Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 54% Polaków w zasięgu LTE Plus Advanced

Ponad 54% Polaków w zasięgu LTE Plus Advanced

msnet 11 Maja 2018 10:28

4 11

plus logo

Zasięg sieci LTE Plus Advanced o prędkości 300-500 Mb/s mają mieszkańcy ponad 300 miejscowości - chwali się operator zielonej sieci.

Grupa Cyfrowy Polsat wciąż rozwija swoją sieć komórkową wdrażając nowe rozwiązania technologiczne, których celem jest zwiększenie pojemności sieci oraz uczynienie Internetu mobilnego szybszym i stabilniejszym. Zasięg Internetu LTE Plus Advanced, działającego w oparciu o agregację dwóch częstotliwości, objął ponad 54% mieszkańców Polski. Realizowane są również agregacje pasm w trzech częstotliwościach, na przykład w Białymstoku wykonano agregację pasm 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz, co dało zasób częstotliwości o łącznej szerokości pasma 50 MHz. W 215 miejscowościach znajdują się stacje bazowe z agregacją pasm 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz o szerokości 45 MHz.




Agregacji pasm w trzech częstotliwościach towarzyszy wprowadzanie modulacji 256 QAM, która zwiększa maksymalne prędkości pobierania danych nawet o 33%. Modulacja 256 QAM została zastosowana na stacjach 3CA LTE-Advanced na częstotliwościach 1800 MHz + 2100 MHz + 2600 MHz, dzięki czemu maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced wynosi obecnie 500 Mb/s. Tego typu modulacja została wprowadzona w Białymstoku oraz na wielu innych wybranych stacjach na terenie całego kraju.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2018

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: lte plus advanced | plus

w sumie: 64
  • 2

    52.  2018-05-11 13:21:49

    iphoneski - ostatnio tną ostro tego DCS'a, niebawem nic z niego nie zostanie. Za to Plus w drugą stronę DCS'a dokłada dla pojemności i bezpieczeństwa częstotliwości że tak ładnie napiszę ;) Mają z czego to mogą.

  • -1

    53. ~~  2018-05-11 14:35:20  host: eis172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie na środkowych Kaszubach nie ma agregacji.

  • 0

    54. ~  2018-05-11 15:09:39  host: 89-77-8-170.dynamic.chello.pl

    @51 Tu chodzi o przesunięcia a nie przejęcia. TMobile ma 20Mhz ale nie ma ciągłości. TMobile sobie poradzi z VoLTE i z 2G na GSM900. Plus nie ma Volte więc musi się jeszcze ratować DCS

  • 2

    55.  2018-05-11 15:20:40

    VoLTE póki co nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o realny ruch. Póki co to smaczek. Plus to raczej się tylko lekko wspomaga DCS i zabezpiecza jednocześnie pasmo przed zakusami regulatora. Voice leci głównie w 3G.

  • -1

    56. ~  2018-05-11 16:44:18  host: apn-37-248-167-171.dynamic.gprs.plus.pl

    ale to lte plusa to chyba bez agregacji mam . czy juz po agregacji? http://tlp.is/haz
    hspa+ od plusa też chyba bez agregacji http://tlp.is/hb0

  • -1

    57. ~pabloki  2018-05-11 16:52:50  host: user-188-33-199-187.play-internet.pl

    ciekawe jaki wynik prędkości ma wlo.
    w plusie dalej lte 2 Mbps? a jak tam legendarne skamieniałe radiolinie?

    najlepsze że 300 miejscowości i już 54% ludności. to sie nazywa sztuka dla sztuki. na 31.12 .2012 liczba miejscowosci to 103225.

  • -1

    58. ~  2018-05-11 19:16:32  host: ip-5-172-255-152.free.aero2.net.pl

    Białystok? Przesmyk Suwalski? Starcie Rimlandu i Hartlandu....

  • 0

    59.  2018-05-11 19:31:24

    57 - niestety nie będę się wysilał i kombinował z kartami ;-) Mało korzystam z internetu mobilnego, w tym w ogóle z Plusa. Pomijam to co w komórce "awaryjnie" potrzebuje. Jedank wiesz jaki telefon jest moim podstawowym ;-)
    2 Mbps? To Twoje dane z mojej lokalizacji?

  • 0

    60.  2018-05-11 20:04:01

    Plus Był dobry na początku rozwoju LTE. Pamiętam, jak w 2013 roku kupiłem mój zestaw ZTE MF821+TP Link MR3420v2, to uzyskanie 30- 50 Mb/s nie stanowiło żadnego problemu. Obecnie standardem w tej sieci jest u mnie 5-6 Mb/s w identycznych warunkach pomiaru. Dziadowski Play, po zmianie sima na znienawidzony prze niektórych DIL, wyciąga 10-15 Mb/s, za ułamek ceny, którą musiałbym zapłacić w zielonej sieci. Niech nadęty Plus dalej uważa się za lidera LTE... Tymczasem cicha konkurencja sprząta im klientów sprzed nosa...

  • 0

    61. ~Marcin  2018-05-11 20:07:50  host: 188.146.106.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @wlo Nokia E52

  • -1

    62.  2018-05-11 20:21:48

    Plus już dawno nie jest żadnym "liderem LTE", teraz to oni są liderem zastoju i uważania się za lidera:D
    Mając takie zasoby częstotliwości świadczą na tym bidę z nędzą (zagregowane), pan Zygmunt to raczej liderem oszczędzania na wszystkim oprócz reklam w swojej sieci jest.
    W plusie są wyłącznie jego miłośnicy i fanboje oraz rzesza nieświadomych dziadków którzy być może nawet nie wiedzą że są inne sieci niż plus.
    Wystarczy spojrzeć na to ich plusforum wzajemnej adoracji i standardowe pytania: Kiedy będzie to czy tamto na takiej i takiej stacji? Odpowiedź: Nie planujemy , nigdy lub do końca roku (nie podają którego) :-D
    Niczego od grupy ZSZ nawet darmo nie chcę.

  • 0

    63. ~  2018-05-11 20:39:56  host: user-94-254-165-106.play-internet.pl

    @62, to sporo mają tych miłośników, prawie 12mln, to więcej niż tmobile.
    U mnie Plus chodzi przyzwoicie, w szczycie 30Mb a poza szczytem 90-100Mb. nie mam powodów do narzekań, abonament też niezły, 20zł za no limit LTE. Jak ktos potrzebuje więcej, to nie ma obowiązku korzystać z Plusa, jest wybór, droga wolna.

  • 1

    64. ~  2018-05-11 20:44:32  host: user-94-254-165-106.play-internet.pl

    Solorz otrzymał zgodę od UOKiK na przejęcie Netii więc sieć Netii zostanie odpowiednio wykorzystana.

  • -1

    65.  2018-05-12 10:56:58

    @62.
    Nie gadaj z nim, to król banowania.
    Na telepolis pisał już jako: gosc/cobretti/revoltea/band20/idiota a obecnie Pabloeq, za jakiś czas pewnie i to konto zostanie zablokowane. :-)

  • -1

    66.  2018-05-12 11:20:53

    @65 Uważaj idioto żeby tobie nie zablokowali konta za spam na forach :-)

  • 0

    67. ~Hubek  2018-05-12 21:05:45  host: apn-31-0-41-86.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe czy się zalapiemy na to testowanie, mogliby podać listę miejscowości. ..

  • 1

    68. ~ted  2018-05-13 13:35:23  host: public-gprs359011.centertel.pl

    at65, aha, czyli to jest ten sam gość, co spamuje na gsm online. Dobrze wiedzieć. Tam chyba tez dostał bana , widac ocenili poziom jego komentowania odpowiednio. Tutaj tez admini nie powinni się z nim bawić tylko od razu bana dać za tak prymitywne komentarze.

  • 0

    69.  2018-05-14 00:24:56

    @pabloki - czytasz ale nie rozumiesz. 54% obejmuje 2CA od 25 MHz do 40 MHz oraz 3CA od 45 MHz. Te 300 miejscowości to 215 miejscowości z 3CA i reszta z 2CA 40 MHz. Gdzie widzisz że 300 miejscowości to 54% to nie wiem.

  • 0

    70.  2018-05-14 20:34:26

    Czy Plus udostępnia Playowi LTE Advanced w roamingu ?

  • 0

    71.  2018-05-14 20:52:53

    @70 w roamingu jest lejek 3mbps. Więc jak to by miało działać?

Dodaj swoją opinię