Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poprzez SkyCash kupisz bilety dwóch nowych przewoźników

Poprzez SkyCash kupisz bilety dwóch nowych przewoźników

sirmark 16 Stycznia 2017 12:25

5 1

skycash top SkyCash, system płatności mobilnyc, rozpoczął współpracę z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową (WKD). Użytkownicy mogą kupować bilety na przejazdy pociągami w sumie już u 10 przewoźników.

Koleje Śląskie obsługują połączenia pomiędzy miastami województwa śląskiego, a w przypadku linii Katowice-Oświęcim również województwa małopolskiego. Sieć linii WKD przebiega natomiast przez obszar trzech powiatów: m.st. Warszawy, pruszkowskiego i grodziskiego, w tym dwóch dzielnic stolicy oraz sześciu gęsto zamieszkanych gmin: Warszawa Ochota, Warszawa Włochy, Michałowice, Pruszków, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek i Grodzisk Mazowiecki.




Osoby korzystające z aplikacji mogą kupować bilety bez konieczności stania w kolejkach do kas, płacąc za nie kartą płatniczą lub środkami, którymi wcześniej zasilili swoje konto SkyCash. Pasażem może kupić zarówno jeden jak i kilka biletów w ramach jednej transakcji. Wielu przewoźników udostępnia pasażerom korzystającym z aplikacji także dodatkowe udogodnienia, np. możliwość zamawiania faktur VAT oraz dokonywanie zwrotów lub wymiany biletów bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

Poniżej lista przewoźników kolejowych, których bilety można kupować w aplikacji SkyCash:
  • PKP Intercity
  • Przewozy Regionalne
  • Koleje Mazowieckie
  • SKM Trójmiasto
  • Koleje Śląskie
  • Koleje Wielkopolskie
  • Koleje Dolnośląskie
  • Warszawska Kolej Dojazdowa
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna
  • Arriva RP
Łączny udział rynku wszystkich przewoźników, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, wynosi blisko 90%.

Źródło tekstu: SkyCash     

Dodaj do:

Tagi: skycash | wkd | koleje Śląskie

w sumie: 20
  • 1

    1. ~nick  2017-01-16 12:47:27  host: 92.60.132.22

    Płacę za bilety autobusowe za pomoca tej aplikacji. Cieszy mnie, że będę mógł tez płacić za przejazdy pociągem:) Aplikacja działa poprawnie, dla mnie to wygodne rozwiązanie.

  • 0

    2.  2017-01-16 13:22:35

    Usunąłem ją przy ostatniej aktualizacji. Jak zobaczyłem jaka jest lista uprawnień, to doszedłem do wniosku, że aż tak bardzo jej nie potrzebuję, żebym się na to wszystko miał zgadzać.

  • -2

    3. ~  2017-01-16 13:45:08  host: 168.235.196.63

    @2 zbyt inteligentny to ty nie jesteś

  • 0

    4.  2017-01-16 13:59:49

    @3: Mógłbyś uzasadnić dlaczego tak uważasz, to spróbuję się podciągnąć.

  • 0

    5. ~  2017-01-16 14:45:58  host: user-31-174-63-213.play-internet.pl

    Nie polecam tej aplikacji. Upusty typu..kup wcześniej bilet tym mniej zapłacisz. Tutaj się prze okropnie przejechałem bo aż o 45 zł wiecej za wyjazd pendolino do warszawy. No i nie można przebukować biletu !!! Nie ma takiej opcji. W moim przypadku zmarnowałem 100zl i paręnaście godzin.

  • 0

    6.  2017-01-16 19:07:08

    Używam od dawna. Oczywiście w Krakowie biletów się nie kupi i jak tam przyjechałem i chciałem kupić bilet na Koleje Małopolskie, to mocno się zdziwiłem :|

  • 0

    7.  2017-01-16 19:48:56

    @ABP: wiesz, że można wyłączyć część uprawnień (Andek 5+) często bez wpływu na działanie aplikacji? Wykastrowałem tak np. taki IC Mobile Navigator, da się.

  • 0

    8.  2017-01-16 19:50:29

    @6: jest niby ta aplikacja zikitu, ale ch*j im w d*pę, kupię papierek dniowy jak mam się p**rdolić z taką "wygodą".

  • 1

    9. ~gość  2017-01-16 20:06:07  host: public-gprs203349.centertel.pl

    @7 W andro 5 którym? Miałem 5.1.1 i nie dawał możliwości odbierania uprawnień, dopiero chyba od 6.0 wzwyż jest taka możliwość. Zgadza się jeżeli chodzi o działanie aplikacji w niektórych odebrałem prawie wszystkie uprawnienia i działają, np. w mapach gogla zostawiłem tylko lokalizację resztę odebrałem, tak samo w sklepie google play można większość uprawnień bez szkody odebrać.

