Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powstanie Komitet ds. Cyfryzacji

Powstanie Komitet ds. Cyfryzacji

Q! 9 Stycznia 2012 12:27

0 0

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenie o powstaniu Komitetu ds. Cyfryzacji. Jego zadaniem będzie m.in. koordynacja pomiędzy resortami prac dotyczących informatyzacji kraju.

Głównym zadaniem Komitetu ds. Cyfryzacji będzie inicjowanie, opiniowanie oraz koordynacja pomiędzy resortami wszystkich prac dotyczących informatyzacji kraju, w tym m.in. informatyzacji administracji publicznej, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, sieci szerokopasmowych, edukacji, ochrony zdrowia, łączności, polityki audiowizualnej i współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemem Informacyjnym.

Zadaniem Komitetu będzie również nadzór przygotowania do wdrażania Europejskiej Agendy Cyfrowej oraz realizację Planu Informatyzacji Państwa. Będzie on również opiniować projekty, których wartość przekracza 5 mln zł.




Komitetowi przewodzić będzie minister Administracji i Cyfryzacji, a na jego zastępców zostaną powołani: wiceminister w MAC i wiceminister rozwoju regionalnego. W skład komitetu wejdą też wiceministrowie z pozostałych resortów, a także prezesi lub wiceprezesi Urzędu Zamówień Publicznych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i GUS.

Zarządzenie o powołaniu Komitetu ds. Cyfryzacji wejdzie w życie po siedmiu dniach od opublikowania w Monitorze Polskim.

Źródło tekstu: MAC     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1. ~luka  2012-01-09 12:36:39  host: 77-255-55-146.adsl.inetia.pl

    Tia i jeszcze więcej urzędników potrzebuje Tusk..

  • 1

    2. ~ala  2012-01-09 12:38:28  host: user-31-174-66-57.play-internet.pl

    To resorty miedzy sobą nie umieją rozmawiać? I co ten nowy urząd będzie robił?

  • 2

    3.  2012-01-09 12:40:35

    To TW Boni już nie jest Ministrem od Cyfryzacji? Nie radzi sobie? To może trzeba go zmienić.

  • 1

    4. ~wojciech  2012-01-09 12:41:18  host: 83-238-238-143.adsl.inetia.pl

    moooooooar! *)&(!$!@$ urzędnicze ryje :/

  • 0

    5. ~Longman  2012-01-09 12:45:23  host: enq190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To taki radiokomitet XXI wieku!

  • 2

    6. ~t3d  2012-01-09 12:48:27  host: 87-204-87-228.ip.netia.com.pl

    To teraz brakuje tylko ministerstwa koordynującego koorydujące komitety.

  • 0

    7. ~  2012-01-09 12:57:34  host: 88.220.105.18

    Przynajmniej wiadomo, z kogo kopiujemy :) http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/publikacje/anal iza2011_01_francja.pdf strona 2

  • 0

    8. ~klimass  2012-01-09 13:16:42  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Ta, jeszcze więcej pasidup. Ktoś przecież musi pić wodę Perrier i herbatę/kawę z zakupionych zapasów... Kolejne puste stanowiska wprowadza nasz kochany premier, Państwo wymaga grubych oszczędności, ale co tam, kilkanaście miejsc więcej, miliony za to zapłacą... Oj, to się kiedyś skończy...

  • -1

    9.  2012-01-09 13:21:21

    Taki komitet to jest po prostu miejsce spotkań odpowiednich ministrów/urzędników, koszty obsługi są minimalne, korzyści ze stałej koordynacji gigantyczne. Ale lepiej wylewać pomyje niż myśleć. Poproszę jeszcze o komentarz "a kiedy komitet zrobi lepszą ofertę na prepaid w Plusie".

  • 0

    10. ~  2012-01-09 14:24:04  host: z08-07.opera-mini.net

    9: mogą się na ławce w parku spotykać jak nie mają gdzie. Nie opowiadaj farmazonow.

  • 0

    11. ~gigi  2012-01-09 16:30:42  host: ip-157-25-64-11.multimo.pl

    i tak do osranej śmierci. Już zaraz wam zrobimy, tymczasem powołujemy komitet. Ile takich synekur już utworzono? A podatki w górę. Tak trzymać!

  • 0

    12. ~a_lex  2012-01-09 16:34:33  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Można by go nazwać Komitet Centralny ds. Cyfryzacji, toby od razu wiadomo było o co chodzi. Że też jak słyszę o oszczędnościach w administracji centralnej to zaraz ktoś wysoko postawiony wyskoczy, że to są groszowe (czyli milionowe, a nie miliardowe) koszty - a takiemu Solorzowi jednak takie oszczędności się opłacają, no proszę; a naszemu kochanemu rządowi nie.

  • 0

    13. ~a_lex  2012-01-09 16:43:00  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Ale czy zauważyliście, że ministerstwo administracji i C-fryzacji to w skrócie MAC? No nie mogę, już wolałbym KAC ;)

  • 1

    14.  2012-01-09 20:15:17

    A to całe ministerstwo Cyfryzacji zostało powołane zapewne po to, żebyśmy żyli w kompletnym Matrixie :)

  • 1

    15. ~sam  2012-01-09 23:41:48  host: 178-37-190-140.adsl.inetia.pl

    super, w komunie jak nie wiedziano co poczac z jakims tematem tez powolywano komitet...

  • 1

    16. ~  2012-01-10 09:52:01  host: z47-15.opera-mini.net

    Czyżby dla znajomych w PO zabrakło wolnych miejsc w pracy? Nie ma problemu - wymyślamy /damy nowe!

  • 1

    17. ~  2012-01-10 09:55:38  host: z47-15.opera-mini.net

    Zapomniałem dodać, że mamy ponad 800. 000. 000 zł długu - więc może PO powoła komitet aby to zmniejszył ?

  • 0

    18. ~  2012-01-10 21:08:43  host: ip-157-25-27-149.multimo.pl

    Nowe stołki dla kolesi. ":iberał" Tusk "walczy" z biurokracją o "tanie państwo".

Dodaj swoją opinię