Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Porad medycznych szukamy... na Facebooku

Porad medycznych szukamy... na Facebooku

orson_dzi 22 Sierpnia 2017 13:43

1 3

lekarz

Internet staje się pierwszym źródłem wiedzy medycznej i coraz częściej zastępuje wizyty u lekarzy - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. W mediach społecznościowych użytkownicy najczęściej szukają rekomendacji w sprawie suplementów diety i opinii o lekarzach. Porad udzielają przede wszystkim internetowi eksperci, blogerzy i sportowcy, rzadziej branżowi specjaliści.

Z raportu IMM wynika, że tylko w czerwcu tego roku pojawiło się ok. 3,6 tys. publikacji dotyczących suplementów diety. Zdecydowana większość w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku (42%). Media społecznościowe to także przestrzeń, gdzie publikowane posty generują duże zainteresowanie. W czerwcu zanotowano 48 tys. interakcji. Przeważają treści dotyczące rekomendacji suplementów diety na forach i blogach, reklamy, a tylko niewielką część stanowią informacje specjalistów i lekarzy.
Internet to także miejsce, w którym szukamy lekarzy, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze.

Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: internet | porady medyczne

w sumie: 3
 • 0

  1.  2017-08-22 15:43:51

  Ale to ludzie szukają czy np. idiotki oszustki wciskają suplementy ? Zdjęcie obrobione w Photoshopie itd. ale ludzie uwierzą we wszystko...Zresztą faceci nie lepsi, koleś jedzie na koksie, sterydy, cycki większe niż u baby, ale wszystko naturalne, a połowa tego co jedni i drudzy wrzucają to posty/wpisy o promocjach, zachęty do zakupu różnych środków :D
  A porada to lepiej u lekarza bo jednak ktoś powinien brać za to odpowiedzialność, a spora część diagnostyki to jednak kontakt, wywiad z pacjentem i to bezpośredni.

 • 0

  2.  2017-08-22 19:28:03

  Z jedenj strony to jest bardzo przydatne, bo nie musisz wychodzić z domu, żeby się "wyleczyć", a z drugiej te pożalsięboże porady nie są pisane przez specjalistów i można sobie krzywdę zrobić.

 • 0

  3.  2017-08-23 08:25:37

  W czasie gdy ma się wybór: Albo kilku czy nawet kilkunastomiesięczna kolejka do lekarza, albo całe leczenie, łącznie z badaniami i lekarstwami, płatne z własnej kieszeni, trudno się temu dziwić, że ludzie szukają pomocy tam tylko, gdzie się da.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet