Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powtórka z historii

Powtórka z historii

WitekT 6 Marca 2006 14:37

0 0

AT&T przejmie swojego konkurenta - BellSouth. Wartość transakcji szacowana jest na 67 mld dolarów.

Roczne przychody powstałego w ten sposób giganta telekomunikacyjnego przekroczą 140 mld dolarów. Analitycy zwracają uwagę, że połączone firmy będą mieć w swojej ofercie wszystkie dostępne usługi telekomunikacyjne, a za swoich klientów - ponad połowę największych amerykańskich przedsiębiorstw z listy Fortune 1000. Na transakcję będą musiały zgodzić się zarówno amerykański urząd antymonopolowy, jak i federalny urząd ds. telekomunikacji.
30 lat temu firmy te stanowiły jedność, jednak decyzją urzędową podzielono je na mniejsze, aby stymulować konkurencję na rynku.

Źródło tekstu: usatoday.com, bloomberg.com, Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-03-07 13:37:20

    "30 lat temu firmy te stanowiły jedność" i tak trzeba było zrobić z TPSA i innymi quasi monopolistami z gospodarki jak PZU czy PKO BP, żeby wymusić prawdziwą konkurencję

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet