Fone (należącej do firmy Hawe), Inotel oraz Telekomunikacji Kolejowej.

Dzięki ustanowionym połączeniom zasoby sieci operatorów dołączonych do PIX-a (np. największy portal aukcyjny w Polsce Allegro.pl, portal społecznościowy nasza-klasa.pl, sieci prywatnych operatorów internetowych z Poznania i okolic) dostępne są bez pośrednictwa innych operatorów telekomunikacyjnych. Dla użytkowników końcowych oznacza to szybszy dostęp do stron www zlokalizowanych na serwerach obecnych w PIX-ie, a to wprost przekłada się na komfort ich użytkowania.
Mamy ambicję aby do końca roku w projekcie PIX znalazły się również jednostki administracji publicznej gdzie znajduje się dużo często odwiedzanych stron internetowych, w tym kierunku rozbudowujemy nasza własną sieć światłowodową. Jednocześnie zapraszamy do projektu wszystkich niezależnych operatorów internetowych z Poznania i okolic. Projekt ma charakter niekomercyjny i otwarty - mówi Piotr Szałamacha, dyrektor w firmie Horyzont Technologie Internetowe, która jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu.

Wymiana ruchu Internetowego w PIX-ie jest całkowicie darmowa; realizowana na zasadzie publicznego otwartego peeringu internetowego. Obecnie w PIX-ie wymienia się ruchem kilkunastu operatorów internetowych. Są wśród nich (kolejność alfabetyczna): Beyond.pl, Fone, Horyzont Technologie Internetowe, Inea, Inotel, IzaCom Sieci Internetowe, Maverick, Perfekt, Telekomunikacja Kolejowa, QXL Poland - operator serwisu Allegro.pl.

Dostęp do TELEPOLIS.PL jest szybszy dla użytkowników PIX-a - nasze serwery są obsługiwane przez firmę Perfekt, członka projektu.

Źródło tekstu: PIX     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2008-07-24 18:27:25  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

  Airbites.pl też powinien przyśpieszyć łacza ma od Telekomunikacji Kolejowej :)

 • 0

  2. ~starsza  2008-07-24 22:47:45  host: act236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Serdecznie gratulujemy z Pomorza!!!

 • 0

  3.  2008-07-25 01:05:56

  A gdzie zginął jeden komentarz o........telepolis?

 • 0

  4.  2008-07-25 02:05:33

  PiotrM: jaki?

 • 0

  5.  2008-07-25 10:41:20

  Ktoś tam pisał coś, że mu telepolis w Poznaniu zacznie chodzić szybciej, czy coś w tym stylu

 • 0

  6. ~prezeswk  2008-07-26 12:15:44  host: c206-240.icpnet.pl

  Szybciej jak szybciej, sam Telepolis może, ale strona jest nawalona (wg mnie przesadnie) reklamami, które wiszą gdzieś na serwerach w świecie i niekiedy mulą zarówno wczytanie strony jak i wolniejsze kompy - 100 % zużycia proca. Niekiedy nawet Adblock nie pomaga :( Ja dlatego rzadziej zaglądam na Telepolis, bo reklamy mnie wkurzają - efekt odwrotny do zamierzonego.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet