Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad tysiąc chętnych na WiMAX

Ponad tysiąc chętnych na WiMAX

WitekT 14 Listopada 2005 14:25

0 0

1201 ofert wpłynęło do URTiP w 317 regionalnych przetargach na częstotliwości dla sieci radiowego dostępu abonenckiego (3,6-3,8 GHz).

Na częstotliwości w każdym z 317 obszarów (w przybliżeniu wielkości powiatu) objętych przetargiem, oferty złożyły Telekomunikacja Polska oraz Exatel.
Pozostałe firmy, które złożyły największą liczbę ofert to m.in.: Crowley Data Poland, Vectra Technologie, Telefonia Dialog, Telekomunikacja Kolejowa, Mulitimedia Polska, Clearwire Poland, Netia oraz Sferanet.

Zwycięzcy przetargów będą wyłaniani stopniowo w oparciu o m.in. następujące kryteria: zachowanie warunków konkurencji oraz wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika postępowania przetargowego, wiarygodność finansową oraz rozwiązania techniczne zawarte w ofercie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-11-14 15:46:09  host: dqi245.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z tym ponad 1000 to jakas pomylka. 317 ofert zolzylo TP. Tyle samo ofert zlozyl Exatel. 5 ofert zlozyla Netia. Poza tym po kilkadziesiat kilka innych firm, w tym takie, o ktorych google milczy ;-) Co ciekawe oferte zlozyl Urzad Miejski w Gdansku (trzymam kciuki) i Miasto Olsztyn (trzymam kciuki), ale juz Kaczogrod nie byl w stanie zlozyc oferty, bo wlodaze tego miasta zajeci byli czym innym niz mysleniem, jak mieszkancom umozliwic tani dostep do szerokopasmowego internetu. Jak sie nie dba o spraway lokalne, to jak mozna dbac o problemy panstwa ;-((((

 • 0

  2. ~bela87  2005-11-14 18:17:37  host: ext-gw-szc.pronet.lublin.pl

  a co to jest wimax???:/

 • 0

  3.  2005-11-15 11:00:04

  bela87: w dużym uproszczeniu - technologia pozwalająca świadczyć usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nawet w promieniu 30 km od nadajnika.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-226-41-91.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.