Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poważne problemy w holenderskim Vodafone

Poważne problemy w holenderskim Vodafone

Q! 4 Kwietnia 2012 22:34

0 0

Z powodu pożaru w jednej z placówek holenderskiego oddziału Vodafone, nawet jedna trzecia klientów operatora w tym kraju mogła zostać odcięta od usług telekomunikacyjnych.

Ogień pojawił się 4. kwietnia około godziny 3:00 nad ranem w jednym z budynków z infrastrukturą telekomunikacyjną operatora w Rotterdamie. Z powodu wczesnej pory, nikt z tego powodu nie ucierpiał.




Jednak nawet 5 mln klientów operatora pozbawionych zostało możliwości wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości oraz łączności z siecią. Podobna liczba osób nie może korzystać ze swojej poczty głosowej.

Obecnie operator stara się udostępnić usługi w technologii 2G, które pozwolą jego klientom na wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości jeszcze przed północą. Pełne przywrócenie usług transmisji danych może potrwać dłużej.

Źródło tekstu: Total Telecom     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1. ~a  2012-04-04 22:40:08  host: z41-03.opera-mini.net

    co to za amatorka? Nie ma zapasu w innej lokalizacji? Smieszne.

  • 1

    2. ~CDS  2012-04-04 22:48:56  host: gw4.sbmec.pl

    Hahaha, nie potrzebna żadna wojna, tylko zwykły głupi pożar, aby 5 mln osób nie miało dostępu do usług! PARANOJA!!! A gdzie były zraszacze? Poza tym, gdyby mieli zapasowe urządzenia w jakimś bunkrze, to nie było by problemu, a tak stracą masę pieniędzy (i zaufania). Mam nadzieję, że polscy operatorzy nie są AŻ tak głupi?! Chociaż jak minął problem "milenijnej pluskwy" roku 2000, to większość opów posprzedawała generatory prądu przy stacjach bazowych, więc nie wiem czy i u nas taki (lub podobny) scenariusz by się nie mógł powtórzyć?? Hmmm, Witek pewnie by wiedział coś o tym.

  • 0

    3.  2012-04-04 22:49:58

    @1:nie wszystko mozna zduplikowac, zreszta czesto przelaczenie, takze wymaga czasu :]

  • 5

    4.  2012-04-04 22:56:14

    @2, na takich obiektach nie stosuje się "zraszaczy" jak to nazwałeś, bo sprzęt po takim gaszeniu nadawałby się do wyrzucenia. Na obiektach telekomunikacyjnych stosuje się systemy Vesda/SUG ze środkiem gaśniczym HFC-227ea (gaz), który umożliwia gaszenie elektroniki pod napięciem i jej nie uszkadza. Jednak jest bardzo kosztowny. W Polsce na obiektach Orange jest stosowany taki system przeciwpożarowy.

  • 0

    5.  2012-04-04 23:10:51

    @2: u nas wystarczy ze przetna przez przypadek swiatlowod i juz pada kilka wojewodztw :P

  • 0

    6. ~CDS  2012-04-04 23:31:43  host: gw4.sbmec.pl

    @4 - dzięki za odp. Specem od gaszenia pożarów nie jestem, ale pisząc zraszacze miałem na myśli tę końcówkę rury a'la prysznic. A nie jakiś konkretny środek gaśniczy z tego "lecący" :) Co do Orange natomiast, to oni i tak "wyrabiają" normy wszelkich awarii, więc w tym konkretnym przypadku, te "zraszacze" (cokolwiek by tam w nich nie było), nie mają w przypadku Orange (jak dla mnie) już większego znaczenia. Nie ufam tej sieci i nie liczę na ich dział techniczny.

  • 0

    7. ~wew  2012-04-05 08:39:54  host: 213-238-87-200.adsl.inetia.pl

    I znowu 'ekspierdzi' fresha dokonali oceny natychmiastowej i trafnej sytuacji.

  • 0

    8. ~  2012-04-05 08:41:38  host: public-gprs201460.centertel.pl

    @2 - czytać się nie da twoich bredni... Już ktoś cię poprawił o te "zraszacze" (halo, na fizyce się w szkole spało?), to ja ci napiszę o tych "generatorach". Naprawdę sądzisz, że gdziekolwiek operatorzy dają dieslowskie generatory przy stacjach? Że daliby w naszym kraju? Hahaha, kochany, przy stacjach są zwyczajne UPS-baterie, wystarczające na ileś godzin. Zresztą czytając opis tego pożaru (widać, że go nie zrozumiałeś) to problemem nie jest brak zasilania w konkretnej stacji, czy nawet stacjach, a pożar, czyli zniszczenie centrum komputerowego... Stacje działają poprawnie, po prostu nie ma co "kierować" ruchem z nich i do nich. Dlatego to awaria na taką skalę. Oczywiście powinny być systemy zabezpieczające, ale to już inna kwestia.

  • 0

    9. ~  2012-04-05 08:55:22  host: 212-106-23-165.adsl.inetia.pl

    @CDS, wg. Ciebie zapewne tylko Play ma najlepiej przygotowany system ppoż ;) Brednie wypisujesz pod większością newsów. Pewnie pożar w GPZ tez gasiłbyś wodą ://

  • 0

    10. ~Mpiotrek  2012-04-05 09:55:17  host: smtp.amtbiopharma.com

    Powiem tyle u mnie wszystko działa- 2g i 3g. Podobno rozmawiają z KPN i Tmobile o roamingu krajowym, bo podobno dużo klientów nie ma sygnału sieci. Poczekamy zobaczymy. Wczoraj w Amsterdamie Vodafone trochę rwał, ale dało się dzwonić bez większych problemów

  • 0

    11. ~  2012-04-05 11:48:50  host: static.kpn.net

    w rotterdamie do teraz nie ma od wczoraj rana;/

  • 0

    12. ~CDS  2012-04-05 13:07:12  host: gw4.sbmec.pl

    @9 tak, tak - całą elektronikę gasiłbym wodą a swój telefon codziennie myję pod kranem, (rozkręcając go jeszcze przy tym). Zadowolony?

  • 0

    13. ~CDS  2012-04-05 13:11:29  host: gw4.sbmec.pl

    @8 cokolwiek byś nie napisał "ekspercie", nie zmieni to faktu, iż generatory przed 2000r. do niektórych stacji kupili a później krążyły słuchy, że chcą sprzedać. Nie wiem co było dalej, bo nie interesowało mnie to, ale przypuszczam, że je jednak sprzedali. Poczytaj sobie o tym, zamiast samemu pisać brednie.

  • 0

    14. ~badam  2012-04-06 11:43:14  host: 5356117A.cm-6-7a.dynamic.ziggo.nl

    Przez całe 2 dni działanie sieci Vodafone w moim rejonie (Den Haag) było mocno zaburzone. Pierwszego dnia telefon pozostawał niezalogowany, drugiego mimo że zalogowany to był w zasadzie bezużyteczny. Ostatni komunikat http://over.vodafone.nl/nieuwscentrum/nieuws/ceo-vodafone-geeft- vijfde-update-over-storing?from_search mówi o niezadawalającym postępie prac, więc w dalszym ciągu niektóre usługi nie są w pełni odtworzone.

  • 0

    15. ~Max  2012-04-07 22:55:09  host: host-89-229-82-207.szczecin.mm.pl

    @8. W Orange przy każdym obiekcie strategicznym jest dieslowski generator bo przy dużych poborach prądu akumulatorów trzeba postawić cały budynek

  • 0

    16. ~max  2012-04-07 23:01:48  host: host-89-229-82-207.szczecin.mm.pl

    A co do artykułu, w każdym miejscu na świecie pożar w MSC skutkuje awarią, którą naprawić można w parę dni a przelaczac nie ma czego bo nie tak działają sieci operatorskie i nikt na świecie poza armią amerykańską nie ma backapowych MSC

  • 0

    17. ~jaro  2012-04-08 14:03:58  host: ip54516a10.direct-adsl.nl

    JA mieszkam w okolicach Rotterdamu i od kilku dni niemam internetu w sieci Vodafone.bylem kilka razy w sklepie i powiedzieli ze niemoga mi pomoc i trzeba poprostu czekac a ile to oni sami nic niewiedza im tez telefony odmowily posluszenstwa.szkoda bo zaraz tydzien bedzie jak niemoge kozystac z neta.a ciekawe jak rozwiaza kwestie abonamentu za ten czas?

  • 0

    18. ~Symeks  2012-04-13 11:42:13  host: 62.140.132.91

    Rekompensata za to będzie nie limitowana dzwonienie i smsowanie na holenderskie numery w prepaidzie i abo, przez 4 dni od 2 maja. Podzwonimy sobie ;)...

Dodaj swoją opinię