Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 900 tys. Androidów każdego dnia

Ponad 900 tys. Androidów każdego dnia

LuiN 11 Czerwca 2012 12:21

0 0

Ojciec Androida, Andy Rubin, podał nowe statystyki dotyczące systemu Android. Codziennie aktywowanych jest ponad 900 tys. urządzeń z tym systemem.

Podczas Mobile World Congress 2012 dzienna liczba aktywacji wynosiła 850 tys., teraz przekroczyła już 900 tys. Jako pojedynczą aktywację traktuje się tu pierwsze zalogowanie urządzenia z komórkowym modułem łączności do konta Google'a.

Nie są przy tym zliczane logowania po zmianie oprogramowania telefonu czy zalogowaniu do innego konta Google'a - każde urządzenie powiększa pulę aktywacji tylko jeden raz.




Oznacza to, że przy obecnym tempie sprzedaży każdego miesiąca do rąk użytkowników trafia ponad 27 mln urządzeń z Androidem, a w skali roku aż 328,5 mln sztuk.

Źródło tekstu: androidcentral, wł     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    49. ~piyoter  2012-06-11 21:09:29  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    BartekGiB, dalej mnie uświadczasz w moim przekonaniu o swojej bezkresnej głupocie...A w zasadach pisowni jest również mowa o znakach interpunkcyjnych. Zapamiętaj sobie, na przykład, że przed pytajnikiem nie stawia się spacji (podobnie jak przed kropką, czy wykrzyknikiem)

  • 0

    50. ~piyoter  2012-06-11 21:11:21  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    ten skrót GiB to od GimBazy? urocze :D

  • 0

    51. ~BartekGib  2012-06-11 21:13:53  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    Od nazwiska. Przynajmniej potrafię napisać jak mam na imię i pierwszy człon mojego nazwiska.

  • 0

    52.  2012-06-11 21:14:17

    @47 a przez pryzmat czego mamy Cie oceniać jak nie durnych wypowiedzi? Na ładne oczy? Co do telefonu to nic nie poradziłeś tylko "znalazłbym opcje". A skoro z Ciebie taka wysoka półka to zapraszam na forum do działu JTW. Na pewno twoje cenne porady będę lepsze od wszystkich innych. W końcu miałeś SGS II a teraz iPhone 4S więc posiadanie tych telefonów czyni cię specjalistą. Co do kultury to ty mnie z łaski swojej jej nie ucz, bo gdybym ciebie naśladował zupełnych chamem bym został. Podsumujmy: 1. Nie wolno oceniać nikogo na forum z powodu jego wypowiedzi. 2. Jak ma się słaby telefon to nie zna się na telefonach, jak ma się drogi telefon to jest się specjalistą 3. Android jest najgorszy, nie umiem napisać dlaczego ale jest najgorszy bo ja tak mówię 4. ludzie są gupi bo ciągle piszą o androidzie nawet pod tym tematem który jest o... Androidzie. 5. kiedy ja obrażam to jest dobrze, ale kiedy mnie się obraża to już dobrze nie jest.

  • 0

    53.  2012-06-11 21:17:17

    6. Każdy kto nie atakuje Androida jest jego wyznawcą. Takie podsumowanie tego co piszesz w 6 punktach. Jak chcesz opisze jeszcze 4 i będziesz miał własne 10 przykazań.

  • 0

    54. ~  2012-06-11 21:35:58  host: z03-08.opera-mini.net

    Maniiiek nie dyskutuj z palą z Warszafffki. Starzy krowy sprzedali i z pare hektarow i Warszafffka uderzyla do glowy.Starzy bartusia maja pewnie wiecej dlugu jak zycia. To zwykly cham z warszawy i buc. Bartusiu pamietaj ze cham ze wsi wyjdzie ale wies z chama nigdy. Warszaffffiaku

  • 0

    55. ~  2012-06-11 21:57:26  host: z58-11.opera-mini.net

    54. Kto jest cham - jest chamem, nic do tego ani wawka, ani inne miasto NIE MA.

  • 0

    56.  2012-06-11 22:02:03

    @55 W sumie ma. Wawka potęguje chamstwo, ale tylko w chamach. Mieszkanie w stolicy powoduje u nich poczucie wyższości. Ale tylko głupi ludzie tak mają.

  • 0

    57. ~McCoy  2012-06-11 22:08:08  host: z57-04.opera-mini.net

    Interesujące, o Androida kłóci się Maniiiek, zwolennik Symbiana, i BartekGib - wannabe fan Apple'a, a użytkownik Lumii kupionej okazyjnie. Fubar....

