Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 700 tys. użytkowników mobilnego, ryczałtowanego Internetu w Polsce na koniec roku

Ponad 700 tys. użytkowników mobilnego, ryczałtowanego Internetu w Polsce na koniec roku

WitekT 5 Listopada 2007 17:20

0 0

Na koniec 2007 roku na polskim rynku będzie 712 tys. użytkowników ryczałtowanych usług mobilnego Internetu u trzech operatorów (blueconnect, iPlus oraz Orange Free), z czego 460 tys. stanowić będą karty transmisji danych - prognozują analitycy Działu Analiz Audytel w najnowszym raporcie Stan i perspektywy rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce w latach 2007 -2012.




Zdaniem analityków Audytela, wysoka sprzedaż usług związana jest z wdrażaniem przez polskich operatorów wyższych prędkości transmisji w sieciach 3G - HSDPA 3,6 i 7,2 Mb/s, co stawia sieci komórkowe na równi ze stacjonarnymi usługami dostępowymi do Internetu, mimo, że są one oferowane tylko w dużych aglomeracjach.

Źródło tekstu: Audytel     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2007-11-05 17:36:31  host: 87-205-194-104.adsl.inetia.pl

    Qur.....a w Lodzi na Romanowie mam za oknem piekna stacje Plusa i nie ma umts ona !!! Mam tylko edge i sie wq...wiam bo po co mi wciskali modem umts/hsdpa i gadali ze w Lodzi jest umts - mogli choc powiedziec ze nie w calej :(

  • 0

    2.  2007-11-05 17:45:17

    to mobilny internet - przejdź się tam, gdzie jest ;-D

  • 0

    3. ~Mrówka zet  2007-11-05 18:00:53  host: 77-253-142-149.adsl.inetia.pl

    Ja mam wykupiony Era Omnix Max 5mb za 5zł płatne co miesiąc, czy też się zaliczam?

  • 0

    4. ~  2007-11-05 18:12:52  host: apn-100-130.gprsbal.plusgsm.pl

    Oczywiście@Mrowka Zet,że sie zaliczasz.

  • 0

    5.  2007-11-05 18:14:23

    A ja zrezygnowalem z Eraomnix 5MB za 5 zl bo po wykorzystaniu 5MB kolejne 50kB kosztuje 10 groszy, czyli blisko 7x wiecej niz iPlus czy Orange Free (100kB za 3 grosze)

  • 0

    6.  2007-11-05 18:18:54

    Piękne są takie komentarze jak ten z nr 1. Każdy rozsądny człowiek przed decyzją o podpisaniu umowy terminowej na internet od opa komórkowego wcześniej przetestuje go (choćby na pre-paidzie) w lokalizacji gdzie będzie go najcześciej (jeśli nie zawsze) używał. Później podpisuje się umowe lub nie.

  • 0

    7. ~szalony  2007-11-05 18:30:40  host: wap.plusgsm.pl

    Rcicho - masz całkowitą rację :) Hehe 1- witam sąsiada :) - co nie zmienia faktu że Plus zrobił z ciebie idiote albo że ty idiotycznie postąpiłeś wierząc sprzedawcy na słowo .

  • 0

    8.  2007-11-05 19:26:43

    Też kilka miesięcy byłem w jednym z dwóch krotoszynskich salonach Plusa pytając o zasieg i typ transmisji danych. Sprzedawca powiedział że w Krotoszynie jest EDGE. Zapytałem czy w całym miescie. Powiedział że nie w całym. Przycisnełem go jeszcze bardziej i okazało się, że jest w południowej cześci a w północnej tylko GPRS. Jak wolno działa ten GPRS to nie muszę wspominać bo dość dokładnie go wówczas przetestowałem (zwykła strona wp.pl czy onetu otwierała się przez kilka minut).

  • 0

    9. ~  2007-11-05 20:06:20  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    Mobilny internet to przyszłość, tylko szkoda, że narazie jest dostępny dla nielicznych :(

  • 0

    10. ~  2007-11-05 20:07:14  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    a ja niedawno podpisałem umowę z Erą na blueconnect'a i jestem zadowolony - mieszkam na Pradze i mam bardzo dobry zasięg UMTS, więc ja nie mam co narzekać.

  • 0

    11. ~  2007-11-05 20:15:20  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    2.wlo-dobre :))

  • 0

    12. ~fttp  2007-11-05 20:59:30  host: public-gprs9110.centertel.pl

    Mam modem z HSDPA w Orange, w pracy DSL`a, NEO i ISDN`owy dial-up. Jeżeli miałbym możliwość to wybrałbym kabel także w domu.

  • 0

    13.  2007-11-05 21:47:37

    9. - każdy ma możliwość skorzystania. Nie tylko nieliczni ;-) Wystarczy komórka. Natomiast rozdzielmy kwestie korzystania "stacjonarnego" via UMTS co? Może wówczas podczas rozmowy będziemy wiedzieć co kto miał na mysli? Jeśli chodzi o mobilny internet, dzięki mojemu dziecku posiadacze TT zaczęli używać EraTT - i to znaczy mobilnie własnie ;-)

  • 0

    14.  2007-11-05 21:48:00

    A nie - "mobilnie" w domu na pececie ;-)

  • 0

    15. ~.....  2007-11-05 22:30:33  host: public-gprs7897.centertel.pl

    Orange i jego kiepski EDGE szkoda słów , ale już nie długo kończy się umowa i zdala od tej przepełnionej i przeciążonej kiepskiej sieci .

  • 0

    16. ~mirekb  2007-11-06 08:23:43  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    czyli na 712tys. tylko 460 tys to karty pcmcia?dobrze rozumiem ze reszta to komórki jako modemy?dobrze by bylo zeby stanadardy transmisji danych bylo takie aby mobilny net mial nie mniej niz 144kb/s ale pomarzyc można

  • 0

    17.  2007-11-06 10:48:21

    mirekb: chodzi o "doklejane" do abonamentu usługi.

Dodaj swoją opinię