Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poznań zastanawia się jak budować darmową sieć

Poznań zastanawia się jak budować darmową sieć

WitekT 14 Stycznia 2008 20:23

0 0

Do końca tego roku darmowy Internet poznaniacy i turyści będą mieli już nie tylko na Starym Rynku i w okolicach, ale też nad Maltą. Jednak nie jest pewne, czy wypalą ambitne plany objęcia darmową siecią całego Poznania - pisze Gazeta Wyborcza.

Z analizy zleconej przez władze miasta wynika, że dostarczanie przez samorząd darmowego Internetu w obrębie całego miasta jest naruszeniem jednej z najważniejszych w UE zasad, czyli konkurencyjności. Podobne problemy miały już Barcelona i Praga, gdzie nakazano wstrzymanie rozbudowy sieci. Gmina nie jest bowiem od tego, by świadczyć usługi tego typu.
Możliwe jest zrobienie bezpłatnego Internetu pod warunkiem, że wolniejszy i ograniczony pod względem usług niż dostępny u lokalnych operatorów oraz nie będzie stanowił dla nich konkurencji. Można też rozbudowywać system punktowo w różnych miejscach Poznania, a nie w całym mieście - za to z wysokimi prędkościami. Inne miasta radzą sobie z ograniczeniami nakładanymi przez UE, np. z darmowego Internetu można korzystać dwie lub trzy godziny, a potem konieczna jest przerwa.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1.  2008-01-14 20:35:53

  Nie można oferować czegoś darmo skoro można za to zbierać kasę. Unia się do tego przyczynia jak widać.

 • 0

  2. ~Franz  2008-01-14 20:54:40  host: chello089078163175.chello.pl

  Po pierwsze - nic nie jest za darmo. Ktoś na to płaci pieniądze. Kto? Oczywiście podatnicy. Dlaczego wydawać kasę wspólną podatników na coś z czego skorzystają tylko wybrańcy?

 • 0

  3.  2008-01-14 21:07:01

  Pewnie że nie ma nic darmo, z tego co się orientuje pieniądze idą z kiesy miasta więc nie można uogólniać że to wszyscy podatnicy płacą.

 • 0

  4. ~krzysp  2008-01-14 22:47:05  host: krzysp.net.autocom.pl

  Dokładnie. Urząd miasta powinien zaoferować bezpłatny internet w najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach. W ramach promocji miasta... a pokryciem całej aglomeracji z powodzeniem zajmą się lokalni ISP. Paranoją byłoby, aby płacąc podatki pośrednio budowali sobie "darmową konkurencję". Pozdrawiam:)

 • 0

  5.  2008-01-14 23:51:22

  A to znacie? http://www.resman.pl/index.php/pl/mapa_hotspotow/

 • 0

  6. ~gosc  2008-01-15 00:21:19  host: cpe218.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jeszcze się Wam EU, nie dobrała, może dlatego, że daleko od Brukseli schowane gdzieś pod Ukraińską granicą. Ale i na Was przyjdzie czas, a pierwsza będzie kontrola mocy tych waszych hotspocików z podrasowanymi antenkami.

 • 0

  7.  2008-01-16 04:04:12

  gosc*** na no jak widzisz, na razie nikt sie o "mikrofalowki" na dachach nie martwi, bo SZERYF w kiecce toczy teraz prywatna krucjate z TP i nic go/jej nie interesuje, wiec wyznafftzy mocy na antenach moga jak na razie spac spokojnie :) ...niestety moga spac spokojnie...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet