Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pożegnanie z ładowarką

Pożegnanie z ładowarką

LuiN 17 Stycznia 2008 20:46

0 0

slvr l7 hydroFirma Angstrom Power opatentowała technologię produkcji baterii wodorowych do zastosowań mobilnych. "Ładowanie" baterii trwa tylko 10 minut, zaś ich wydajność jest dwukrotnie wyższa niż najpopularniejszych obecnie ogniw litowo-jonowych.

Naukowcom udało się skutecznie zmodyfikować testową Motorolę L7, która z nowym ogniwem nie zmieniła swoich niewielkich wymiarów (11 mm grubości). Telefon po zastosowanych modyfikacjach pracował dwukrotnie dłużej niż na standardowej baterii. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem jeszcze większej wydajności, równolegle zaś, rozpoczęto sześciomiesięczne testy praktyczne nowych ogniw. Według planów firmy, telefony wyposażone w ogniwa wodorowe powinny trafić na rynek w 2010 roku. Trudno powiedzieć jak będzie wyglądała dystrybucja paliwa, z uwzględnieniem właściwości wybuchowych wodoru.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola L7 w katalogu.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~  2008-01-17 21:11:12  host: 213-238-104-53.adsl.inetia.pl

    strach przedwczesny a może się okazać że to rewolucja... choć kto wie może jeszcze wrócą akumulatory wodorkowe?

  • 0

    7.  2008-01-17 21:14:19

    Wodor jest baardzo tani!

  • 0

    8. ~  2008-01-17 21:18:22  host: 82.160.35.72

    telefny bedziemy ładowac tak jak samochody z napedem hybrydowym, wyjmiesz telefon i powiesz "poprosze do pełna"

  • 0

    9. ~wodór  2008-01-17 21:24:14  host: ckk124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    będą bezpieczne niczym sterowce Zeppelina hehe

  • 0

    10.  2008-01-17 21:34:45

    tutaj obowiazkowa lektura http://www.ogniwa-paliwowe.com/, a tu cennik: http://www.linde-gaz.pl/international/web/lg/pl/likelgpl.nsf/rep ositorybyalias/prod_cennik_2007/$file/Cennik%20S%202007.pdf

  • 0

    11.  2008-01-17 21:37:00

    wychodzi 7,50PLN netto za m3 wodoru

  • 0

    12. ~bartekh86  2008-01-17 21:37:44  host: apn-77-114-84-98.gprs.plus.pl

    Wodór jest przede wszystkim czysty, jedynym odpadem pozostałym po zużytkowaniu takiego źródła energii jest woda. Można go uzyskać nawet w domu - elektroliza wody kranowej. Wybuchowy tylko kiedy zmiesza się z tlenem więc za zabezpieczenie wystarcza szczelność pojemniczka. Dotychczaasowe baterie miały kwasy i wtedy z tą szczelnością to już nie było tak wesoło.

  • 0

    13.  2008-01-17 21:51:10

    Przypomina się historia ze sterowcami :) Też były czymś rewolucyjnym, najlepszym i zadziwiającym w swoim czasie, tyle że... podejrzanie często wybuchały zmieniając swoich pasażerów w chrupiącą pieczeń :P

  • 0

    14. ~WoZnY  2008-01-17 22:18:10  host: ti221110a080-10206.bb.online.no

    A co z magazynowaniem tego gazu? Przecież jego drobne cząsteczki przenikają każdy materiał. Jak tel będzie działał np. dwa dni na takiej baterii to okaże się że ok połowy gazu wypuściliśmy do atmosfery.

  • 0

    15. ~Frank  2008-01-17 22:25:59  host: dxa106.internetdsl.tpnet.pl

    ~WoZnY masz rację. Nie lepiej zostawić ten wodór w spokoju i wziąć się za coś rozsądniejszego? To tylko hit sezonu napędzający kasę. Wolę tradycyjne ładowanie z gniazdka zamiast kupowania ampułek z wodorem. No jakby telefon miał działać na tym pół roku to miałoby to sens.

  • 0

    16. ~  2008-01-17 22:49:23  host: 87-205-246-142.adsl.inetia.pl

    dam 100 zł za tą baterie!!! tylko dajcie mi ją teraz!!!

  • 0

    17. ~  2008-01-17 22:51:49  host: 87-205-246-142.adsl.inetia.pl

    2010 to ja umrę z rozładowania!

  • 0

    18. ~bartekh86  2008-01-17 23:27:49  host: apn-77-114-120-33.gprs.plus.pl

    14, 15 wodór na pewno nie będzie magazynowany w postaci gazowej. Jak już to będzie zwykły wodór to postać płynna z dodatkiem jonów. I kiedy bateria się rozładuje wewnątrz będzie woda a po podpięciu do ładowarki na 10 minut znów wodór. W rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane ale w skrócie włąśnie tak to wygląda

  • 0

    19. ~  2008-01-17 23:39:51  host: w3cache.polsl.pl

    ciekawe jak bedzie wygladalaladowarka do tego typ baterii, stawiam an cos w rodzajustacji ladowniczej, przeciez trzeba zamienic wode na wodor.

  • 0

    20.  2008-01-17 23:40:31

    @18: Zapewne masz rację, ciężko mi jednak sobie wyobrazić proces 10min elektrolizy w tak małym naczyniu i z taką wydajnością końcową ogniwa. Póki co patenty firmy objęte są tajemnicą, ale jak coś wycieknie (oby nie wodór;) to dam znać ;]

  • 0

    21. ~facet z ukladami  2008-01-18 07:16:48  host: hhe2.internetdsl.tpnet.pl

    dystrybutorem bede JA! :D

  • 0

    22. ~  2008-01-18 08:55:56  host: 77-253-175-66.adsl.inetia.pl

    Dwukrotnie dłużej, to jest w przypadku Motoroli z dwóch dni do 4 dni :)

  • 0

    23.  2008-01-18 09:45:12

    Może i wodór sam w sobie jest tanim paliwem/ogniwem ale niestety technologia jego wytwarzania lub też pozyskiwania jest niestety bardzo droga.

  • 0

    24. ~jareckim  2008-01-18 10:10:03  host: chello084010118018.chello.pl

    Wodór jest powszechnie dostępny, produkt jego spalania bezpieczny, ale wytwarzanie już nie zakoniecznie. Potrzeba sporo energii w celu rozdzielenia wody na tlen i wodór. Energi np. ze spalenia węgla. I o tym zapominają entuzjaści tego typu paliwa.

  • 0

    25. ~mx2  2008-01-19 01:52:21  host: nat-pr4.aster.pl

    Pomysł znany, wykonanie bardzo ciekawe - brawo dla producenta. Tylko tytuł wiadomości jak z super expressu, całe telepolis...

Dodaj swoją opinię