Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Porozumienie Netia-TP dopiero po weekendzie

Porozumienie Netia-TP dopiero po weekendzie

WitekT 18 Grudnia 2009 14:44

0 0

Wbrew zapowiedziom, nie udało się dziś podpisać umowy pomiędzy Telekomunikacją Polską i Netią, będącej częścią porozumienia UKE-TP. Po części zawiniła… pogoda.

Mimo, że w porozumienie bezpośrednio zaangażowali się Piotr Muszyński, wiceprezes TP odpowiadający za hurt, i Mirosław Godlewski, prezes Netii, nie udało się do dzisiaj zakończyć prac nad dokumentem. Jak zapewniają obie strony, kwestie merytoryczne zostały już uzgodnione, jednak ciągle trwa "przelewanie ich na papier" i odpowiednie formułowanie paragrafów.

Na przeszkodzie stanęła m.in. pogoda, która zatrzymała wczoraj na cały dzień w Brukseli Toma Ruhana, członka zarządu Netii odpowiedzialnego za sprawy regulacyjne. Część osób była także zajęta obradami rady nadzorczej - wczoraj odbyły się takie i w TP, i w Netii.




Muszyński powiedział, że brakuje góra trzech dni roboczych do zakończenia prac nad dokumentem, a zostanie on podpisany jeszcze przed świętami, żeby był prezentem pod choinkę dla prezes UKE Anny Streżyńskiej.

Muszyński dodał, że TP rozmawia z 7 innymi podmiotami na temat podobnej umowy, jednak Netia, ze względu na swoją wielkość, ma największy priorytet. Umowy z pozostałymi mają być podpisane jeszcze w styczniu.

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia z UKE, TP zobowiązała się do budowy prawie 500 tys. nowych linii i modernizacji kolejnych 700 tys., w zamian za zamrożenie stawek hurtowych (BSA, WLR, LLU, itp.). Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-12-18 14:49:34

    Z tego co czytałem to to porozumienie to w zasadzie formalność. No ale jak widać różne rzeczy, nawet pogoda, mogą stanąć na przeszkodzie ;)

  • 0

    2. ~rookie  2009-12-18 15:41:14  host: 167.202.201.4

    Zamrożenie stawek hurtowych? To będzie pewnie koniec obniżek cen netu w polsce... Ceny zatrzymają się na poziomie ok 60zł/2mbit i nie spadną :(

  • 0

    3. ~  2009-12-18 15:41:31  host: v12-01.opera-mini.net

    Netia to szuje:)

  • 0

    4. ~Radyjo:)  2009-12-18 15:45:37  host: 62.152.156.106.dsl.dynamic.eranet.pl

    Oj nie chciejcie niewiadomo jakich podwyzek ...w styczniu 2007 roku 512 kosztowala 96 pln brutto w TP SA obecnie tyle w Mulimo kosztuje 10 Mb/s to naprawde jest sukces...

  • 0

    5. ~Ra  2009-12-18 15:48:50  host: 62.152.156.106.dsl.dynamic.eranet.pl

    obnizek - przepraszam lapsus

  • 0

    6. ~nick  2009-12-18 18:44:38  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    1. wojtek83 - mamy XXI wiek a ludzie ze świecznika nie potrafią się porozumieć za pomocą telekonferencji i skorzystać z podpisu elektronicznego tylko muszą to załatwiać osobiście jak w średniowieczu. Żenada...

  • 0

    7.  2009-12-18 22:31:09

    ~nick - ciekawe, że umowy międzynarodowe, zamiasy w zaciszu włąsnych gabinetów, głowy państw podpisują na wystawnych przyjęciach, piórami po kilka tysięcy, tracąc w dodatku na samoloty dla siebie i świty fortunę... Żeby świstek papieru podpisać ;-)

  • 0

    8.  2009-12-18 22:38:52

    W czwartek około 10 przed południem zadzwonił do mnie konsultant z Netii z ofertą usługi telefon + internet. Na początek wypytał o umowy, do kiedy mam, z Tepsą (wszystko wiedział - od nazwiska, adresu, nazwy firmy, od kiedy korzystam z neostrady, ze wcześniej miałem sdi... Wszystko. Potem sprawdził jaką maksymalną prędkość może ia zaproponować - podobno świadczą do 16 megabitów, ale na moim łączu mogą mi zaoferować 13,6 megabita. Potem powiedział, ze zamiast przepłącać, mogę ieć telefoin i internet za złotówkę na (!!) pół roku. Jak na pół roku, to kazałem mu umowę napisać na pół roku ;-) No to okazało się, ze to promocja... potem będzie 25 netto za telefon i coś ponad 40 za internet. Za jaki internet? - pytam. No za to co ma pan teraz (a co ma? no nie wiem ;-)) ale (!!!!!!!) maksymalną prędkość będzie pan miał na poziomie 13,6 megabita. Czyli co? - pytam - zapłacę za 2 Mbps a pliki pociągnę z prędkością 13,6 Mbps? TAK!! Pan nie wie co mówi - mówię. No prosze pana - jestem przeszkolonym konsultantem z dużym stażem - doskonale wiem co ma w ofercie moja frma... No i o czym tu gadać w ogóle? Netia - poprzez swoich ludzi jest tak samo wiarygodna i uczciwa jak Tele2 ;-) Dziękuję za usługi tej firmy jak na razie.

