Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Potrzeba sporo inwestycji na Euro 2012

Potrzeba sporo inwestycji na Euro 2012

sirmark 19 Listopada 2007 19:59

0 0

Polska nie posiada odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej do obsługi Euro 2012. Szacuje się, że w związku z mistrzostwami w piłce nożnej odwiedzi nas ponad 21 mln turystów - pisze Parkiet.

Oznacza to znaczne natężenie ruchu telekomunikacyjnego, w tym transmisji danych. Jeśli nie zostaną poczynione kosztowne inwestycje, przeciążone linie odmówią posłuszeństwa.

Jednak najważniejszym skutkiem będzie brak wystarczającego poziomu bezpieczeństwa i obsługi tak ważnej imprezy, a tym samym niespełnienie standardów określonych przez UEFA. Efekt - możemy być pozbawieni prawa do organizacji mistrzostw.




Najwięcej musi zainwestować TP. Na obecnym etapie szacowane koszty infrastruktury i systemów IT na jednym tylko stadionie (bez obiektów powiązanych) wynoszą około 40 milionów złotych.

Koszt samej infrastruktury teleinformatycznej w skali kraju jest szacowany na około 400 milionów złotych, a systemów informatycznych na około 70 milionów złotych.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~vari  2007-11-20 08:44:24  host: eja56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pracownicy w TP się opie*****li zawsze w robocie od czasów PPTiT. Ja i mój zmiennik spaliśmy nocami na centrali (co samo w sobie nie jest jeszcze naganne i dzis też spałbym gdyby w dzisiejszych czasach jakakolwiek obsluga była by konieczna). Gorzej, że zdarzało się wyciszać dzwonek od alarmów (ale nam akurat nie). Tak wiec tradycja obijania się tepsiarzy to "stara tradycja.....jeszcze z początków lotnictwa" :P

  • 0

    19. ~mirekb  2007-11-20 09:00:04  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    tytul newsa mozna interpretowac jako narodową ściepe;-)będzie tak jak witucki mowil:socjalny zdrozeje do 40pln(winne będzie uke nie witucki)ceny neo staną w miejscu albo nieznacznie sie obnizą,z komorek dochody rosną wiec moze nie będzie tak zle;)

  • 0

    20.  2007-11-20 09:05:53

    Dawno nie widziałem takiego jazgotu tepsiarzy na forum Telepolis :D:D Tepsiarze- pojęcia nie macie o przychodach tepsy i z czego się one składają, a podnosicie jazgot podobny do Poczty Polskiej, gdy nad karkiem lęgnie się WRESZCIE konkurencja :D:D

  • 0

    21.  2007-11-20 09:16:14

    na temat niektórych postów nie będę się wypowiadał bo mnie jescze WitekT zbanuje i po co mi to :P TP to i tak zlodzieje i nie zmienię zdania nigdy.

  • 0

    22. ~issa  2007-11-20 09:31:55  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    Slyszalem , ze PGNiG , monopolista ktory loi was az milo , ma zaczac dawac darmowy gaz by zachowac resztki szacunku posrod starych babc , ktore beda mialy tani telefon stacjonarny , ale zimno w domu. Ale z was balwany antytepsiarze , to jednak prawda , ze gdy rozum spi , tam budza sie demony.

  • 0

    23. ~tepsiarz  2007-11-20 10:37:04  host: atropos.tpi.pl

    Tepsiarze górą, wiwat tepsiarze (nie mylić z dresiarze to od drezyny).

  • 0

    24.  2007-11-20 14:54:21

    @issa- ty jak nie wiesz o czym napisać, to powracasz w koło do gazu :D. Witek chyba kiedyś napisał, że to nie jest gazopolis, tylko telepolis... Jak taki mądry jesteś, to powiedz, czemu ta twoja "babcia" płaci rocznie więcej za mieszkanie (ok. 50m2), niż ja za dom 185m2 oczywiście ogrzewany tym samym gazem?? Co? Gaz jest droższy w mieście w bloku, niż na wsi w domu jednorodzinnym??

  • 0

    25.  2007-11-20 15:10:38

    @andrzejTP- dlaczego Tele2 miałoby nie korzystać, przecież TPSA też zarobi na udostępnieniu infrastruktury. Play może korzystać z sieci Polkomtela, a tele2 z Tepsy nie??? Czemu??? Czyżby różnica łapczywości??

  • 0

    26. ~issa  2007-11-20 15:53:10  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Nie zaskoczyles mnie , jak zwykle w swoim slepym uporze i zle skrywanych frustracjach nie potrafisz dostrzec prostej analogii pomiedzy podwojnymi standardami w traktowaniu monopoli. Odnioslem sie tez do zenujacych bzdur typu , ze to monopol narodowy i cos tam musi dawac za darmo by ratowac resztki szacunku posrod klientow. Dlatego wlasnie mowie , ze kiedy rozum spi to budza sie demony. Reszty Twojej wypowiedzi wogole nie rozumiem , co chciales przes to powiedzes? Obawiam sie , ze mogloby sie okazac , ze gdyby "babcia" z komentarza mogla , to ten "obnizony" rachunek za telefon wlozylaby Ci w usta , zebys nie plotl tradycyjnie bzdur bez sensu.

  • 0

    27.  2007-11-20 18:03:56

    @issa- gdzie widzisz podwójne standardy? Każdy monopol jest szkodliwy. Drugiej części nie rozumiesz?? Czego nie rozumiesz?? Może nie znasz odpowiedzi, bo się nie zastanawiałeś nigdy nad tym?? gdybyś wiedział, jaki naprawdę jest koszt ogrzewania tego "babcinego mieszkania" w stosunku do HARACZU, jaki jest pobierany pod nazwą czynsz, to byś zmienił zdanie.

  • 0

    28. ~issa  2007-11-20 18:11:46  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Kazdy monopol jest szkodliwy... A juz myslalem , czytajac Twoje komentarze o maniackim zabarwieniu , ze tylko ten o nazwie "TP". I jakiz to grozny a jednoczesnie podstepny monopol! W ktorym to owej firmie wyparowuje rok do roku okolo miliona klientow , zas szef tej groznej dla Panstwa firmy nazywa glowny interes "tonacym okretem". Zapewne Ci co rezygnuja z TP kupuja sobie tam-tamy! Mieszkaniec bloku nie zagrzeje innaczej wody niz z "junkersa" , za to swoj stacjonarny moze w kazdej chwili swobodnie i bez straty wyzrucic do kosza. Ale to TP , a nie ceny gazu i nosnikow energii sa Twoja idee fixe!

  • 0

    29. ~issa  2007-11-20 18:19:22  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Nastepny przyklad - ceny pradu. 1 lipca zostal uwolniony rynek energii i co? I jak placilem 600zl w dwumiesiecznych cyklach tak place dalej. Ale to TP jest grozna , nie fikcyjna konkurencja na rynku energii. Nie jestem rzecznikiem prasowym TP , nie mam z ta firma NIC wspolnego. Zyczylbym sobie takiego "monoplu" jak ma TP , na rynku energii. Bym mogl zmienic dostawce pradu i miec takie oszczednosci jak chocby zmieniajac stacjonarny na Ere Domowa. Poza tym jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci nie mam stacjonarnego i zadnego stacjonarnego netu , za to gadam przez telefon do woli a predkosci internetu mam w okolicach megabita/s.

  • 0

    30.  2007-11-20 18:34:52

    I widzisz, nadal nie rozumiesz. Piszę tu o TP, bo to forum o telekomunikacji i koniec kropka. A ty z tym PGNIG wyskakujesz co jakiś czas- nie wiem po co...Załóż forum o nośnikach energii, czy ogólnie o monopolach to pogadamy... A co do mieszkańca bloku, to odpowiedz na moje pytanie z postu 24, to się dowiesz, gdzie należałoby tak naprawdę zlikwidować patologię...

  • 0

    31. ~issa  2007-11-20 18:50:21  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Co Ty pleciesz? Od kiedy to energia elektryczna wliczona jest w czynsz? To samo z grzaniem wody. Jesli mowimy o ogrzewaniu calego bloku , to jest rzecza oczywista , ze mieszkaniec 3 pietra nie przerzuci sie na wegiel , a ten na parterze zacznie palic drewnem. I jaka maja alternatywe jesli spoldzielnia zainwestowala setki tysiecy zlotych w tego typu kotlownie? Sa osiedla ogrzewane gazem - i co? I mowisz , ze wysokie koszty to wina spoldzielni? Bo ja slyszalem , ze np. na zachodniej granicy przygraniczne miasta ogrzewaly sie tanszym gazem z Niemiec , do momentu wprowadzenia poprawki o ktorej wiele razy pisalem , a ktora zniweczyla automatycznie cala konkurencje.

  • 0

    32.  2007-11-20 19:15:45

    @issa- ja nigdzie nie powiedziałem, że prąd jest w czynszu. Po co poruszasz temat węgla i drewna?? Też o tym nigdzie nie wspomniałem. Jeśli uważasz, że wysokie koszty to nie wina spółdzielni, to pytam się ponownie: dlaczego moje łączne roczne koszty utrzymania domu jednorodzinnego (gaz, prąd, śmieci, podatek, ciepła woda, konserwacja) o pow. 185m2 są porównywalne z mieszkaniem blokowym o powierzchni ok 3 razy mniejszej??

  • 0

    33.  2007-11-20 19:18:48

    A powinno być odwrotnie, ponieważ: hurtowy odbiór śmieci, tańsze ogrzewanie ze względu na mniejszą powierzchnię ścian zewnętrznych w stosunku do kubatury, mniejsze zużycie prądu itd, itd... :)

  • 0

    34. ~issa  2007-11-20 20:24:44  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Ja nie wiem jak kalkulowane sa koszty czynszu w blokach , nie mieszkam w bloku. Podalem Ci przyklad inwestycji w kotlownie , a np. pobliskie bloki maja taka kotlownie. Ktos to musi splacic... Poza tym nie podejrzewasz chyba , ze zarzad spoldzielni zarabia na gazie? To i tak nie ma nic do rzeczy (bloki , domki jednorodzinne). Ja mam instalacje gazowa i jednoczesnie dwa kominki. Swiadomie zrezygnowalem z tego pierwszego na rzecz ogrzewania drewnem. Ale czy nie lepiej bys Ty czy ja mial alternatywe w postaci tanszego dostawcy pradu czy gazu?

  • 0

    35. ~issa  2007-11-20 20:30:17  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Na zakonczenie - to nie tak , ze "to serwis telekomunikacyjny i koniec". Twoje spojrzenie jest moim zdaniem a) bledne (TP jako monopolista) , b) niepelne Wierz mi , ze ludzie maja wazniejsze problemy na glowie , niz tanszy o 5zl telefon stacjonarny , co staralem Ci sie wykazac powyzej.

  • 0

    36.  2007-11-20 20:54:30

    @34- na gazie nie zarabia, zarabia na czynszu... Co mnie interesuje kotłownia, kupujesz mieszkanie z ogrzewaniem (kotłownią), podobnie ja buduję dom z kotłownią gazową, reszta zawiera się w bieżącej konserwacji...Co do alternatywnego dostawcy gazu i prądu - ZGODA. @35- TPSA jest monopolistą- stwierdzone prawnie od dawna i bezdyskusyjne... Co do większych problemów- ZGODA, dlatego zaglądam tu od czasu do czasu :) pozdrawiam serdecznie i do następnego razu :)

  • 0

    37. ~issa  2007-11-20 21:11:26  host: inet20909nb-0.eranet.pl

    Miłego wieczoru , heeej:-)

Dodaj swoją opinię