Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poznaj Jelly - smartfon o ekranie mniejszym niż trzy cale

Poznaj Jelly - smartfon o ekranie mniejszym niż trzy cale

Isand 3 Maja 2017 17:05

6 4

jelly

Pamiętacie czasy przed 2007 rokiem i rewolucją, za którą odpowiadał pierwszy iPhone? Wcześniej telefony były coraz mniejsze. Teraz jesteśmy świadkami czegoś całkiem przeciwnego - nasze słuchawki osiągają powoli rozmiar deski do krojenia. Jednak nie wszyscy podążają za tym trendem.

Za telefon Jelly odpowiada szanghajska firma Unihertz, która chwali się dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Jak przyznają sami twórcy - urządzenie jest raczej przeznaczone jako drugi telefon. Swój koncept tłumaczą tym, że nie zawsze chcemy zabierać ze sobą duży i drogi smartfon.

jelly

Prace nad Jelly trwały od kwietnia 2016 roku. Finansowanie ostatniej fazy odbyło się poprzez Kickstartera, gdzie Chińczycy osiągnęli swój cel w godzinę.

jelly




Smartfon ma 2,45 calowy ekran QVGA i jest dostępny w trzech kolorach: białym, niebieskim i czarnym. Zobaczymy na nim Androida 7.0 Nougat, zainstalujemy dwie karty SIM i bez problemów połączymy się z sieciami LTE. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor 1,1 GHz i w zależności od opcji 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej lub 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło też czytnika kart pamięci.

Wyżej wymienioną pamięć możemy wypełnić zdjęciami i filmami z głównego aparatu 8 Mpix i przedniego 2 Mpix. Za zasilanie mikrusa odpowiada akumulator o pojemności 950 mAh, który oferuje 3 dni normalnej pracy lub 7 dni czuwania.

jelly

Wymiary telefonu to 92,3 x 43 x 13,53 mm. Sprzedaż odbywa się poprzez Kickstartera pod tym adresem. Wersję podstawową możemy dostać za 69 dolarów, Pro - za 95. Telefon trafi do pierwszych kupujących w sierpniu.

jelly

Źródło tekstu: Business Insider, Kickstarter, wł     

Dodaj do:

Tagi: jelly | kickstarter

w sumie: 30
  • 0

    11.  2017-05-03 18:40:00

    Ciekawy telefon parametrami podobny do tego co mam. Bateria jednak malutka. Poręczny telefonik wszędzie się zmieści. Cena ciekawa. Ja się zastanowię.

  • 0

    12. ~gosciu  2017-05-03 18:50:06  host: 129.20.90.92.rev.sfr.net

    Jak sie maja do tego minimalne wymagania samego androida - przeciez jako jeden z powodow w przypadu niektorych modeli podawane byly paramatry techniczne zbyt slabe dla nowego systemu.

  • 0

    13. ~dzielnicowy  2017-05-03 18:59:43  host: user-94-254-153-90.play-internet.pl

    Pamiętamy pamiętamy :) super czasy!a najmniejszy jaki miałem to Motka v2288 :)

  • 1

    14. ~QwerTy  2017-05-03 19:40:21  host: 91.229.82.9

    Do tego dorzucić jeszcze fizyczną klawiaturę, akumulator 5000mAh i funkcję hot-spot, coś a'la Sonim XP6 i byłby to całkiem fajna alternatywa.

  • 1

    15. ~Maniek  2017-05-03 20:02:13  host: a02-07-07.opera-mini.net

    Ciekawa opcja

  • 0

    16. ~  2017-05-03 21:35:41  host: user-94-254-129-10.play-internet.pl

    Pamiętam kiedyś jak Nokia robiła też małe telefony: Nokia 1208, Nokia 6510, Nokia 8210, Nokia 8310, wtedy była moda na małe telefony z klawiaturą bo smartfonów jeszcze nie było. Smartfon mały to nie wiem, trochę małe elementy na ekranie to i obsługa może niezbyt wygodna.

  • 0

    17. ~NIK  2017-05-03 22:08:21  host: 185.137.17.37

    BIORĘ!!! Choć ideał to ok 3,5 cala ale 2 GB/16 w tej cenie +VAT mogę dać

  • 0

    18. ~kjuytre  2017-05-03 22:09:51  host: user-46-112-162-158.play-internet.pl

    pomysł dobry...nareszcie...ciekawe jak działa

  • 0

    19. ~kiujyhtr  2017-05-03 22:11:09  host: user-46-112-162-158.play-internet.pl

    ...ale najgorsze jest to, ze bateria proporcjonalnie mniejsza do ekranu....wiec h.... z ego bedzie pewnie

  • 0

    20.  2017-05-03 22:32:33

    Ciekawe jak się będzie na tym pisać SMS. Klawiaturka ekranowa będzie mieć dość małe przyciski, może wrócą rysiki?
    Osobiście nie lubię dużych telefonów, posiadam taki z 4" ekranem. Taki rozmiar wydaje się być idealny dla mnie.

  • 0

    22. ~Usb  2017-05-04 03:43:34  host: bvk83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy wiadomo, jaki typ portu USB będzie mieć to urządzenie? MicroUSB czy USB-C?

  • 0

    23.  2017-05-04 09:13:22

    Mam nadzieje że bedzie u nas dostępny, a inni producenci tez będą takie robić :)

  • 0

    24. ~Outlander  2017-05-04 10:13:27  host: 178235043041.dynamic-ww-08.vectranet.pl

    Allelluja !!! God bless China !!

  • 0

    25. ~jumlo  2017-05-04 11:16:03  host: public-gprs394118.centertel.pl

    Pomysł bardzo dobry, jako drugi podręczny minismartfon dual sim jak najbardziej może być. Kto potrzebuje niech wybiera między 5,5 " a 2,5 " Do bycia w zasięgu awaryjnie (czy latem gdzie nie ma gdzie schować "patelni") nie trzeba 5 cali.

  • 0

    26.  2017-05-04 11:25:34

    Fajny, jako awaryjny smartfon, albo przejściówka miedzy zwykłym telefonem z klawiatura a smartfonem. No i wygodny w obsłudze dla dzieci. Cenowo dorównuje trochę większym używanym smartfonom.

  • 0

    27.  2017-05-04 12:26:25

    Fajny pomysł jako zapas ale raczej odpada dla starszych osob z takim małym ekranem, chyba pisać też sie nie będzie za dobrze chyba że do dzwonienia albo dla dziecka

  • 0

    28. ~Tea  2017-05-04 15:28:26  host: static-84-9-23-78.vodafonexdsl.co.uk

    Szkoda ze operatorzy nie oferuja clona karty sim. Czyli 2 karty z jednym numerem.
    Inna opcja: "zawczasu" wyrobienie sobie duplikatu sim carty i możliwości aktywacji w dowolnej chwili.

    Czyli jedziesz np. zagranicę i w bezpiecznym miejscu zawsze masz kopie sima. Dzieki temu jak Ci telefon zginie to nie musisz martwic sie o sim etc...

    Szczególnie wazne w dobie bankowości mobilnej i autoryzacji wszystkiego przez sms.

  • 0

    29. ~Nick  2017-05-04 17:52:07  host: 77-253-43-185.adsl.inetia.pl

    Dla mnie głaskany ekran w dużo większej Nokii N8 jest zbyt mały do pisania tekstu.
    To maleństwo do odbierania rozmów i pstrykania samojebek.
    Gadżet. Może dla małych chińskich dziewczęcych rączek w sam raz.

  • 0

    30. ~Calm7  2017-05-04 18:36:01  host: public-gprs212058.centertel.pl

    Fajnie jakby ktos kiedys wpadl na pomysl dobrego smartfona z swietnymi bebechami z wyswietlaczem 4 cale (nie iphone). Na chwile obecna zostaja patelnie co najmniej 5 cali...

  • 0

    31.  2017-05-04 23:15:31

    Klawiatura? Spokojnie piszę na ekranie 1,54"
    http://tlp.is/ddg
    i
    http://tlp.is/ddh
    Włączamy tryb zoom, polski układ klawiatury i polskie podpowiedzi. Uprzedzam - początki łatwe nie będą - to zupełnie inna filozofia pisania. Ale po odpowiedniej konfiguracji i treningu można "śmigać". Podobno rekordziści dochodzą do ponad 80 słów (sic!) na minutę.

Dodaj swoją opinię