Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poznań: zadzwoń po bilet komunikacji miejskiej

Poznań: zadzwoń po bilet komunikacji miejskiej

Q! 28 Października 2011 18:59

0 0

Poznański Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej za pomocą telefonu komórkowego. Aby tego dokonać, wystarczy zadzwonić pod specjalny numer telefonu.

poznan bilety ztm przez telefonKażdy rodzaj biletu (czasowy oraz dobowy) otrzymał swój własny numer telefonu. Po jego wybraniu należy tonowo podać rodzaj strefy oraz określić, czy bilet ma obowiązywać na linię normalną, czy pospieszną. Na zakończenie połączenia pasażer usłyszy informację potwierdzającą zakup biletu, natomiast pełne dane w treści SMS przesyłane są podczas kontroli.




Opłata pobierana jest bezpośrednio z karty płatniczej MasterCard zarejestrowanej w systemie lub ze środków na koncie CallPay, które wykorzystywane jest do obsługi systemu. Aby aktywować usługę, należy zadzwonić pod warszawski numer telefonu lub odwiedzić stronę www.callpay.pl.

Źródło tekstu: ZTM Poznań     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    2. ~hets  2011-10-28 20:11:37  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    A mi sie podoba :)

  • 0

    3. ~dfhfjjf  2011-10-28 20:18:04  host: apn-77-114-78-178.dynamic.gprs.plus.pl

    pomysl fajny jednak jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem bylaby sytuacja w ktorej oplata za bilet zostala by pobrana z konta telefonu prepaid. erowcy szybciej pozbyli by sie skarbonek z podwojnego :)

  • 0

    4. ~  2011-10-28 20:39:42  host: host-89-229-141-6.chelm.mm.pl

    Wiecie o tym, że przez to wzrasta entropia? Napisałbym co naprawdę o tym myślę ale przylezie jakiś W albo L i skasuje...

  • 1

    6.  2011-10-28 21:21:27

    @5 Ale bzdury opowiadasz. W Poznaniu bilety czasowe (od 15minut do 7dni) ważne są we wszystkich środkach transportu. Za to bilety przystankowe tylko w autobusach. Przed wyjazdem do obcego miasta warto by się zapoznać z funkcjonowaniem kom. miejskiej, skoro ma się zamiar nią jeździć.

  • 0

    7. ~  2011-10-28 21:36:43  host: t14-14.opera-mini.net

    Takie wiadomości powinny być opisywane z dopiskiem "psychiatryki"

  • -1

    8.  2011-10-28 21:49:19

    No to na cholere wtedy 100 milionów rodzajów biletów ? :P Bo byly osobne do autobusu i osobne do tramwaju.

  • 0

    9. ~Emil  2011-10-29 01:02:03  host: z52-02.opera-mini.net

    Taki system od dawna działa w Koninie. Jest on wyjątkowo niepraktyczny. Trzeba utworzyć konto, załadować środki a potem dzwonić po bilet. A prawdziwa zabawa zaczyna się podczas kontroli. Wolałbym aby zainstalowano payPass/payWave w automatach.

  • 0

    10.  2011-10-29 09:26:34

    9# - no we Wrocku są automaty w tram/busach - fajna rzecz - wybierasz bilet,zbliżasz i zapłacone :-) gorzej jak automat nieczynny albo wyłączony :P

  • 0

    11. ~Maciek  2011-10-29 09:30:15  host: 89-76-148-197.dynamic.chello.pl

    Każdy tego typu system gdzie trzeba wcześniej utworzyć konto, wpłacic tam pieniądze itp bedzie na tyle niepraktyczny że się nie sprawdzi.

  • 0

    12. ~piotr  2011-10-29 11:14:30  host: 095160120105.warszawa.vectranet.pl

    W opcji gdzie koszt biletu pobierany byłby z konta telefonu ceny biletów byłyby wyższe bo operatorzy chcą sporo zarobić na sms-ach premium. W wawie działają już chyba 3 systemy zakupu biletów przez tel i z tego co zauważyłem cieszą się sporym powodzeniem

  • 0

    13.  2011-10-29 12:05:03

    We Wrocławiu kazdy autobus i tramwaj ma opcje placenia karta. Fajne rozwiazanie a zabawne jest to ze jak ktos nie ma zblizaka to nawet sie pinu nie podaje tylko od razu drukuje bilet. Od razu zaznacze dla tych co sadza, ze to niebezpieczne, ze w sytuacji gdyby ktos ci ukradl karte mozesz ja zastrzec i nie obciazy ci konta. Urzad Miasta poprostu wzial na siebie ryzyko gdyby ktos sie jednak wyparl zakupow np za 2,4zl bo tyle bilet kosztuje.

  • 0

    14.  2011-10-29 12:08:07

    A dzieki temu zakup biletu jest szybki, latwy i prosty w realizacji. Rozwiazanie bardzo dobre. Co do zakupow przez komorke to moze doczekamy sie czasow, gdy bedzie mozna zadzwonic na nr premium lub wyslac smsa i srodki sciagnie ci z konta glownego. We Wroclawiu tez jest taka opcja, ale poza pierwszym biletem kolejne sa duzo drozsze niz tradycyjne i z tego wzgledu nieoplacalne.

  • 0

    15. ~  2011-10-30 10:20:02  host: dcu3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trochę bez sensu. Powinno być powiązane z opłatą za rozmowę. A tak to tworzenie kolejnych kont.

  • 1

    16.  2011-10-31 01:12:14

    "Poznański Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej za pomocą telefonu komórkowego." Z tego co wiem to już od dawna jest możliwość zakupu biletu poprzez SMS.

  • 0

    17. ~Michaszek  2011-10-31 10:16:38  host: 212.160.172.70

    Próbowałem tej usługi wysłałem 3 smsy ...pierwszy mi przyszedł z Mirą drugi z kadzidłem a trzeci ze złotem...ale jadę w autobusie tak że chyba za działało ....hmmm... fajnie kupować bilety przez komurke bo to takie wygodne i przyjemne jak zakupy w Biedronce

  • 0

    18. ~pduncz  2011-10-31 11:54:45  host: 178.183.230.19.dsl.dynamic.t-mobile.pl