Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 58% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Play

Ponad 58% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Play

LuiN 3 Września 2014 12:19

14 1

Obecnie sieć Play oferuje zasięg LTE w 791 miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców.



Na liczbę 791 miejscowości składa się 251 miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Daje to ponad 58% populacji kraju w zasięgu standardu LTE oferowanego przez sieć Play. Mapę zasięgu znaleźć można pod tym adresem.




Zobacz: [Aktualizacja] Play - nowa Formuła 4G LTE Unlimited

Dla porównania, w ostatnich materiałach prasowych Polkomtelu pojawia się informacja o dostępności LTE dla 66,7% populacji Polski. 29. lipca 51,5% pokrycie zasięgiem LTE deklarował T-Mobile, a w komunikacie Orange z 14. lipca mowa była o 51,65% pokryciu.

Która sieć komórkowa ma najlepszy Internet mobilny

Orange
12.04%
Play
32.84%
Plus i Cyfrowy Polsat
31.50%
T-Mobile
12.78%
Inna
2.23%
Nie mam zdania
8.62%

Wszystkich głosujących: 673


Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | play | zasięg

w sumie: 52
  • 1

    33.  2014-09-03 14:15:48

    Tylko powiem ci że te pomiary to są lipa trochę bo teraz zrobiłem na WiFi a mam VDSL. Chyba S4 nie wyrabia bo w teście na komórce mam jakieś 8/4 a na kompie 29/4. To jest pomiar z kompa http://tlp.is/3oi a to jest z S4 http://tlp.is/3oj To samo łącze :)

  • 1

    34.  2014-09-03 14:17:17

    Ten z komórk jeszcze raz bo coś z linkiem jest nie tak http://tlp.is/3ok

  • 2

    35.  2014-09-03 14:18:23

    A gdzie mieszkasz w Częstochowie to może jak będę w okolicy to ci zrobię test Orange i zobaczysz czy ci się podoba.

  • 0

    36. ~cz-wa  2014-09-03 14:18:34  host: user-109-243-137-218.play-internet.pl

    jack a ile masz km do nadajnika lte w orange?

  • 0

    37. ~cz-wa  2014-09-03 14:23:03  host: user-109-243-137-218.play-internet.pl

    na granicy Częstochowa a Rędziny
    nadajnik play lte i orange huta szkła sztolcman warszawska

  • 0

    38. ~cz-wa  2014-09-03 14:26:07  host: user-109-243-137-218.play-internet.pl

    od nadajnika 1,1km
    dzięki jacklondon

  • 0

    39.  2014-09-03 14:26:46

    Jakies 1,5-2km. Mieszkam przy Łódzkiej a nadajnik jest przy szpitalu na Parkitce. Tylko ja go generalnie widzę przez okno. Ale jak wejdę w zabudowania to jest podobnie. Na HSPA jest download podobny tylko upload jest około 4-5. W okolicach Rędzin to raczej nie będę także musisz poprosić kogoś innego kto ma.

  • 0

    40. ~cz-wa  2014-09-03 14:32:21  host: user-109-243-137-218.play-internet.pl

    dzięki jack
    pozdrawiam

  • 0

    41. ~Panie siedemnasy  2014-09-03 15:42:03  host: user-164-126-9-188.play-internet.pl

    @17 Kuzyn
    Naucz się czytać kolego. Zasięg obejmuje 58 % POPULACJI i mowa jest tu o LTE a nie mitycznym 4G Play. Możesz sobie to sprawdizć pośrednio na bts search gdzie jest 3G 2100, a gdzie LTE 1800. Albo sprawdzć sobie to jak chcesz, ale nie sugeruj sie jednym zdaniem z ich strony- zwyczajnie przyjmij do wiadomości, że ta ostatnia zakłdka ze strony ( technologia LTE w Play) to właśnie zasieg LTE. Reasumując, tylko Plus ma lepsze pokrycie w LTE. Taki to Play jest "oszukańczy".

  • 1

    42. ~Pablo  2014-09-03 15:46:52  host: apn-95-40-2-19.dynamic.gprs.plus.pl

    Stawiają nadajniki w jakiś wichurach, a mapka zasięgu jest bardzo myląca. Do niedawna myślałem, że i w Tarnobrzegu mają zasięg (źle ptaszka wybrałem). Na moje szczęście wcześniej kupiłem starter Plusa. A Play ma (deklaruje że ma) nadajniki LTE na wschód od miasta w dwóch wioskach i w małym miasteczku na południe. Wszystkie te lokalizacje po 10-15 km ode mnie i nie mam nawet śladu sygnału.
    Myślę że nie ma co żałować. Jak sprawdziłem u siebie DC-HSPA od Play to najwyższe szpilki sięgały 4Mb przy pobieraniu. Tragedia.

  • 3

    43.  2014-09-03 15:50:43

    Ostatnie pół roku miałem Orange 15 zł. 75 GB i 15 Lionów miesięcznie. Wszystko hulało dobrze gdzie bym nie był. Teraz spaprali promocję z Laysami i trzeba się przenieść na LTE Playa gdzie za 15 zł. będzie 200 GB miesięcznie przy czym całe 15 zł. można wydać na dowolne usługi RBM. Trzeba kupić modem LTE za 200 zł. Jak się człowiek rozejrzy to za darmo dają ten internet ;) Jak jest zasięg LTE Playa to najlepszy będzie RBM.

  • 0

    44. ~Gregor  2014-09-03 16:01:23  host: 093105169028.bielskobiala.vectranet.pl

    Czyli do Plusa jeszcze sporo brakuje. Sęk w tym, że nie wiem, czy dane o Plusie są aktualne - 66% to mieli jakieś pół roku temu, a nie sądzę, żeby się pod tym kątem nie rozwijali.

  • 0

    45.  2014-09-03 16:05:08

    Jeżeli owe deklaratywne 58% jest spójne z ich mapą zasięgu dla LTE, to jest to liczba całkowicie wyssana z palca, o czym świadczy doświadczenie moich znajomych oraz piszących tutaj i na innych portalach. Nieweryfikowalna w praktyce liczba, która równie dobrze może być przeszacowana nawet dwukrotnie. Wirtualny zasięg i PR, nic więcej.

  • 1

    46. ~  2014-09-03 16:09:07  host: abnr32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @45
    mapa jak i lista miejscowości LTE nie jest aktualna. u mnie Play wprowadził 3 tygodnie temu LTE i do tej pory jej nie umieścił ani na mapie, ani na liście.

  • 1

    47. ~Luks  2014-09-03 16:11:17  host: public-gprs516912.centertel.pl

    Aero2user - z laysami nie jest tak źle jak się zapowiadało, a promocja Playa tylko do końca roku. Modem z LTE można nawet za 100 kupić jak dobrze zapolujesz ;)

  • 1

    48. ~  2014-09-03 16:17:13  host: abnr32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @47
    nie tylko do końca roku. jak wprowadzali to była promocja do końca 2013, potem do połowy 2014, a teraz jest do końca 2014. bardzo możliwe, że przedłużą w 2015 :)

  • 1

    49.  2014-09-03 16:17:51

    Luks za dużo kombinacji i drożej wyjdzie niż te 15 zł. Zabawa traci sens. Dobry internet mobilny powinien być wypadkową jakości i ceny. Dla mnie na dzisiaj Play wygrywa.

  • 3

    50. ~Luks  2014-09-03 16:33:45  host: user-188-33-137-152.play-internet.pl

    Zasięg już jakiś jest. Oferta internetowa też bardzo korzystna(30 zł za 30GB!), a kredyty spłacać trzeba. Nie zdziwię się jak zakończą lub "podrasują" tę promocję ;)
    Aero - Niestety jest trochę kombinacji, zgadzam się. Ja za jakieś 2 tyg przerzucam się na chwilę do Plusa, a potem nie wiem. Może doczekam się LTE Playa.

  • 3

    51. ~  2014-09-03 23:08:07  host: abcd203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W wawie na Play LTE (lokalizacja koło galerii wileńska) mam 54 down i około 20 upload. Dzisiaj byłem w delegacji w Bielsko Białeg. Ulica widok. Download 24 i wysył 25. Wszystkie wartości w Mbit/s. W Białymstoku (os. nowe miasto) mam tyle samo co w wawie. Pozdrawiam.

  • -2

    52. ~xy  2014-09-04 15:06:39  host: nat.pansa.pl

    A Rawę Mazowiecką Play nadal olewa, zamiast tego wolał zrobić LTE we wsiach Czerniewice i Lubochnia w stronę Tomaszowa.

Dodaj swoją opinię