Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad tysiąc chętnych na WiMAX

Ponad tysiąc chętnych na WiMAX

WitekT 14 Listopada 2005 14:25

0 0

1201 ofert wpłynęło do URTiP w 317 regionalnych przetargach na częstotliwości dla sieci radiowego dostępu abonenckiego (3,6-3,8 GHz).

Na częstotliwości w każdym z 317 obszarów (w przybliżeniu wielkości powiatu) objętych przetargiem, oferty złożyły Telekomunikacja Polska oraz Exatel.
Pozostałe firmy, które złożyły największą liczbę ofert to m.in.: Crowley Data Poland, Vectra Technologie, Telefonia Dialog, Telekomunikacja Kolejowa, Mulitimedia Polska, Clearwire Poland, Netia oraz Sferanet.

Zwycięzcy przetargów będą wyłaniani stopniowo w oparciu o m.in. następujące kryteria: zachowanie warunków konkurencji oraz wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika postępowania przetargowego, wiarygodność finansową oraz rozwiązania techniczne zawarte w ofercie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-11-14 15:46:09  host: dqi245.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z tym ponad 1000 to jakas pomylka. 317 ofert zolzylo TP. Tyle samo ofert zlozyl Exatel. 5 ofert zlozyla Netia. Poza tym po kilkadziesiat kilka innych firm, w tym takie, o ktorych google milczy ;-) Co ciekawe oferte zlozyl Urzad Miejski w Gdansku (trzymam kciuki) i Miasto Olsztyn (trzymam kciuki), ale juz Kaczogrod nie byl w stanie zlozyc oferty, bo wlodaze tego miasta zajeci byli czym innym niz mysleniem, jak mieszkancom umozliwic tani dostep do szerokopasmowego internetu. Jak sie nie dba o spraway lokalne, to jak mozna dbac o problemy panstwa ;-((((

 • 0

  2. ~bela87  2005-11-14 18:17:37  host: ext-gw-szc.pronet.lublin.pl

  a co to jest wimax???:/

 • 0

  3.  2005-11-15 11:00:04

  bela87: w dużym uproszczeniu - technologia pozwalająca świadczyć usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nawet w promieniu 30 km od nadajnika.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet