Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pora uporządkować faktury za Internet

Pora uporządkować faktury za Internet

WitekT 30 Listopada 2005 12:15

0 0

Kto chce za kilka tygodni w PIT za 2005 r. odliczyć wydatki na Internet, ten już teraz musi sprawdzić, czy gromadzi właściwe rachunki. Dla fiskusa liczy się tylko osoba figurująca na fakturze VAT, a nie faktyczny użytkownik Internetu.

Klasyczne frycowe płacą przede wszystkim ci, którzy zapoznają się z nowościami dopiero przy wypełnianiu formularza. Ponieważ zazwyczaj dzieje się to już po zakończeniu roku podatkowego, niektórych okoliczności nie da się skorygować. Tak jest z fakturami VAT, niezbędnymi dla dokonania odliczenia. Muszą być one wystawione na podatnika, który chce tego odliczenia dokonać. Tymczasem często zdarza się, że z Internetu korzysta inna osoba niż ta, na którą przychodzą faktury (np. małżonek, dzieci).
Zdarza się też, że wielu operatorów dostarcza podatnikowi kilku usług i na wszystkie wystawia faktury, wykazując w nich jedną kwotę obciążenia. Na zweryfikowanie takich okoliczności zostało już niewiele czasu. Dlatego już teraz trzeba zapoznać się z przepisami, z których praktycznie skorzystać zechcemy po nowym roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-11-30 13:57:36

  A jak to robi TPSA? Mam na jednej fakturze abo za tel i za DSL... odzielnie są kwoty netto tych usług... jednak brytto jest sumą tego wszystkiego... Trzeba robić korekte?

 • 0

  2. ~2005  2005-11-30 17:15:52  host: avi183.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Podobno jest to o.k. ponieważ jest na takiej FA z tepsy odzielna pozycja dotycząca internetu. No i odlicza ten kto jest właścicielem linii i wypełnia swój pit.

 • 0

  3. ~Irq Mishell  2005-12-01 14:45:02  host: amv38.internetdsl.tpnet.pl

  A co z rachunkami za gprs czy je też mozna odliczyć?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet