Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Potężna awaria francuskiej sieci GSM

Potężna awaria francuskiej sieci GSM

WitekT 22 Listopada 2004 10:42

0 0

Za "kpinę" i "żart w bardzo złym guście" uznały francuskie organizacje konsumenckie propozycję operatora telefonii komórkowej Bouygues, który ogłosił, że wszystkie połączenia wykonane w ostatni czwartek są wolne od opłat. Operator chce w ten sposób wynagrodzić klientom wielką awarię, która zablokowała w środę niemal całą sieć.

Awaria trwała od rana w środę do wczesnych godzin porannych w czwartek. Jej przyczyny są nadal nieznane; wiadomo w każdym razie, że najpierw przestał działać główny serwer, a kilka minut później - serwer awaryjny.

Awaria dotknęła prawie siedem milionów klientów Bouygues, w tym 4,5 mln płacących abonament. Najbardziej prawdopodobną wersją jest błąd oprogramowania.
Po awarii firma natychmiast zamieściła całostronicowe przeprosiny w prasie i obiecała, że wynagrodzi klientom straty. W piątek ogłosiła, że rekompensatą będą "darmowe rozmowy wstecz", czyli połączenia wykonane przez klientów w czwartek. Użytkownicy telefonów na kartę dostali dodatkowo po 5 euro na rozmowy i przedłużenie ważności kart o 48 godzin.

Zdaniem firmy, to szczodra propozycja, gdyż w czwartek było wyjątkowo dużo rozmów i firma na tym sporo straci, lecz organizacje konsumenckie są innego zdania. To tak jak z firmami, które swoim klientom dają bony na dalsze zakupy. To żadne odszkodowanie - mówią.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-194-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet