Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Powstaje Krajowe Forum Szerokopasmowe

Powstaje Krajowe Forum Szerokopasmowe

sirmark 23 Lutego 2009 20:13

0 0
UKE zaprasza do współpracy w ramach nowego przedsięwzięcia, jakim jest Krajowe Forum Szerokopasmowe. Forum będzie elementem programu "Polska Cyfrowa" i jest otwarte dla wszystkich organizacji.Prezes Rady Ministrów powołał w grudniu 2008 r. Międzyresortowy Zespół ds. Realizacji Programu "Polska Cyfrowa", który ma za zadanie przygotowanie programu upowszechniania usług szerokopasmowych w Polsce do 2012 roku. Nową inicjatywą Prezesa UKE, realizowaną w ramach programu "Polska Cyfrowa" jest powołanie Krajowego Forum Szerokopasmowego, jako platformy wymiany doświadczeń. Forum jest miejscem integracji wokół wspólnego celu, jakim jest rozwój rynku telekomunikacyjnego. Forma, w jakiej pracuje Forum jest otwarta dla organów rządowych, podmiotów rynkowych, organizacji pozarządowych, instytutów naukowych, inwestorów, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji konsumenckich. Każdy zainteresowany uzyskaniem informacji lub podzieleniem się swoim doświadczeniem czy potrzebami znajdzie w nim miejsce.

W założeniach UKE, forum powinno stać się miejscem wymiany modeli biznesowych w aspekcie budowy sieci nowej generacji, dobrych praktyk techniczno-organizacyjnych oraz efektywnego wykorzystania pieniędzy europejskich. W trakcie uruchomienia jest Portal Forum, na którym będzie można korzystać z bazy wiedzy: gdzie szukać fachowców, jak pisać SIWZ, wypełniać formularze, pozyskiwać fundusze, rozmawiać z wykonawcami itp. Taka forma współpracy umożliwi szybką wymianę informacji i wdrażanie najbardziej efektywnych rozwiązań, budowę standardów uczciwego doradztwa. UKE chciałby, żeby Forum przekształciło się w organizację podobną do francuskiego CRIP, który odegrał kluczową rolę w rozwoju usług szerokopasmowych we Francji.

Została powołana grupa inicjatywna. W skład grupy wchodzą: Fundacja Wspomagania Wsi, Stowarzyszenie Budowniczych Telekomunikacji oraz Fundacja Telefony Polskie. Wszyscy członkowie Forum działać będą na równych zasadach, także członkowie grupy inicjatywnej. Planowane są regularne spotkania, które będą odbywać się w siedzibie UKE. Pierwszym zadaniem będzie dyskusja nad przygotowaną w UKE listą priorytetów związanych z rozwojem rynku telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~ttt  2009-02-23 20:54:14  host: ip-94-42-48-49.multimo.gtsenergis.pl

  Forum ma być otwarte m.in. dla jednostek samorządu. Kurcze, już zaczynam się bać. To właśnie przez urzędasów tak mało się w Polsce buduje nowej infrastruktury.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~nick  2009-02-23 22:49:40  host: dhn192.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Miejmy nadzieję że wprowadzą nową definicję szerokopasmowego internetu, tj. łącze symetryczne o przepustowości minimum 2MBit/s

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~mieeetek  2009-02-25 09:16:59  host: 212.160.172.70

  Pod auspicjami pani "technicznie bezradnej" nie spodziewałbym się spektakularnych sukcesów :-/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-87-73-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet