Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Posłowie mają być bardziej mobilni

Posłowie mają być bardziej mobilni

WitekT 4 Listopada 2009 18:43

0 0

W Kancelarii Sejmu powstał projekt Mobilny poseł, który ma ruszyć w przyszłym roku. W jego ramach wszyscy posłowie zostaną wyposażeni w nowoczesne telefony z dostępem do Internetu, aby w każdym miejscu mieć łączność z parlamentem - dowiedział się serwis gazeta.pl.

W ramach projektu parlamentarzyści mają być wyposażeni w mobilne urządzenia, za pomocą których będą mieli dostęp do Internetu, a co za tym idzie, także do swojej poczty, sejmowych dokumentów czy elektronicznego terminarza. W dowolnym miejscu i momencie będą mogli także oglądać posiedzenia Sejmu czy komisji sejmowych.




Odpowiednie oprogramowanie przygotowują już sejmowi informatycy. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie koszt całego projektu, ani jakie konkretnie będą to urządzenia, na których będą pracować posłowie.

Zbigniew Jabłoński, dyrektor Ośrodka Informatyki Kancelarii Sejmu zaznacza, że w tej chwili posłowie mają tylko stacjonarne komputery w biurach poselskich, za pomocą których mogą dostać się na sejmowe serwery i często podkreślali, że gdy wyjadą w teren, to tej łączności już nie mają - pisze gazeta.pl.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~  2009-11-04 22:22:11  host: v06-12.opera-mini.net

    Uwaga! Jeszcze pewnie by chcieli mercedesy S Klasse brawo.

  • 0

    31.  2009-11-04 22:25:57

    A ja bym poszedł dalej (i patentuję ten pomysł!!)... Mobilne głosowanie! Bo czemu nie?

  • 0

    32. ~  2009-11-04 22:26:23  host: v06-12.opera-mini.net

    Komorki Furki i co jeszcze ? ot cała polityka.

  • 0

    33.  2009-11-04 22:28:04

    ~tomala... weź przeczytaj Konstytucję ;-) posłów jest więcej niż 300 ;-)

  • 0

    34.  2009-11-04 22:28:47

    ponad 300, w sytuacji kiedy jest ich tylu ilu jest, to reównie dobrze mógłbyś powiedzieć ponad 100 ;-)

  • 0

    35. ~impassive  2009-11-04 22:34:55  host: ip-89-174-124-78.multimo.pl

    Jeszcze czego! Rozpędzić tę bandę darmozjadów na cztery wiatry!

  • 0

    36. ~  2009-11-04 23:17:24  host: v08-05.opera-mini.net

    33:wiem ilu jest poslow. chyba nie do konca rozumiesz takie okreslenia/tomala

  • 0

    37.  2009-11-04 23:19:15

    nie wiem czy dobrze dostrzeglem, ale taki jeden co ostatnio za 18k pioro sobie do kolekcji sprawil, byl uwieczniony przez kamere z blackberry w reku ;) jak widac kto chce to juz jest mobilny... i wielu pewnie tez. taniej wyjdzie dac im po e51 albo e65 i niech sobie lapia sieci wifi. jak taki jeden z drugim pojedzie sobie za granice i zachce sprawdzic poczte to dopiero bedzie koszt... :D a operator? smiem podejrzewac, ze bedzie to plus ;)

  • 0

    38. ~max777  2009-11-04 23:33:40  host: 212.244.116.134

    to jest to TANIE PAŃSTWO, oszczędzają na czym się da i tną wydatki zakłamanie i obłuda nic więcej ;))

  • 0

    39. ~Alfredo  2009-11-05 01:22:45  host: don214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NIE !!!, przecież większość tych idiotów z tego nie skorzysta,patrz Pani Sobecka - woli udać się do cukierni ... strata kasy na tych nierobóww pierdzących w stołki

  • 0

    40. ~sylvestr  2009-11-05 01:55:57  host: aagm241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W drugim akapicie jest o parlamentarzystach, tak więc senatorowie pewnie też mają nadzieję :). Ciekawe jak o nich zapomną, to jaką formę protestu wybiorą... już wiem! nie będą pobierać diet, zadowolą się tylko pensją senatorską :D

  • 0

    41.  2009-11-05 04:57:40

    Państwo się bawi.Za nasze pieniądze:(

  • 0

    42. ~  2009-11-05 08:06:29  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    "Władzę swą wybiera naród, dlatego powinien władzę swą szanować z tego demokracja słynie" (Marek Grechuta) No ale jesteśmy na Telepolis, więc co by nie było trzeba narzekać. Pozdrawiam myślących racjonalnie.

  • 0

    43. ~T~ Mobile  2009-11-05 08:08:58  host: 51.v47.interkam.pl

    Kto chce to smartfona/PocketPC/PDA już ma. Teraz pewnie jak to dostaną to będą się tylko kurzyć i zarastać brudem, oprócz nielicznych.

  • 0

    44. ~  2009-11-05 08:34:43  host: 195.205.247.222

    Już widzę, jak większość tych panów i pań radzi sobie z nowoczesnym telefonem. Z czym konkretnie maja się łączyć w tym parlamencie, bo nie rozumiem.

  • 0

    45. ~z  2009-11-05 08:47:59  host: 87-205-61-223.adsl.inetia.pl

    ujmę to tak, na pierwszy rzut oka wywołuje oburzenie, ale po zastanowieniu - to ma sens, no ale nie w Bolandzie. akie coś jak iPhone? A po kiego, Blackberry, czy Nokie 61/71 spokojnie by wystarczyły. Ponadto możnaby je zmodyfikować odpowiednio dla celów bezpieczeństwa i monitoringu (lokalizacja na podstwie GPS etc.). Tyle, że aby to miało sens, to każdy powinien coś takiego dostać i do tego jeszcze obsługiwać... Z tym ostanim byłoby najgorzej, przecież cześć posłów to ciamajdy kompletne, już widzę wodza Jarosława jak zasuwa z tym swoim Blackberry... Częściowe wprowadzenie sensu dużego nie ma, bo ideą jest to, żeby wszyscy byli zawsze dostepni, a nie tylko częsć. Jednakże, dla celów bezpieczeństwa i unifikacji można to cześciowow wdrożyć,dzięki temu mogliby się logować na sejmowe serwery po autoryzacji ze swoich komórek. Zrobić sondaż, wybrać producenta, stworzyć technologię i niech nawet tylko 50 z tego skorzysta. Nie sądzę jednak, żeby była konieczność całkowitego fundowania - abonament, ok , moze być opłacany (tylko bezjakiś fanaberii video...) ale telefon, zxzwłaszcza hurtem kupowany to sobie poseł może sam opłacić... T

  • 0

    46. ~tomala  2009-11-05 08:57:30  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    moze lepiej zakupic opaski z gpsem na noge, wtedy miesieczny raport informował by o tym ile pracowal, ile sie obijał, a ile taksowkami kursował do pizzerii :)

  • 0

    47. ~new  2009-11-05 10:10:10  host: 194.246.124.200

    jasne że będzie to polkomtel przecież mają największy zasięg mobilnego internetu a z tym monitoringiem to dobry pomysł a plus ma coś takigo w swojej ofercie

  • 0

    48.  2009-11-05 13:38:40

    Wielu posłów to tępe tłuki. Ciekawe ilu będzie takie urządzenia realnie (i z korzyścią dla państwa) wykorzystywać.

  • 0

    49.  2009-11-05 19:16:23

    toms - raczej rodziny, dzieci państwa ;-)

Dodaj swoją opinię