  • 0

    58. ~  2012-06-11 22:09:51  host: z58-11.opera-mini.net

    56. Hehe to ja już nie wspomnę o góralach, jacy to oni są kulturalni...

  • 0

    59. ~BartekGib  2012-06-11 22:24:53  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    Ja nie jestem zwolennikiem ani iOS, ani Symbiana, ani WP7,5, tymbardziej badaOS czy BBOS. Ja jestem zwolennikiem szybkich, skutecznych i prostych systemów. Nawet tych dosyć "zamkniętych" na personalizacje, bo wyrosłem już z kolorowych tapet, zmiany dzwonków, widget'ów, etc. Dla mnie ma to działać i wyglądać prosto i szybko. Faworyzuję może i WP7,5, bo z każdym dosłownie systemem miałem styczność na dłuższą metę (nawet tymi 'egzotycznymi'), ale jakoś szybkość i przydatność tego systemu najbardziej mi podchodzi i jeżeli będzie z widocznym progresem aktualizowany to narazie nie zamierzam zmieniać systemu operacyjnego. Poza Lumią o której się baaardzo dobrze wypowiadam mam jeszcze dwa najprostsze możliwe telefony i z nich też korzystam ale typowo jako z telefonów - połączenia i sms'y. Ale nie mogę już patrzeć na tę faworyzację Androida o którym dosłownie wszędzie mowa. Ja rozumiem - każdy ma swoje gusta ale patrząc trzeźwo to nie jest i nie będzie genialny system bo zachowuje się dosyć niezrozumiale dla mnie. A szczerze mówiąc DENERWUJE mnie ciągła gadka o systemie Android, bo pojawia się mnóstwo informacji o innych systemach które to dostają nowe funkcje, aplikacje, nachodzą je nowe problemy etc. A poza InfoNokia i dwóch portalach o WP7 nie dowiem się nic ciekawszego aniżeli nowy tablet na Androidzie albo spis weekendowych aplikacji na Androida. No i chodząc po salonach również ciężko mi przeboleć sytuację, gdzie do umów ładują stale Samsungi, SE, HTC, Motorole i LG na Androidach. Czy ten świat żyje tylko Androidem ? Potrzebą człowieka jest różnorodność, a nie ciągłość informacji na portalach ogólnych o jednej rzeczy ....

  • 0

    60.  2012-06-11 22:25:33

    @57 Po prostu uważam, że Symbian jest najlepszy.... dla mnie. I w przeciwieństwie do oponenta przyjmuje do wiadomości oraz toleruje fakt, że coś innego może być najlepsze dla kogoś innego. Z resztą poziom jego wypowiedzi przyprawiał mnie o ból głowy i zastanawiałem się czy zdołam wykrzesać z niego chociaż jedno mądre zdanie. I najmądrzejsze co napisał to było "Od nazwiska" Ale tutaj zaszczyty należą się piyoterowi bo to na jego wypowiedź tak odpisał.

  • 0

    61.  2012-06-11 22:30:39

    @59 więc wchodź na bada-os.info, wp7.com.pl i inne portale tego typu. Albo napisz wniosek do redakcji zamiast pianę toczyć w komentarzach. Nawet jeśli masz racje sposób w jaki ją przedstawiasz jest nieodpowiedni. Kto czyta Twoje wypowiedzi zwraca uwagę na chamstwo i bicie piany a nie na merytorykę wypowiedzi. Nie liczy się tylko to co chcesz powiedzieć, ale też w jaki sposób to robisz.

  • 0

    62. ~BartekGib  2012-06-11 22:32:39  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    A co do Warszawy to już po raz tysięczny słyszę komentarze od ludzi, którzy nigdy nawet 150 km od Warszawy nie byli. Jakoś ja często przebywam w rejonach Olsztyna, co miesiąc jestem w Poznaniu na parę dni, co miesiąc jestem też w Trójmieście i dla mnie człowiek jest człowiekiem a nie pinezką na mapie Polski i jeżeli ktoś ma wodę w mózgu to może nawet i w Szczecinie, Gorzowie, Koninie, Białymstoku, Lublinie, Koszalinie, Gubinie, Elblągu czy w Katowicach mieszkać i g... sobą reprezentować. Także najpierw zapraszam do pomieszkania na terenie WWA a potem ocenę mojej osoby i mojego pochodzenia ...

  • 0

    63. ~  2012-06-11 22:40:10  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    @60 i 61. No to skończyć już z docinkami. Zaczęło się jak zwykle po prostu od szyderczego mojego komentarza i zaraz poleciał wysypek uwag pod adresem mojej osoby i mojego komentarza. Czy tam komentarzy. Ale ja mam chęć na czytanie ogółu informacji, mam chęć na zbiór informacji na takim portalu czy też innym o wszystkich telefonach. A już idealnym przykładem mojej teorii jest dział na forum tego portalu zwany "Jaki telefon wybrać". Kup Neo V, kup SGSII, lepszego telefonu jak SGSII nie ma, kup Arc S. PIERWSZY LEPSZY AKTUALNY TEMAT I CO SIĘ POJAWIA W NIM : Neo V, SGS, P970, Galaxy Ace, LWW, Defy, X10, Desire. To jest tylko jeden temat spośród dosłownie 90 % całej treści forumowej z przykładowo tego działu. A gdzie coś na Symbianie, na iOS, na WP7,5 ? Trochę się przyjrzeć, poczytać, przypatrzeć a zrozumie się te całe wielokrotnie wspomniane "bicie piany" cokolwiek kto sobie pod to podstawi ...

  • 0

    64.  2012-06-11 23:11:10

    @63 A co ma być polecane jak ktoś szuka albo telefonu do internetu, muzyki, zdjęć do powiedzmy 700zł albo od razu chce czegoś na Androidzie? Bo takie pytania padają najczęściej. iPhone 3GS składany z 5 innych z beznadziejnym aparatem? Nokia N8 ze świetnym aparatem, świetną jakością rozmów ale z marną przeglądarką? A może jakaś Lumia z beznadziejną jakością muzyki? Że nie wspomnę o tym, że ludzie boją się ograniczeń WP7 i niepewnej aktualizacji? Swoją drogą ładnie to tak oczerniać? Bo o tym, że odciągamy ludzi od Androida i polecamy coś na bada OS/Symbianie jeśli ktoś nie chce telefonu do internetu to już cholera nie wspomniałeś. Jeśli ktoś na starcie zaznacza, że nie interesują go tysiące aplikacji i ma budżet do 1000zł polecana jest nokia N9, ktoś szuka telefonu z dobrą baterią/aparatem polecana jest Nokia N8. Że już nie wspomnę ile razy INNOV8, E72 i C905 były polecane. Ale nie, Ty tylko pianę bić umiesz i naginać rzeczywistość tak, żeby na męczennika wychodzić, bo wszyscy źli tylko nie ty.

  • 0

    65.  2012-06-11 23:14:18

    @63 załóż konto i zapraszam do JTW. Umiesz krytykować cały dział to pokaż swoją mądrość w polecaniu. Bo jak na razie to tylko gadasz głupoty jaki ty oświecony a my głupi. Pokaż na co cię stać. A może nie umiesz co? Tylko zgrywasz cwaniaka?

  • 0

    66. ~  2012-06-11 23:22:01  host: z33-16.opera-mini.net

    Maniiiek - nic do Ciebie nie mam, ani tego co piszesz. BartekGib - pisałeś o swojej Warszawie, o swoich studiach, bracie finansiście którego znajomi bankierzy szajsungów nie tykają i pare innych bzdur które przedstawiałeś jako argumenty w rozmowie. Zupełnie jak w przedszkolu: a ja mam słonia w karafce. Różowego. Tymczasem tracisz czas aby oświecać nas - prostaków, gołodpców, dzieci androida itd. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.

  • 0

    67. ~  2012-06-11 23:23:14  host: z33-16.opera-mini.net

    ^ to ja, McCoy

  • 0

    68.  2012-06-11 23:23:28

    Albo nie, jaki telefon byś tutaj polecił cwaniaczku: "poszukuje taniego dobrego telefonu lub smartfona dotykowego z wyswietlaczem pojemnosciowym. Ok 300-380 za nowy. Marki ktore preferuje - samsung, nokia, htc, lg i sony ericsson. Musi obslugiwac gry, fajnie sie na nim pisac wiadomosci, latwy dostep do internetu, stylowy dla kobiety. Aparat min 2 mp, wyswietlacz powyzej 2,8 cala. Dzieki!" Taki cytat z forum. Dla ułatwienia dodam, że może być używany.

Dodaj swoją opinię