  • 0

    9.  2009-12-18 22:47:21

    Aha! Wspomniałęm gościowi, ze niestety nie podpiszę umowy, bo nie nagrywałem rozmowy - z pewnością dowody w sądzie byłyby mi potrzebne... Wiecie co debil powiedział? Że on nagrywa i zawsze jest do odtworzenia rozmowa ;-) Aż żałuję, ze nie zapisałem sobie nazwiska tego głupka. Późńiej musiałem wyjechać, ale podczas jazdy zadzwoniłem na 227111111 i z trzema osobami - coraz wyższymi kierownikami - próbowałem ustalić co za debil ze mną rozmawiał - prawie mi się udało, ale kiedy wspomniałem, jaką ofertę mi zaproponował (bo wcześniej mówiłem, ze dostałem fajną ofertę od cżłowieka i chciałbym z nim omówić sprawę umowy), to momentalnie stwiedzono, ze nie ma najmniejszej możliwości znalezienia konsultanta a tym bardziej nagrania (sprzed kilkunastu minut ;-). Smieszni ludzie, śmieszna firma. W tepsie kiedu nie pamiętałem nazwiska i złożyłem ze 3 lata temy skargę na człowieka, który mnie w błąd wprowadził, dostałem pisemną odpowiedź - standard, ze taki to a taki został pouczony itd. Ale był odzew! Tu widać kolesiostwo panuje - z takimi się interesów nie robi ;-) Wspominałem jak u kolegi próbowałem uruchomić ich internet i gość nie potrafił mi podstawowych ustawień modemu podać? Wrecz złe podawał! A na koniec stwierdził, zę przeszedł przeszkolenie tylko z obsługi jednego czy dwóch modeli, jakby to miało cokolwiek do rzeczy.

  • 0

    10. ~wlo  2009-12-19 15:27:57  host: 77-255-75-231.adsl.inetia.pl

    Ty jesteś nienormalny! Wiadomo, że rozmowy z przedstawicielami z centrali są nagrywane, mogłeś rozmawiać z kimś niedoświadczonym, który przecież tego nie powie, bo rozmowa będzie spalona, sam podziwiam jak mogą doradzać przez telefon konfigurację modemu spoza modeli które dostarczają przeciętnemu klientowi, bo przecież osoba w miarę kumata poradzi sobie sama. Ty się chełpisz tym jak prawie dotarłeś do nazwiska rozmówcy, podajesz chore wspomnienia jak to z TP podobnie szalałeś. Człowieku do mnie zadzwoniła konsultantka Netii z ofertą, posłuchałem jej i powiedziałem - proszę zadzwonić za 3 dni, sprawdzę w tym czasie tę ofertę. Sprawdziłem, na kilka zapytań znalazłem odpowiedź i podpisałem umowę. Nawet był błąd w umowie i kurier musiał dostarczał nową, ale jakoś znoszę spokojniej takie sprawy.

  • 0

    11. ~cf  2009-12-19 18:18:51  host: akf161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To w Brukseli nie mają internetu żeby maila do Polski wysłać? Czym ci menedżerowie się zajmują i za co dostają ogromną kasę? ;) pewnie za teoretyczną popularyzację internetu :)

  • 0

    12. ~Obiektywny  2009-12-19 22:53:30  host: aeqz96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam TPSA, ale jak można napisać że np. NETIA to szuje ? ? ? ehhh, sam uważam że to dobra firma, zreszta bez znaczenia jakie mam zdanie, nie wolno obrażać... troche szacunku dla firmy dającej prace 1400 ludzią... i płacacej podatki...

  • 0

    13.  2009-12-19 23:45:33

    10. - nie chodzi o konfigurowanie modemu - sam to zrobię. Chodzi o ustawienia - konkretne wartości - to jest niezalezne od modemu. Źle podawał mi te właśnie dane.

  • 0

    14.  2009-12-19 23:47:30

    Ty sprawdzałeś, ja wiedziałem, że nie ma takiej oferty, że to niemożliwe, żey taka "opcja" była ;-) Dlatego nie potrzebowałem 3 dni, żeby zdecydować - od razu wiedziałem, ze albo z debilem rozmawiam, albo z oszustem. Dlatego - z nudów (2 godziny w samochodzie miałem przed sobą) zadzwoniłem na infolinię Netii.

  • 0

    15.  2009-12-19 23:48:23

    ~Obiektywny - Tele2 też ludziĄ (?) dawała pracę ;-)

  • 0

    16.  2009-12-19 23:53:17

    a co do przeszkolenia jeszcze - nie byłem szkolony, jednak ponad 50 różnej maści modemów/routerów potrafię obsługiwać, nawet jeśli pierwszy raz siadam przed panelkem użytkownika i jest on w obcym języku ;-) A moją profesją, w której mogę powiedzieć, że jestem specjalistą, jest zgoła co innego niż komunikacja ;-D

  • 0

    17. ~Obiektywny  2009-12-21 00:42:33  host: aeqv75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jasne że dawała pracę ludzia, i wbrew pozorą wielu ludzi było zadowolonych z Tele2. odnosnie korporacji-nie ma firm doskonałych...

  • 0

    18. ~  2009-12-21 07:39:33  host: v06-13.opera-mini.net

    Do objektywny. skoro netie wg ciebie trzeba szanować bo zatrudnia 1400 osob to tp powinna byc dla ciebie świętością gdyż nawet po tych zwolnieniach bedzie tam nadal pracowac kolo 20tys osob nie liczac tych z firm zewnętrznych pracujących dla tp...

  • 0

    19. ~  2009-12-21 09:14:51  host: mail.teleksiegarnia.com

    Konsultant chyba do końca nie wiedział co Ci ~wlo mówił. Ale jak weźmiesz 8 Mbit na LLU to Ci się modem zsynchronizuje na tyle na ile łącze pozwala, w twoim wypadku jakieś 13 Mbit.

Dodaj swoją opinię