Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powstało BenQ Mobile

Powstało BenQ Mobile

WitekT 10 Listopada 2005 23:47

0 0

1. października rozpoczęła działalność firma BenQ Mobile - łącząca potencjał działu telefonów komórkowych Siemensa oraz organizacyjnych i technologicznych możliwości BenQ.
Nowa firma wykorzysta uzyskany w wyniku partnerstwa efekt synergii i poważnie zaznaczy swoją pozycję w sektorze telefonów komórkowych. Udział BenQ Mobile w światowym rynku szacowany jest obecnie na poziomie 5,2% i plasuje firmę na szóstym miejscu w międzynarodowym rankingu producentów telefonów komórkowych. Według przedstawicieli spółki, BenQ Mobile będzie dążyć do objęcia jednej z czołowych pozycji na rynku urządzeń bezprzewodowych. Pomóc ma w tym m.in. nastawiona na klienta organizacja oraz strategia rozwoju nowych produktów, a także bezpośrednie korzyści wynikające z komplementarnego partnerstwa - renoma, doświadczenie oraz jakość marki Siemens wraz z potencjałem w branży elektroniki użytkowej BenQ Corporation.


W skali światowej reakcje na start działalności BenQ Mobile były bardzo pozytywne. Spółka zapowiedziała bogatą ofertę produktów o nowatorskich funkcjach, produkowanych z wysokiej jakości komponentów oraz atrakcyjnie i nowocześnie zaprojektowanych. Dotychczasowa oferta zostanie wzbogacona o telefony komórkowe działające w technologii UMTS, smartfony oraz urządzenia multimedialne (m.in. odtwarzacze MP3 i aparaty cyfrowe). Nowe, opracowane przez BenQ Mobile modele zaprezentowane zostaną wiosną 2006 r.


BenQ Mobile wykorzysta uzupełniający się dostęp do regionalnych kanałów dystrybucyjnych Siemensa i BenQ wzmacniając w ten sposób pozycję na kluczowych rynkach Europy, Azji i obu Ameryk. W Polsce oraz wybranych krajach Europy Wschodniej struktura BenQ Mobile reprezentowana jest przez nowoutworzoną spółkę BenQ Poland Sp. z o.o, a jej kompetencje obejmują m.in. koordynację w zakresie sprzedaży, marketingu, dostaw oraz serwisu. BenQ Poland, obok naszego kraju, nadzoruje sprzedaż i dystrybucję w krajach takich, jak Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia, Białoruś, Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan i odpowiada za prowadzenie jednolitej strategii sprzedażowej oraz marketingowej (kanały dystrybucji, klienci, mierniki marketingowe). Z uwagi na potencjał tych rynków stanowi ważny pion w strukturze BenQ Mobile. W Polsce - w zakresie sprzedaży telefonów komórkowych - BenQ Mobile plasuje się na drugiej pozycji.


Spółka BenQ Poland wchłonęła także wydzieloną z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania jednostkę odpowiedzialną za projektowanie, tworzenie oraz testowanie oprogramowania i aplikacji na potrzeby urządzeń mobilnych. Ponad dwustuosobowa kadra Centrum pracująca dla BenQ Poland posiada doświadczenie w zakresie realizacji zaawansowanych projektów teleinformatycznych i będzie silnym wsparciem dla rozwoju multimedialnych produktów.


Wrocławska placówka stanowi wizytówkę naszego potencjału w zakresie rozwoju oprogramowania na potrzeby całej grupy. Jesteśmy dumni z faktu, że to polscy inżynierowie mają wpływ na tak zaawansowane produkty, jak np. telefony UMTS. W przeciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie podwoi się liczba osób we wrocławskim ośrodku - powiedział Dietmar Lerch, dyrektor zarządzający BenQ Poland.


BenQ Mobile produkować będzie telefony komórkowe zarówno w azjatyckich zakładach BenQ, jak i fabrykach przejętych od Siemensa, zlokalizowanych np. w Niemczech. BenQ posiada prawo do korzystania z logo Siemensa przez 18 miesięcy, począwszy od 1. października tego roku, oraz do stosowania go jako części nazwy przez 5 lat począwszy od tej daty. BenQ Mobile przejęło także wszelkie zobowiązania wynikające z umów podpisanych wcześniej przez dział telefonów komórkowych Siemensa, w tym gwarancyjnych oraz serwisowych. W rezultacie obsługa klientów biznesowych oraz indywidualnych w zakresie wszystkich telefonów komórkowych Siemensa prowadzona jest w niezmienionym, wysokim standardzie.

Źródło tekstu: BenQ     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2005-11-11 11:47:17  host: 212.2.100.230

    Goracy ten news. Po poltora miesiaca od wydarzenia... ;-(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet