Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Popularny DSL

Popularny DSL

WitekT 20 Grudnia 2005 23:08

0 0

Blisko 40 mln nowych użytkowników łącz DSL zdobyli w tym roku operatorzy internetowi na całym świecie. Oznacza to codziennie blisko 100 tys. nowych abonentów.

Dane opublikowane przez Point Topic dotyczą okresu od 1. października 2004 do 30. września 2005. Łączna liczba użytkowników kablowego dostępu do Internetu DSL przekroczyła więc 125 mln, a do końca bieżącego roku ma wzrosnąć nawet do 140 mln.
Mieszkańcy państw należących do Unii Europejskiej stanowią blisko 40% wszystkich nowych abonentów usługi DSL, co potwierdza że region ten należy do najaktywniejszych jeżeli chodzi o popularność łącz DSL. Liderami na terenie UE są Wielka Brytania i Francja, z których to krajów w ciągu ostatnich 12 miesięcy pochodzi po 3 mln nowych użytkowników usługi.

Najszybciej rosnącym rynkiem był region Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie zanotowano przyrost liczby abonentów DSL aż o 140%, a najaktywniejszym krajem z tego obszaru była Turcja, gdzie pojawiło się 850 tys. nowych użytkowników DSL. Turcja jest też pierwszym krajem, gdzie liczba abonentów DSL przekroczyła 1 mln. Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku liczba użytkowników DSL przekroczyła 1 mln łącznie już w 19 krajach, a w tym roku obok Turcji dokonały tego także Australia, Belgia, Polska, Szwecja oraz Szwajcaria. W Chinach z łączy DSL korzysta w tym momencie 10 mln osób, ale dość szybko liczba ta ma osiągnąć poziom 25 mln.

Źródło tekstu: Vnunet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-12-20 23:14:30

    bo DSL jest stosunkowo dobry i tani. Zwlaszcz ADSL. Szkoda tylko ze u Nas łape na tej technologii położyła &TP ze swoją neostradą. Ale jak dobrze że jest komórkowa alternatywa ;-) ...

  • 0

    2.  2005-12-20 23:27:47

    i niezalezni.... wole 20kB/s na stale niz 2-90kB/s na neo...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.