Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Porozumienie UKE-operatorzy ws. MTR do 13. maja

Porozumienie UKE-operatorzy ws. MTR do 13. maja

WitekT 5 Maja 2011 14:19

0 0

UKE do 13. maja podpisze porozumienie z operatorami komórkowymi w sprawie inwestycji w sieci telekomunikacyjne powiązanymi z harmonogramem obniżek stawek MTR - poinformowała prezes Urzędu Anna Streżyńska.

Dzięki porozumieniu, czterej najwięksi operatorzy mogą zainwestować w sieci komórkowe do 1 stycznia 2013 roku 337 mln zł, głównie w tzw. "białych plamach". Z tej kwoty 104 mln zł przypada na Centertela, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




UKE zależy też, by firmy zainwestowały w sieć 3G w małych miastach, by swoim zasięgiem obejmowała ona co najmniej 80% obszaru Polski, a także w poprawę jakości w dużych miastach. Ponadto Streżyńska chce, by operatorzy poprawili jakość usług telekomunikacyjnych na głównych szlakach komunikacyjnych Polski, zarówno kolejowych, jak i drogowych.

W zamian za inwestycje, zamiast do 9,66 groszy, od 1. lipca stawki MTR spadną zaledwie o niecałe 2 grosze - z 16,77 gr do 15,2 gr.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2011-05-05 14:42:17  host: 81.219.255.43

    @1 - co za bajki opowiadasz? Widziałeś mapę zasięgu Play? Ostatni raz nowa miejscowość doszła w grudniu zeszłego roku... Mogę ci podać dziesiątki 5-10 tysięcznych miejscowości, gdzie Play nie uświadczysz... Poprawiają zasięg w miastach tym swoim pseudo 4G i tyle.

  • 0

    3. ~  2011-05-05 14:43:12  host: 81.219.255.43

    żeby nie być gołosowłownym: Od 15.12.2010 zasieg Play Online w kolejnych miejscowościach: Zagrodno Ustrzyki Dolne Szczekociny Sierakowice Radlin Pakość Marklowice Koźmin Wielkopolski Kobiór Kcynia Dziwnów

  • 0

    4. ~Bociek  2011-05-05 14:54:44  host: 46.204.58.186.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    3@ Play uruchomił oficjalnie pod koniec stycznia br. sieć UMTS 900, ktora jest rozbudowywana, a od kwietnia zasięg play online obejmuje ponad 60% terytorium kraju (UMTS 2100 i 900 i z tego co podawali mają mieć jakieś 4 tys. nadajników 3G w całym kraju).

  • 1

    5. ~  2011-05-05 15:14:41  host: public30184.cdma.centertel.pl

    Dobrego zasiegu nie ma czasem na obrzezach duzych miast i tu powinni sie opy glownie wykazac poprawa infrastrktury.Rozbudowa 3G do 80% powierzchni Polski jest dobrym kierunkiem dzialan.

  • 1

    6. ~userek  2011-05-05 15:52:01  host: user-188-33-181-10.play-internet.pl

    Prawda jest taka że play non stop coś stawia ale nie chwali się tym na stronie... ja np zasięg umts 900 pod kozienicami działa *** stabilnie i full łacze dostepne a na mapie zasięgu nie ma tego...

  • 1

    7. ~łukasz n8  2011-05-05 16:35:21  host: afkp47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    obecnie w mojej miejscowości Poniatowa woj. Lubelskie powiat Opolski w niedługim czasie będzie postawiony maszt sieci Play. Już wszystko jest prawie gotowe ;) miasto 14 tys.

  • -1

    8. ~  2011-05-05 17:11:11  host: 77-254-89-1.adsl.inetia.pl

    @2 W miastach też zasięg Play jest beznadziejny jeśli chodzi o obrzeża. Mieszkam w Trójmieście i wiem w Gdyni są miejsca które na mapie są zaznaczone iż zasięg jest a ciężko stojąc nawet na dworze się dogadać. I to obojętnie czy korzysta się z GSM czy UMTS. Np. Wielki Kack, w niektórych miejscach brak w ogóle zasięgu, a na mapie jest, Redłowo - dno i wodorosty zasięg tylko w połowie :) To samo Leszczynki. Więc uważam że Play ma najgorszy zasięg nie tylko poza dużymi miastami.

  • -1

    9. ~kumpel Donka  2011-05-05 17:17:06  host: z08-04.opera-mini.net

    Po weekendzie (koniec kadencji) nowym prezesem UKE bedzie Piechocinski, huehuehuehuehue.

  • 1

    10. ~No Signal  2011-05-05 17:39:00  host: public-gprs5806.centertel.pl

    Zazdroszczę tym co mają 3G/4G też bym tak chciał coś pobrać albo filma na YT obejrzeć, a takto mam tylko 2G u siebie we wsi 60 km od Wa-wy.

  • 1

    11.  2011-05-05 19:10:00

    Iec playa niestety systematycznie sie zapycha coraz bardziej od 3 dni korzystanie z Playa we Wroclawiu w godzinach popoludniowych i wieczornych to lekcja cierpliwosci predkosci ponizej 100kB/s to lekka przesada a zasieg 91% sygnalu

  • 0

    12. ~CDMA  2011-05-05 21:21:20  host: public108629.cdma.centertel.pl

    A ja mam 5G Centertela (CDMA) i mi się nic nie zapycha. Zawsze działa lux, wole te CDMA niż te 3G. OTO MÓJ WYNIK http://www.speedtest.net/result/-1.png . Jak na godziny szczytu może być.

  • 0

    13. ~CDMA  2011-05-05 21:24:54  host: public108629.cdma.centertel.pl

    coś tamten link nie działa więc oto drugi http://www.speedtest.net/result/1283123683.png

  • 0

    14.  2011-05-05 22:30:22

    A kiedy zrównanie stawki MTR do PLAY, który już nowym operatorem nie jest i ochrona mu niepotrzebna? O ile zostanie obniżona wysoka stawka MTR do PLAY w lipcu?

  • 0

    15. ~  2011-05-06 03:20:20  host: t13-13.opera-mini.net

    A ja chce asymetrie do play do końca świata i jeden dzień dłużej bo każdemu to się opłaca od wielu lat. Jeśli w3 płaci koło 20gr za minutę i mniej więcej tyle samo bierze od klienta(w orange dla przykładu można zejść do nawet 5,3gr do wszystkich*) a do play płaci 40gr i bierze ok 75gr to pretensje wasze są jak płacz małego dziecka które nie wie gdzie żyje. Molestują was i tyle a play to odpowiednik szatana czy mary żeby straszyć nim jak się nie ma na kogo zwalić winy.

  • 0

    16.  2011-05-06 07:32:05

    Kamil_K: asymetria dla P4 kończy się 31. grudnia 2012 roku. Do tego czasu będzie się stopniowo zmniejszać. Dokładny harmonogram masz tu: telepolis.pl/news.php?id=19837

  • 0

    17. ~  2011-05-06 09:18:55  host: 77-254-93-18.adsl.inetia.pl

    @4 - to ciągle tesame maszty, wytykający brak rozbudowy o nowe miasta pisał o braku NOWYCH masztów w nowych lokalizacjach - i tu ma rację

  • -2

    18. ~Q  2011-05-06 10:45:58  host: static-223-197.is.net.pl

    to samo w Tarnowie - miasto powyzej 100 tys, centrum i sa problemy. Wejdziesz do sklepu w starym budownictwie i znika zupelnie. Play to dobra siec dla biedakow i mlodziezy. Kusi niskimi cenami a w praktyce zapomina udostepnic zasiegu :) taki detal a jednak przez to wole przeplacac w erze i miec jednak zasieg bo to o to chodzi a nie zeby sie na forum pochwalic jaki to ja mam abonament super :) z internetem, ktorego nigdzie nie ma. Swoja droga mam stara taryfe ery NPB Prestige, place za to 195 netto 390 do wykorzystania ) i juz wiem, ze wystarczyla by mi kwota 4 razy nizsza.. Mam caly czas skumulowane 730-750 zl :/ i owszem duzo place ale na wlasne zyczenie

  • 0

    20. ~  2011-05-06 12:06:12  host: ddg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14. Oby jak najpóźniej.

  • 0

    21. ~Tomasz72  2011-08-13 19:46:51  host: 212h230.compnet.pl

    Czy osoby narzekające na zasięg playa, zdają sobie sprawę, ze ich telefon może łączyć sie z każdym z nadajników Playa i Plusa? Co wiec mają powiedzieć posiadacze plusa! To sie w głowie nie mieści! sieć ma już naście lat i taki marny zasięg? Chyba ze "narzekacze" nigdy tak naprawdę z "playa" nie dzwonili.....

  • 0

    22. ~  2011-08-13 19:54:14  host: z14-01.opera-mini.net

    21, bzdury opowiadasz czesciowo, bo roaming na plusie owszem istnieje ale czasem teoretycznie. play ma na plusie priorytet slaby, czytaj jest ostatni wiec w szczycie wyglada to tak ze siec zajeta lub abonent niedostepny.

Dodaj swoją opinię