  • 0

    10. ~SM  2017-01-16 20:46:06  host: public-gprs386374.centertel.pl

    1. Brak możliwości zakupu biletu kolejowego na trasie "z przesiadką".
    Kupno 2ch oddzielnych daje kwotę duzo wyższą.
    2. Brak możliwości zakupu biletu okresowego
    3. Brak możliwości skorzystania z oferty RegioKarnet, Bilet podróżnika, Bilet weekendowy itp
    4. Brak możliwości wybrania opcji "dalej"
    Itp itp.
    Chciałem wielokrotnie skorzystac, a i tak zawsze musiałem stać przy kasie. Zawsze czegoś bylo brak...
    Sprawdza sie przy parkowania i w komunikacji miejskiej.

  • 0

    11. ~bb  2017-01-16 23:52:39  host: 89-65-6-168.dynamic.chello.pl

    Appka ma też czasem zalety.
    Jadąc grupą, od razu nalicza promocję w PR za grupę do 4 osób, rozdzielając nas na 2 grupki. Miło się wtedy zaskoczyłem.
    A z mankamentów, to brak biletu dokładkowego w SKM. Jak mamy miesięczny do jakiejś stacji, a chcemy jechać trochę dalej, to kupujemy dokładkę za grosze, tu trzeba nowy bilet. :(
    No i w Trójmieście brak biletów godzinnych na komunikację miejską.

  • 0

    12. ~everymen  2017-01-17 01:45:07  host: host-79.173.10.159.tesatnet.pl

    @10 Musisz lubić stać w kolejkach, bo poza kupnem biletu PKP Intercity z przesiadką, wszystko można kupić z poziomu stron Intercity i PolRegio. Skycash doskonale sprawdza się w przypadku zakupu biletów jednorazowych.

  • 0

    13.  2017-01-17 08:09:48

    @PLANET (7): Wiem. W kilku aplikacjach poograniczałem w ten sposób uprawnienia, przez co teraz co chwilę mam na ekranie wyskakujące powiadomienia systemowe o tym, że tej czy innej aplikacji odmówiono dostępu do czegoś tam. W żaden sposób nie umiem ustawić tego tak, żeby te powiadomienia nie były widoczne, albo żeby pojawiały się na belce ustawień a nie wyskakiwały na ekran. Tamtych aplikacji potrzebuję, więc się muszę z tym godzić, ale SkyCash nie jest mi aż tak bardzo niezbędna, żebym miał sobie ekran zaśmiecać jeszcze bardziej.

  • 1

    14.  2017-01-17 08:42:01

    @ABP: Zależy sporo od apki. W wielu sytuacjach masz wybór (kluczowy przykład - latarka ; w wielu apkach masz TOTALNIE absurdalne uprawienia, rozbudowane na maxa, gdzie tak naprawdę latarka potrzebuje tylko aparatu), więc sprawa jest prosta. Dokładnie tak jak piszesz, nie trzeba używać SkyCasha i bardzo dobrze, że mamy alternatywy : ) Dla mnie apka się świetnie sprawdza w kwestii biletów komunikacji miejskiej (okazjonalne dokupywanie na drugą strefę w Wawie - bardzo wygodne) i w zasadzie tyle korzystam. Co do wyskakujących, da się to wykastrować, na pewno w Andku 6.

  • 0

    15.  2017-01-17 08:42:50

    Na pewno SkyCash się sprawdza w kwestii komunikacji miejskiej. Co do innych funkcjonalności - nie wypowiadam się, ale widząc lekkie zdegustowanie tutaj, jestem sceptyczny co do pozostałych funkcji.

  • 0

    16. ~everymen  2017-01-17 13:53:37  host: host-79.173.10.159.tesatnet.pl

    @15 Zdegustowanie? Sceptycyzm? Wszystko zależy od profilu użytkownika. Dla mnie SkyCash jest idealny. Korzystam z 3 elementów. Kupuję bilety komunikacji miejskiej w odwiedzanych miastach, kupuję bilety na pociągi podmiejskie i pociągi dalekobieżne Intercity, a także płacę przez SkyCasha rachunki. Ponieważ zazwyczaj poruszam się na długich trasach między miastami, nigdy nie był mi potrzebny bilet z przesiadką. W pewnych sytuacjach kupuję bilety z poziomu strony przewoźników (bilet weekendowy, bilet z wybranym miejscem w konkretnym wagonie itp) W kolejce do kasy biletowej stałem ostatni raz jakieś 4-5 lat temu. Kupno biletu w SkyCashu jest proste i mega szybkie. Zajmuje niecałą minutę, kiedy taka sama transakcja na stronie to pewnie kilka minut (należy jeszcze pobrać bilet na urządzenie). Do tego trzeba nadmienić udogodnienia przy kontroli biletów. Cały czas mamy szybki dostęp do biletów offline z poziomu ikony w zasobniku, a do tego w momencie wyświetlenia, automatycznie jasność ekranu ustawiana jest na 100%, co często usprawnia zeskanowanie biletu.

  • 0

    17. ~Punk  2017-01-17 15:11:20  host: apn-46-169-250-121.dynamic.gprs.plus.pl

    Też korzystam ze SkyCash i jak narazie to brakuje mi biletów na Koleje Małopolskie.
    Ja głównie jeżdżę na długich trasach i tu świetnie sprawdza się ta aplikacja, to samo komunikacja miejska.
    Myślę że jak dogadają się ze wszystkimi przewoźnikami i poprawią funkcjonalność to nie będzie trzeba bawić się w mase kont u każdego przewoźnika.

  • 0

    18.  2017-01-17 17:11:35

    @16: wiesz, bazuję na cudzym zdaniu w jakiejś części.. Bilety komunikacyjne na pewno działają dobrze (ale najlepiej płacić ze skarbonki, a nie podpiętej karty - szybciej, bezpieczniej). Pociągi podmiejskie chyba podchodzą pod komunikację miejską? (choć nie sensu stricte). Też powinny działać dobrze.

    Co do pociągów: Ponieważ kupujesz/kupowałeś wcześniej przez stronę, jak porównasz sprawdzanie cen? Tj. w przypadku P*erdolino, promo 49 zł za drugą klasę? Przez ich apkę (IC Mobile Navigator) jest to tragicznie słabe, przez stronę jest wygodne, ale tak jak mówisz - trzeba później po zakupie przesłać bilet (ok, płatność online przez bank więc nie trwa długo) choć robię to AirDroidem (nawet zdalnie) i jest to łatwe.

  • 0

    19.  2017-01-17 18:48:07

    @18 Kupno wszystkich biletów działa dobrze. Komunikacji miejskiej, przewoźników regionalnych i PKP Intercity. Przynajmniej w moim zakresie (KM w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Koleje Wielkopolskie, PolRegio, PKP Intercity). Zauważyłem, że nie można kupić biletów na wszystkie połączenia Arriva RP.
    Ja uważam, że właśnie płacenie bezpośrednio z karty jest jedną z wygodniejszych funkcjonalności SkyCasha. Rozumiem obawy niektórych, co do pozostawiania danych karty w aplikacjach, na stronach. Sam staram się płacić wszędzie za pomocą PayPala i PayU. Tam jednak też mam podpięte karty płatnicze. Mam ustawione bezpieczne limity i jak na razie zero negatywnych doświadczeń.

    Tu się muszę z Tobą zgodzić. Wyszukiwanie promocyjnych biletów jest praktycznie niemożliwe w SkyCashu, ponieważ cena biletu pojawia się w ostatnim momencie rezerwacji, a takich rezerwacji można zrobić chyba tylko 5, potem system się blokuje na 10 minut. Na stronie też nie jest to super łatwe, ale sprawniejsze niż w SkyCashu. Ponieważ taka operacja zajmuje więcej czasu, mam odpaloną stronę na której wyszukuję dogodną datę, a potem szybko kupuję bilet w SkyCashu:)
    Oczywiście ideałem byłby sprawniejszy system transakcyjny na stronie, jak i w aplikacji, ale co poradzić:)

  • 0

    20.  2017-01-18 07:20:19

    Dzięki za odpowiedź. Czyli niestety aplikacja tak samo ssie jak IC Mobile Navigator. Określona ilość sprawdzenia biletów i bach - d*pa, czekaj 10 minut. Bez sensu.. Czyli dalej strona jest najlepsza. Biorąc pod uwagę to, co się dzieje podczas rezerwacji/sprawdzenia miejsc w TLK (miejsce przy..) to używanie czegoś innego niż główna strona rozmija się z celem. Jeszcze raz dzięki za info. Tak czy owak SkyCash na zastosowanie do niektórych rozwiązań i działa w nich po prostu dobrze.

Dodaj swoją opinię