Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Posłowie i iPady, czyli niech ktoś zaktualizuje mi aplikację

Posłowie i iPady, czyli niech ktoś zaktualizuje mi aplikację

Q! 9 Września 2012 07:57

0 0

Ponad 400 tys. zł będzie kosztować polskich podatników obsługa poselskich iPadów, które miały przynieść oszczędności - informuje RMF24. Jednak to nie koniec - do Kancelarii Sejmu trafi 80 nowych urządzeń.

O tym, że Sejm zakupił 500 egzemplarzy iPadów 2 dla posłów, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Czym jest tajemnicze zarządzanie tabletami, na które wydane zostanie 441 tys. zł? To m.in. aktualizowanie oprogramowania, wgrywanie dodatkowych aplikacji (np. sejmowych), blokowanie urządzenia gdy poseł je zgubi lub czyszczenie jego pamięci, gdy ta zostanie zapełniona. Dla przypomnienia, do zapełnienia każdy poseł ma ponad 60 GB (urządzenia dostarczone zostały w wersji 64 GB z modułem 3G).




Z ustaleń RMF24 wynika również, że Sejm zastanawia się nad wymianą pakietów internetowych oraz ewentualną zmianą dostawcy usług. Wszystko dlatego, że posłowie skarżyli się na wolne działanie Internetu w ich tabletach.

Oprócz tego Kancelaria Sejmu poinformowała, że kupuje 80 nowych urządzeń. Otrzymają je wybrani pracownicy Kancelarii, dyrektorzy biur komisji, sejmowi legislatorzy oraz osoby, które mają administrować nową aplikacją dla posłów.

Źródło tekstu: RMF24, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    34.  2012-09-09 20:12:43

    BTW - za granicą nie mam co szukać oprogramowania, którego potrzebuję - tam go nie ma, a raczej mają inne prawo, inne modele itd. Nawet jakby się udało dobrać coś co spełniałoby wymagania naszego prawa, to i tak nie jest darmowe - kosztuje kilkakrotnie więcej niż u nas ;-)

  • 0

    35.  2012-09-09 20:25:22

    maaasssakra i zlodziejstwo

  • 0

    36.  2012-09-09 21:17:25

    Z opisu jasno wynika że korzystają z playa. Jest tani i najwolniejszy ze wszystkich operatorów.

  • 0

    37.  2012-09-09 21:26:25

    @25 koszt takiego windowsa, nawet wersji pro, jest śmieszny w porównaniu z oprogramowaniem inżynierskim takim jak np. matlab, xilinx ise czy altium designer z których korzystam w pracy i gdzie każde z nich w wersji podstawowej kosztuje minimum 10 tys zł a przynajmniej wiadomo że na windzie instalujesz i hula. Nie ma potrzeby przekopywania forów i wklepywania durnych komend w terminalu żeby dojść do ładu. Nie na tym moja praca polega.

  • 0

    38. ~  2012-09-09 21:45:40  host: v47-09.opera-mini.net

    Parlament ma simki z W3

  • 0

    39.  2012-09-09 23:18:12

    Jutro rano idę do budowlanego po nową siekierę i biegnę aktualizować iOsły...

  • 0

    40. ~Johny11  2012-09-10 00:38:55  host: 94.42.235.71

    Apple i bezpieczeństwo? hmmm... antonimy? Jakby potrzebowali czegoś do pracy i bezpieczeństwa to by wzięli Blackberry Playbook, ale mniejsza z tym. Pewnie na iPadach jest muzyka (pewnie z iTunes z podatków ;)), Angry Birds, filmy, facebook i nikt nie wie co jeszcze. Ja nie wiem jak w takim krótkim czasie można 60GB dysku zapełnić dokumentami w MS Word/Excel 2010 PDF'ami. No chyba, że się ma skany teczek wszystkich z IPN ;)

  • 0

    41. ~bambus  2012-09-10 06:24:27  host: v51-15.opera-mini.net

    ważne że nie drukują pół tony papieru na łeb.

  • 0

    43. ~M4RC!N  2012-09-10 10:18:15  host: 217.170.169.201

    Proponuję dwa rozwiązania- po pierwsze jak już nie mogą się obejść bez tabletów to BB Playbook- firma blackberry jest jedyną firmą, która ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa jest dopuszczona do użytku w armii brytyjskiej. Po drugie- zamontować w sejmie wifi i zrezygnować z tego dostawcy neta po 3g- dzięki temu posłowie może chcętniej będą zaglądali na salę posiedzeń, gdy tylko tam będą mieli dostęp do neta ;]

  • 0

    44. ~Marcin  2012-09-10 11:10:40  host: user-46-112-118-151.play-internet.pl

    To jeste właśnie tanie państwo Tuska .Pierdolił o osczędnościach o zielonej wyspie a zamiast zielonej jest sraczkowata a zamiast oszczeności wydawanie kasy na bzdury.Po co tym dziadom tablety jak maja smartfony i laptopy ?

  • 0

    45. ~sueshack  2012-09-10 15:42:03  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    Stężenie debilnych komentarzy pod tym wpisem przekracza dwa onety.

  • 0

    46.  2012-09-10 15:59:21

    1. Maja na ipadach specjalna aplikacje sejmowa ktora latwo utrzymywac. 2. RIM jest bliski bankructwa - to ma byc bezpieczenstwo??? Apple z miliardami na koncie i stabilnymi zyskami jest najbezpieczniejsza firma na swiecie. Playbook nie ma nawet klienta mail - zabaweczka, na ktora nie ma nawet aplikacji a nie narzedzie do pracy...

  • 0

    47. ~YogS  2012-09-10 16:19:40  host: 31-178-1-119.home.aster.pl

    @46 Jasne że ma, tylko że taki ignorant jak ty o tym nie wie. Jak narazie te $$ na koncie Apple nie przekładają się na kontrakty w miejscach gdzie jest wymagane bezpieczeństwo danych. Także niech iPady zostaną dla hipsterów i innyc,h a tam gdzie ważna jest praca uderzą firmy do tego przygotowane.

  • 0

    48.  2012-09-10 18:00:54

    @47 firmy jak na razie kupuja tonami iPady olewajac totalnie playbooka, ktory jest gorsza porazka rynkowa od HP Touchpada.

  • 0

    49. ~  2012-09-10 20:31:12  host: aesj141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja bym im dał IPady, chyba po łbach darmozjadom ***

  • 0

    50.  2012-09-11 09:37:55

    @48 Firmy biorą iPady tonami?? :) Na razie jedynymi osobnikami używającymi iPad'ów, to lekko pedałkowaci prezenterzy ESKA TV. Wszyscy inni używają sprzętu Dell, Toshiba, czy Samsung.

  • 0

    51.  2012-09-11 10:05:03

    @50 z instytucji publicznych sejm polski. Cala masa firm, ktore korzystajac ze secjalnego programu developerskiego stworzyly aplikacje wewnetrzne dla ipadow. Np SAP juz ma gotowy produkt na iOS, pokazal go na CEBIT. Skoro SAP w to wchodzi to nie moze byc lipy.

  • 0

    52. ~Redi  2012-09-11 10:08:03  host: sub222-57.elpos.net

    No tak dali im te gadżety a błazny tego nawet obsługiwać nie umieją. Są większe potrzeby niż gadżety dla lewusów i nierobów - zwanych dumnie posłami. Zamiast tych 500 tys. zdefraudowanych by przeznaczyli na pomoc dla dzieci z biednych rodzin. Na jedzenie dla nich. Z tego byłby większy pożytek, W sumie co się dziwić jak rządzi kłamca z bajkopisarzem

  • 0

    53.  2012-09-11 12:45:51

    W jakim celu użytkownicy kupują sprzęt Apple? Czyżby solidarność jajników? Bo to że CEO Apple o wiadomej orientacji seksualnej ma jajniki zamiast gonad męskich, to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć?

  • 0

    54. ~es  2012-09-12 14:45:12  host: host-94-231-55-243.ip.jarsat.pl

    Beztroskie marnotrawienie pieniędzy zarobionych przez podatników (i następnie wyszarpanych im), i na co to? Na zabawki dla posłów. Przede wszystkim jeśli miało to zastąpić druki sejmowe to należało kupić im czytniki ebookow po 500zł/sztuka. A jeśli iPad to bez 3G, samo Wifi - starczyłoby do sciągania dokumentów w Sejmie. Nie mają wifi w sejmie? A w biurze poselskim poseł nie ma dostępu do internetu? Biedny kraj ale ma pieniadze na najdroższe gadzety dla posłow.

Dodaj swoją opinię