Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Porozumienie jeszcze nie podpisane

Porozumienie jeszcze nie podpisane

WitekT 3 Grudnia 2004 14:16

0 0

Polscy akcjonariusze Polkomtela mieli wczoraj parafować nowe porozumienie dotyczące dalszych losów kontrolowanych przez nich pakietów akcji operatora. Wspólny komunikat o wynikach spotkania zostanie podany do wiadomości po zakończeniu procedury podpisania stosownego porozumienia. Nastąpi to prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.
Z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu wynika, że udziałowcy parafowali na razie tylko część porozumienia. Ale podobno są już bliscy finału. Podtrzymują zamiar wprowadzenia akcji Polkomtela do obrotu publicznego, co nie musi oznaczać, że sprzedadzą walory na giełdzie. Zgodnie ze statutem spółki, oferta sprzedaży akcji przez któregoś z udziałowców musi być w pierwszej kolejności skierowana do pozostałych wspólników. Polscy akcjonariusze, decydując się na giełdę, chcą prawdopodobnie zapewnić płynność akcji i uniknąć zarzutów, że zostały sprzedane za tanio. Premię za kontrolę nad spółką zapewne i tak będą mieli szansę zrealizować, jeśli pierwszy pakiet akcji trafi do Vodafone i TDC, do których należy dziś niespełna 40% kapitału Polkomtela.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet