Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Postępująca miniaturyzacja

Postępująca miniaturyzacja

WitekT 24 Stycznia 2005 19:32

0 0

czipInżynierom z Texas Instruments udało się umieścić większość funkcji telefonu komórkowego w jednym układzie scalonym.

Rozwiązanie pozwoli obniżyć pobór mocy i umożliwi redukcję kosztów produkcji komórek. Obecnie telefony budowane są z kilku wyspecjalizowanych układów. TI udało się połączyć chip do wysyłania i odbioru sygnału radiowego z podstawowymi funkcjami przetwarzania danych. Część układów – przede wszystkim pamięć – wciąż będzie wydzielona.
To nie jest krok naprzód. To wielki skok – zachwala osiągnięcie Bill Krenik, kierujący w TI pracami nad układami do komunikacji bezprzewodowej. Masowa produkcja nowego dziecka TI ruszy w pierwszej połowie 2006. Będzie to pierwszy układ dla telefonów o tak wysokim stopniu integracji. Nie znaczy to jednak, że tylko jeden koncern prowadzi zaawansowane prace nad takimi układami. Podobny chip już w listopadzie pokazała firma Qualcomm. Jej produkt trafi jednak do wytwórców komórek później niż układ TI – najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Według analityków rynku, nowe chipy TI w pierwszej kolejności trafią do tanich telefonów adresowanych na ryki rozwijające się. Pierwszą firmą, jaka wyprodukuje telefon oparty na zintegrowanym układzie TI, będzie Nokia.

Źródło tekstu: NY Times, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet