Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powstała rada ds. kontroli bezpieczeństwa inteligentnych samochodów

Powstała rada ds. kontroli bezpieczeństwa inteligentnych samochodów

sirmark 15 Października 2015 15:27

2 2

Intel poinformował o powołaniu rady ds. kontroli bezpieczeństwa samochodów (Automotive Security Review Board, ASRB). Została ona stworzona w celu walki z cyberprzestępczością wymierzoną w rosnący rynek inteligentnych samochodów oraz stymulowania innowacyjności i rozwoju technologicznego w tym obszarze.

Badacze zasiadający w radzie będą na bieżąco prowadzić testy i audyty bezpieczeństwa, by rekomendować najlepsze praktyki w zakresie projektowania zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających, dedykowanych zarówno producentom samochodów, jak i kierowcom.

Intel opublikował także pierwsze przekrojowe opracowanie zawierające zestaw praktyk. Raport "Najlepsze praktyki w motoryzacji: rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony prywatności w erze samochodów nowej generacji", zawiera analizę czynników ryzyka związanych z inteligentnymi samochodami oraz rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa dla branży motoryzacyjnej. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany w oparciu o wyniki badań rady.
Gartner przewiduje, że do 2020 r. na drogach będzie ok. 150 mln samochodów osobowych połączonych z siecią, z czego nawet 60-75% będzie generować, przetwarzać i udostępniać dane w sieci. Rozwój inteligentnych samochodów niesie za sobą wiele nowych możliwości. Jednocześnie musimy jednak przygotowywać się na potencjalne nowe zagrożenia.

Intel udostępni radzie swoje platformy programistyczne do prowadzenia badań w zakresie bezpieczeństwa inteligentnych samochodów. Wyniki będą na bieżąco podawane do wiadomości publicznej. Aby zmotywować badaczy, Intel wyznaczył nagrodę w postaci nowego samochodu - otrzyma go ten członek rady, który w największym stopniu przyczyni się do opracowania rozwiązania zabezpieczającego, możliwego do wdrożenia na platformie Intela przeznaczonej dla branży motoryzacyjnej. Specjaliści ds. bezpieczeństwa, którzy chcą zaangażować się w prace rady, mogą uzyskać więcej informacji pod adresem: www.intel.com/automotive/asrb.

Zobacz: raport "Najlepsze praktyki w motoryzacji: rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony prywatności w erze samochodów nowej generacji"

Źródło tekstu: Intel     
Źródło zdjęć: Intel

Dodaj do:

Tagi: samochód | intel

w sumie: 2
 • 1

  1.  2015-10-15 18:01:52

  Rozwój inteligentnych samochodów niesie za sobą wiele nowych możliwości ... raczej wiele nowego ryzyka

 • 0

  2. ~Darek  2015-10-15 19:48:14  host: public-gprs350529.centertel.pl

  "Samochód inteligentny" - czyli taki transport zbiorowy tyle, że w szeregu oddzielnych prywatnych czy - co bardziej -wyleasingowanych plastikowo-aluminiowej puszkach...
  Przyjemność jak z jazdy tramwajem, awaryjność zaprogramowana elektronicznie na etapie projektowania, wykonanie z najwyższej jakości prasowanego kociego g...a, opłaty jak za luksus.
  Ehhh XXI homo-wiek.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet