Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Posypie się grad kar na TP

Posypie się grad kar na TP

WitekT 9 Stycznia 2007 10:05

0 0

Prośbą się nie dało, więc użyję groźby — twierdzi Anna Streżyńska i zapowiada grom kar, który spadną niedługo na Telekomunikację Polską. A nowy przezes TP - Maciej Witucki - miał podobno załagodzić spór z UKE.

Po ostatnim spotkaniu z alternatywnymi operatorami telekomunikacyjnymi i Telekomunikacją Polską doszłam do wniosku, że jesteśmy ignorowani przez największego na rynku gracza. Spółka odmawia realizowania postanowień UKE, mówiąc "nie, bo nie". Najwyraźniej nie ma sensu z nimi rozmawiać, bo ze spotkania na spotkanie stoimy w miejscu. Jedynym sposobem egzekucji postanowień są więc kary — twierdzi Anna Streżyńska, prezes UKE.




Szef UKE zapowiedziała niedawno, że jeszcze w styczniu ukarze TP dwukrotnie — pierwsza kara ma być maksymalnie wysoka i może sięgać nawet 366 mln zł. Zdaniem regulatora TP zawyża ceny neostrady tp przy oddzieleniu jej od abonamentu, o czym pisaliśmy m.in. w tej wiadomości. Druga — wysokości kilkudziesięciu milionów złotych — ma być nałożona za nieprzestrzeganie przez operatora decyzji UKE o bitstream access (chodzi o nakładanie przez TP limitów, o czym pisaliśmy w tej wiadomości).

Ale to dopiero rozgrzewka — UKE prowadzi obecnie 11 postępowań przeciwko TP, z czego pięć powinno się zakończyć w ciągu półtora miesiąca, a kolejne mogą potrwać 2-3 miesiące. UKE na razie nie chce składać konkretnych deklaracji co do wysokości kar w tych postępowaniach. Urząd będzie wyliczał wartość tych kar na podstawie informacji od operatorów o wysokości strat dla nich i ich klientów w związku z opóźnianiem przez TP wdrażania ubiegłorocznych decyzji prezesa UKE. Łącznie w grę wchodzą setki milionów złotych, które z całą pewnością przełożą się na sytuację finansową operatora, a więc także na jego wycenę giełdową.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~arnie  2007-01-09 10:10:12  host: dma5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ależ pięknie się zaczyna rok dla Francy :D

  • 0

    2. ~ptok  2007-01-09 10:13:47  host: chello062179028189.chello.pl

    Niestety, tepsa znów się odwoła. Gdyby musiała rzeczywiście natychmiast zapłacić, wtedy można by mówić o spadku kursów akcji. I tylko wtedy można by liczyć na zmianę postępowania monopolisty. Ale popieram działania UKE, tylko prawo jest niestety kulawe. Brak instrumentów do natychmiastowego egzekwowania kary.

  • 0

    3.  2007-01-09 10:17:16

    Najlepszym sposobem na TP to poprostu nie korzystanie z ich usług.

  • 0

    4. ~mx  2007-01-09 10:36:19  host: gprs12.orange.pl

    ZMIENIĆ PRAWO TELEKOMUNIKACYJNE !!! To są kpiny z państwa, IV RP-bananowej ! Operator-monopolista MUSI od razu PŁACIĆ KARĘ do UKE, a następnie niech się odwołuje.

  • 0

    5.  2007-01-09 10:37:18

    Tepsiunio, zacząłbym tworzyć rezerwy na poczet kar. Ponoć prace sądów przyspieszają ...

  • 0

    6. ~  2007-01-09 10:41:32  host: 195.189.142.172

    Większość dochodu tp generują duże firmy więc wątpię czy przejmą się bojkotem takich robaczków jak My :(

  • 0

    7. ~mirekb  2007-01-09 11:35:03  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    do6 byc moze masz racje ale 3 napisal to najlepiej..sam mam socjalny i specjalnie nie korzystam nawet z orange by nie dac france telekom grosza wiecej niz moge a te ROBACZKI razem duzo moga,nigdy nie zapominajmy o tym..prawo telekomunikacyjne tez nam nie sprzyja:zwykly robaczek,jak ktos sie podepnie pod centrale i nabije mi rachunek(w mojej okolicy bylo3 kolesi1kumpel z lawki;-)ktorzy zrobili ludzi na jakies 500mln starych zlotych)wpierw musieli i tak zaplacic o potem sie odwolywac wiec dlaczego dla OPERATOROW nie zastosowac takiej polityki(TO DLA PANI ANI;-))

  • 0

    8. ~pepe  2007-01-09 12:19:10  host: gaja.tpnet.pl

    każda firma chce działać a wy gderacze macie totalne g..o do tego pieprzycie jak stare baby...

  • 0

    9. ~poznaniak  2007-01-09 12:48:41  host: 213-238-107-85.adsl.inetia.pl

    Obawiam się, że jest to zbyt piękne by było prawdziwe!

  • 0

    10.  2007-01-09 13:09:22

    Mnie interesuje ile TPSA zapłaciła. Wyjdzie,że nic lub prawie nic!

  • 0

    11. ~pedros77  2007-01-09 13:42:23  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

    WitekT: mam dwie sprawy. 1) czy jest szansa na to, że zrobisz na stronie listę nałożonych kar na TP i wysokość tych kar (tak dla podsumowania, ile tego się już nazbierało), 2)nie mogę się zalogować (dostaję komunikat, że nie ma takiego użytkownika).

  • 0

    12.  2007-01-09 14:40:19

    Im więcej kar tym lepiej. W końcu te kary trafiają do budżetu państwa czyli do nas. Patrzcie np. - brakuje w rządzie 500mln zł na podwyżki dla nauczycieli - a teraz 1 kara 366mln, poprzednia 100mln i jeszcze kolejne to na podwyżki starczy nawet dla pielęgniarek ;) Oby tak dalej. Może TP zbankrutuje i jej mienie zamie komornik :)

  • 0

    13. ~onyk  2007-01-09 19:52:06  host: c108-150.icpnet.pl

    ja tam nic nie powiem....

  • 0

    14.  2007-01-09 23:07:12

    Jedi - na lizmuzyny, przloty, rozliczanie paliwa na dojazdy do wyborców, kwiaty dla pięknych kobiet... Przestań, bo jak słyszę takie rzeczy to mnie skręca ;-) Lepiej zapytaj, co państwo zrobi ze swoimi akcjami (bo chyba ma jeszcze te 3 czy 4%?) kiedy spadnie wycena akcji tepsy? Znowy będziesz za jakiś czas narzekał, że złodzieje za darmo rozdali "państwowe" czyli nasze?

  • 0

    15.  2007-01-10 12:10:09

    hehe... paranoja :) i UKE mysli że TP zapłąci te wszystkie kary :) Zapłaci moze jedna lub dwie i to po jeden milion złotych i to bedzie wszytko !!

Dodaj swoją opinię