Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Popularność Androida Lolipop nadal na mizernym poziomie

Popularność Androida Lolipop nadal na mizernym poziomie

orson_dzi 8 Kwietnia 2015 14:45

3 1

android fragmentacja kwiecien Google udostępniło najnowsze statystyki dotyczące systemu Android. Jego najnowsza odsłona nadal nie może zdobyć znaczącej popularności na rynku.






Cały czas najpopularniejszą wersją systemu Android pozostaje KitKat. Wersja systemu oznaczona numerem 4.4 jest zainstalowana na 41,4% wszystkich urządzeń. Drugie w kolejności są kompilacje wersji Jelly Bean (4.1.X - 16,5%; 4.2.X - 18,6%; 4.3 - 5,6%), trzeci jest Gingerbread (2.3.3 - 2.3.7) zainstalowany na 6,4% urządzeń, a czwarty Ice Cream Sandwich (4.0.3 - 4.0.4) z wynikiem 5,7%.

Pod kontrolą najnowszej odsłony systemu w wersji 5.1 pracuje zaledwie 0.4% urządzeń, a Androida 5.0 ma zainstalowanych 5% urządzeń. Taki stan rzeczy wynika głównie z dużych opóźnień w przygotowaniu aktualizacji, zarówno przez Google, jak i samych producentów sprzętu.

Źródło tekstu: Android; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | android

w sumie: 21
  • -1

    2. ~LTE  2015-04-08 14:58:58  host: 178.182.8.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dlatego że trzeba wydać ponad 500 zł aby mieć z tym systemem a do 200 zł kupie z KitKatem.

  • 1

    3.  2015-04-08 15:02:04

    Bez przesady pierwsze firmy nie lubią płacić google kolejny raz za system dwa przełom w andku to był skok 2.3 na 4.1 (4.2) a z kitkata do lp nie wiele wnosi tak na dłuższą metę.

  • 3

    4.  2015-04-08 15:20:04

    @3 5.0 w stosunku do 4,4 wnosi duzo bledow ;)

  • 2

    5.  2015-04-08 15:39:11

    Jak nie dają aktualizacji 90% telefonom to co się dziwić?

  • 1

    6. ~Norbitor  2015-04-08 15:59:01  host: c14-0.icpnet.pl

    Statystyki obniżają też tacy jak ja, który mają aktualizację do 5.0, ale nie chcą jej przeprowadzić. Powód? Bardzo prosty - naczytał się człowiek o bugach w Lollipopie typu fatalny apetyt na RAM i częste killowanie appek z tego powodu i zwyczajnie nie chce się rezygnować z systemu, który działa w miarę dobrze.

  • 1

    7. ~z1. compact  2015-04-08 16:43:05  host: komp-93-159-184-254.inetgo.pl

    Ja nie zainstaluje nowego. Kit kat chodzi dobrze i jest dopracowany. zawsze jak dawali Nowy system to były mega problemy.

  • 0

    8.  2015-04-08 17:03:53

    Skąd się biorą błędy w nowym oprogramowaniu, skoro w starszym nie ma takowych..? No nie kapuję tego...

  • 1

    9.  2015-04-08 17:11:49

    Ja tam mam Androida 5.01 na HTC One M8 i nie narzekam,jest lepiej niż na poprzednim systemie.

  • 1

    10. ~tm  2015-04-08 17:53:05  host: 87-207-233-231.dynamic.chello.pl

    Calm7 -> błędy w nowym oprogramowaniu jak również w każdej nowym produkcie biorą się z tzw. "docierania się". W pierwszych chwilach wprowadzenia na rynek wychodzą błędy programowe, które są dalej usuwane aktualizacjami. Na etapie pisania programu czy też produkcji nie można przewidzieć wszystkich sytuacji (usterek itp.) W przypadku urządzeń fizycznych intensywność uszkodzeń odzwierciedla tzw. krzywa wannowa. W przypadku oprogramowania krzywa przyjmie nieco inny kształt ale nad tym można zrobić rozprawę doktorską.

  • 1

    11. ~zulugula  2015-04-08 19:37:27  host: user-94-254-209-195.play-internet.pl

    @9 zaraz cię gimby i biedaki zakrzyczą.

  • 0

    12. ~gosciu  2015-04-08 19:59:43  host: APlessis-Bouchard-153-1-4-54.w83-112.abo.wanadoo.fr

    Jesli nie zmienia polityki aktualizacji - z biegiem czasu bedzie tylko gorzej. Kazdy telefon powinien miec mozliwosc aktualizacji chyba ze jego hardware na to nie pozwala. Jesli google nie obudzi sie na czas i aktualizacja nie bedzie wygladala tak jak u aple czy windows. Dlugo tak nie pociagnie. User powinien miec mozliwosc wyboru - brand czy czysty android czy wersja producencka. Byla przez chwile oferowana seria google play edition i zdechlo

  • 0

    13.  2015-04-08 21:13:43

    10). Dziękuję za próbę wytłumaczenia :-) *
    Mi się wydaje, że to wina... niechlujstwa programistów...

  • 1

    14. ~JustMe  2015-04-08 21:17:43  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Android... hehe....wszystko jasne....

  • 0

    15. ~  2015-04-08 22:48:30  host: 194.86.25.98

    Jakbys tego androida nie perfumowal to i tak bedzie smierdziec....

  • 1

    16. ~LTE71  2015-04-08 23:52:11  host: user-94-254-133-37.play-internet.pl

    zrootowany 4.4.4 Xeo u mnie daje rade jeszcze mi chyba nigdy jakoś poważnie nie zlagował

  • -4

    17. ~BB  2015-04-09 00:27:12  host: 89-77-14-209.dynamic.chello.pl

    Android jest dla biedaków.

  • 3

    18. ~  2015-04-09 06:06:14  host: host-46-151-189-36.interduo.pl

    hahahaha, jak tak to lament ze nie ma aktualizacji, jak jest to co drugi placze ze nie chce jej instalowac:)
    ehh nie dogodzisz;p

  • 3

    19.  2015-04-09 08:36:40

    Jak dla mnie mogli by wprowadzić zakaz brandowania przez opy w pierwszej kolejności. Już to ułatwiłoby sprawę.

  • 2

    20. ~tomek  2015-04-09 09:02:56  host: qv92.internetdsl.tpnet.pl

    Samsung wypuścił 6 miesięcy temu aktualizację dla Galaxy S5 do lolipopa i do dnia dzisiejszego nie wypuścili aktualizacji w sieci play, to jest kpina!!

  • 0

    21.  2015-04-10 21:53:09

    zaktualizowałem do 5.0, wytrzymałem niecały tydzień i wróciłem do kitkata - zamierzam dalej zaniżać statystki :)

Dodaj swoją opinię