Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Potężna wypłata PTC, duży minus P4

Potężna wypłata PTC, duży minus P4

WitekT 26 Listopada 2012 18:09

0 0

W 2011 roku PTC wypłaciła swoim właścicielom 6,8 mld zł, a w trwającym 2012 roku 400 mln zł. Z kolei P4 długo jeszcze nie wypłaci dywidendy - pisze gazeta Parkiet, opierając się o dane Monitora Polskiego B, czyli urzędowego dziennika, w którym ogłasza się m.in. sprawozdania finansowe.

W trwającym 2012 roku Deutsche Telekom otrzymał 400 mln zł dywidendy. Zgodnie z uchwałą zwyczajnego walnego zgromadzenia, 400 mln zł, czyli mniej więcej jedna trzecia ubiegłorocznego zysku, zasiliła dywidendowy kapitał rezerwowy.

6,8 mld zł wypłaty było możliwe dzięki temu, że przez wiele lat sporu pomiędzy Deutsche Telekom i grupą Vivendi, PTC nie wypłacała dywidendy swoim właścicielom. Do ugody w tej sprawie doszło dopiero na początku 2011 roku.




Skumulowane straty P4 na koniec 2011 roku wynosiły ponad 1,9 mld zł, w samym 2011 roku koszty finansowe grupy P4 wyniosły 344 mln zł. Na koniec grudnia 2011 roku grupa miała łącznie blisko 2,6 mld zł finansowych zobowiązań, z czego 1,93 mld zł miało charakter długoterminowy.

P4 w 2011 roku, po raz pierwszy w swojej działalności, miało zysk operacyjny w wysokości 80 mln zł. Rok wcześniej strata wynosiła 150 mln zł.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 195
  • -1

    182.  2012-11-28 21:10:14

    180. - po co? prosiłem Cię o pomoc?

  • 0

    183.  2012-11-28 21:13:37

    Na podałem informację w kontekście problemów ludzi z tymi zasileniami i promocyjnymi doładowaniami. Nie jest prawdą, zę wieki się czeka, albo jakieś dziesiątki esemesów ytrzeba wysyłać. Ja wpisałem kod, zasilenie potwierdzili od razu a promocyjne 20 zł parę minut później - i tyle...

  • 0

    184. ~  2012-11-28 23:02:23  host: ip-84-39-168-94.free.aero2.net.pl

    182 a ja prosiłem Cie o informacje o doładowaniach ?

  • -1

    185.  2012-11-28 23:14:02

    184. - czy ja się do Ciebie z tym zwracałem? Zdaje się, ze nie? Więc czmu Ty do mnie piszesz?

  • 0

    186.  2012-11-28 23:22:29

    184 ale wyobraź sobie, że nie tylko Ty czytasz te komentarze. A czy post o doładowaniach był adresowany do Ciebie?

  • 0

    187. ~  2012-11-29 00:18:21  host: ip-151-248-37-230.free.aero2.net.pl

    Post był adresowany do wszystkich czyli również do mnie. Konkretnie na niego odpowiedziałem. Sensu w tej informacji nie widzę. Chodzi o doładowanie TT i pewnie dla przenoszących numer. Dlaczego akurat pod tym newsem wlo podzielił się taką wiekopomną wielowątkową historią z terminalem, kodami, godzinami, pieniędzmi w tle ? Początek flame o Tak Taku i darmowym numerze do przyjaciela wlo ?

  • -1

    188.  2012-11-29 09:43:19

    187. - jeśli Cię interesuje... to nie ten numer ;-) To inny TT - jakiś miałem wolny, wykorzystuję go tylko do kupowania w sklepie z "rozrywką" na stronie Ery. Głównie audiobooki. Takie "podwójne" zasilenie znacząco obniża mi koszty zakupu. W ptzypadku tej promocji 20 za zasilenie 25 przez 9 m-cy jest to ok. 45% taniej. Mnie to zadowala. Wystarczy Ci takie wyjaśnienie?

  • 0

    189. ~  2012-11-29 10:14:00  host: ip-78-30-103-57.free.aero2.net.pl

    188. zawsze byłem przekonany że zakup audiobooków wychodzi najtaniej z abonamentu biznesowego Plusa ;) ? To doładowanie nie łapie się dodatkowo na promocję podwójne doładowanie w TT ?

  • -1

    190.  2012-11-29 11:24:22

    189. - widać nie testowałeś i nie czytałeś moich komentarzy ;-) Oferta "księgarni" pn. Plusoczytelnia, jest wyjątkowo uboga i od dawna nie jest niestety aktualizowana - już dawno o tym mówiłem. Tak więc odpuść sobie próby drwienia bo jesteś trochę spóźniony ze swoimi "błyskotliwymi" komentarzami. Pomjając kwestie sklepu - już od dawna nie mam taryfy, z której dokonywałem tych zakupów, więc w ogóle dyskusja trąca ostrym smrodem przeterminowania ;-) Znajdź sobie inną płaszczyznę do atakowania urzytkownika portalu o nicku wlo. BTW - dobrze by było, gdybyś to robił jawnie. No ale nie wymagam, bo tym bardziej Twoje opinie mniej dla mnie znaczą ;-D Pozdrawiam.

  • -1

    191.  2012-11-29 11:33:34

    A czy sie łapie? Nie wiem - jeśli Cię to interesuje, sprawdź sobie w regulaminie ;-)

  • 0

    192. ~  2012-11-29 11:43:44  host: ip-37-209-128-227.free.aero2.net.pl

    Wydaje mi się że w każdym abonamencie jest szansa zakupu za SMSa premium. Odnośnie podwójnego doładowania w TT sam sobie poczytaj to będziesz kupował taniej niż 55% wartości. Raczej podpowiadam merytorycznie a nie atakuje. Może mnie po prostu nie rozumiesz i trzeba Ci tłumaczyć jaśniej ?

  • 0

    193. ~  2012-11-29 13:48:29  host: v47-04.opera-mini.net

    Wlo jak zwykle stara sobie zaimponować, ale mu nie wychodzi bo inni go zabijają z taką faza idź do maćka z klanu on wszystko kupi

  • -1

    194.  2012-11-29 14:43:23

    192. - ale mi nie jest potzrebna szczególna forma wyszukiwania... szkoda mi na to czasu. Tę wykorzystałem, bo zadzwoniła panienka i poleciła mi promocję, automatycznie włączyła itd. Ja nie mam z tym problemu - jeśli można, korzystam, ale zawsze powtarzałęm, ze nie jest warte czasu wyszukiwanie ofert jakich szuka większość piszących tu prepaidowców. Zrozum - patrzymy na to z innego poziomu! Więcej Ci powiem - w 3 punktach Ery obok których przechodziłem i wchodziłem zaytać o doładowanie, nigdzie nie mogłem kupić! W jednym mieli płatność kartą, ale tylko klasyczne zdrapi i nie mieli akurat po 25 zł, w innym płatność kartą, ale tylko doładowanie na numer (a ja nawet tego numeru nie pamiętam) w trzecim - brak płatności kartą i też tylko na numer. Kupiłem w kiosku z prasą płacąc dodatkowo 50 groszy - bo i kartą i kod na wydruku dostałem. Bo tego szukałem. A że dopłaciłęm? No może dla Ciebie to problem, dla mnie nie. Nie musz kompletnie nic mi wykjaśniać bo ja osobiście tego nie oczekuję. Jesli chcesz innym to tłumaczyć - proszę bardzo. Jednak nie zwracaj się bezpośrednio do mnie, ok?

  • 0

    195. ~  2012-11-29 17:35:16  host: ip-37-209-147-204.free.aero2.net.pl

    @194 nie dyktuj mi co ja mam robić. Zajmij się sobą. Odnoszę wrażenie że ta informacja jest chyba tylko dla Ciebie. Jak dostałeś promocyjne doładowanie to jaśniej się wyrażaj żeby inni ewentualnie skorzystali najlepiej we właściwym dla tego miejscu. Odnośnie poziomu to ja ładuje prepaida wysyłając sms-a o treści "d 25" i mam załadowane za 25 zł. Widocznie punkt widzenia zależy od poziomu siedzenia.

  • -1

    196.  2012-11-29 23:10:17

    195. a ja kompletnie nie wiem o czym mówisz, nie znam tego kodu i nie zależy mi na tym, żeby go znać ;-) Jakiś problem w związku z tym mam? Coś ze ną jest nie tak, że nie robię jak Ty?

  • 0

    197. ~  2012-11-29 23:32:48  host: ip-37-209-130-97.free.aero2.net.pl

    Jakby Ci to w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić. Wyszukiwać oferty prepaidowcy nie muszą bo dysponując np. czytnikiem RSS w telefonie informacje same się pchają z telepolis ;) Jaśniej o doładowaniach już wcześniej pisałem i nie będę się powtarzał a jest to banalne. Ogólnie robisz co chcesz tylko nie pisz farmazonów !

  • 0

    198. ~ged  2012-12-02 19:51:46  host: 89-74-4-99.dynamic.chello.pl

    w taki sposób będziemy robić na naszych panów Niemców....

  • 0

    199. ~  2012-12-04 12:48:33  host: ppp154163.ostnet.pl

    Prepaidowcy szukający oferty? Zależy gdzie - w Heyah mam po prostu zakładkę na stronie i nie muszę niczego szukać. Wszystko jest jasno na stronie podane.

  • 0

    200. ~  2012-12-04 21:16:37  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @199. Ale jak pojawi się jakaś nowa promocja to się od razu nie dowiesz, a już na pewno nie z wyprzedzeniem, nawet jak zaglądasz na strony ulubionego przez ciebie operatora codziennie.

  • 0