Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powstaje Krajowe Forum Szerokopasmowe

Powstaje Krajowe Forum Szerokopasmowe

sirmark 23 Lutego 2009 20:13

0 0

UKE zaprasza do współpracy w ramach nowego przedsięwzięcia, jakim jest Krajowe Forum Szerokopasmowe. Forum będzie elementem programu "Polska Cyfrowa" i jest otwarte dla wszystkich organizacji.

Prezes Rady Ministrów powołał w grudniu 2008 r. Międzyresortowy Zespół ds. Realizacji Programu "Polska Cyfrowa", który ma za zadanie przygotowanie programu upowszechniania usług szerokopasmowych w Polsce do 2012 roku. Nową inicjatywą Prezesa UKE, realizowaną w ramach programu "Polska Cyfrowa" jest powołanie Krajowego Forum Szerokopasmowego, jako platformy wymiany doświadczeń. Forum jest miejscem integracji wokół wspólnego celu, jakim jest rozwój rynku telekomunikacyjnego. Forma, w jakiej pracuje Forum jest otwarta dla organów rządowych, podmiotów rynkowych, organizacji pozarządowych, instytutów naukowych, inwestorów, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji konsumenckich. Każdy zainteresowany uzyskaniem informacji lub podzieleniem się swoim doświadczeniem czy potrzebami znajdzie w nim miejsce.
W założeniach UKE, forum powinno stać się miejscem wymiany modeli biznesowych w aspekcie budowy sieci nowej generacji, dobrych praktyk techniczno-organizacyjnych oraz efektywnego wykorzystania pieniędzy europejskich. W trakcie uruchomienia jest Portal Forum, na którym będzie można korzystać z bazy wiedzy: gdzie szukać fachowców, jak pisać SIWZ, wypełniać formularze, pozyskiwać fundusze, rozmawiać z wykonawcami itp. Taka forma współpracy umożliwi szybką wymianę informacji i wdrażanie najbardziej efektywnych rozwiązań, budowę standardów uczciwego doradztwa. UKE chciałby, żeby Forum przekształciło się w organizację podobną do francuskiego CRIP, który odegrał kluczową rolę w rozwoju usług szerokopasmowych we Francji.

Została powołana grupa inicjatywna. W skład grupy wchodzą: Fundacja Wspomagania Wsi, Stowarzyszenie Budowniczych Telekomunikacji oraz Fundacja Telefony Polskie. Wszyscy członkowie Forum działać będą na równych zasadach, także członkowie grupy inicjatywnej. Planowane są regularne spotkania, które będą odbywać się w siedzibie UKE. Pierwszym zadaniem będzie dyskusja nad przygotowaną w UKE listą priorytetów związanych z rozwojem rynku telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ttt  2009-02-23 20:54:14  host: ip-94-42-48-49.multimo.gtsenergis.pl

  Forum ma być otwarte m.in. dla jednostek samorządu. Kurcze, już zaczynam się bać. To właśnie przez urzędasów tak mało się w Polsce buduje nowej infrastruktury.

 • 0

  2. ~nick  2009-02-23 22:49:40  host: dhn192.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Miejmy nadzieję że wprowadzą nową definicję szerokopasmowego internetu, tj. łącze symetryczne o przepustowości minimum 2MBit/s

 • 0

  4. ~mieeetek  2009-02-25 09:16:59  host: 212.160.172.70

  Pod auspicjami pani "technicznie bezradnej" nie spodziewałbym się spektakularnych sukcesów :-/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet