Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pozaskandynawskie akwizycje TeliaSonera

Pozaskandynawskie akwizycje TeliaSonera

WitekT 29 Marca 2005 19:45

0 0

TeliaSonera postanowiła wykupić dalsze udziały tureckiego operatora telefonii komórkowej Turkcell za 3,1 mld dolarów.

Po przejęciu 27% akcji Turkcellu Szwedzi zwiększą swoje udziały w tej firmie do 64,3%. Oferta uwzględnia 15% premię w stosunku do kapitalizacji rynkowej tureckiego operatora na poziomie 10 mld dolarów.
Turkcell posiada 23 mln klientów, co oznacza, że kontroluje dwie trzecie tureckiego rynku. Za dziewięć miesięcy 2004 r. spółka odnotowała 373 mln dolarów zysku netto przy przychodach rzędu 2,25 mld dolarów.

TeliaSonera próbuje przekonać rząd Estonii do sprzedaży udziałów Esti Telekom, bałtyckiej spółce, w której w grudniu Szwedzi zapewnili sobie ponad 50% akcji. Do skandynawskiej firmy należy także 44% Megafonu, trzeciego operatora telefonii komórkowej w Rosji, a wcześniej była ona strategicznym inwestorem w polskiej Netii.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet