Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia

Ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia

Q! 28 Czerwca 2011 13:03

0 0

Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter Andy Rubin - ojciec chrzestny systemu Android - podał ciekawe statystyki dotyczące m.in. ilości urządzeń z systemem Android aktywowanych każdego dnia.

Obecnie na całym świecie każdego dnia aktywowanych jest ponad 500 tys. urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android. Oznacza to, że każdego miesiąca ponad 15 mln nowych Androidów podłączanych jest do sieci.
W połowie kwietnia informowaliśmy o tym, że Google odnotowuje 350 tys. aktywacji Androida każdego dnia. Oznacza to, że podana przez Rubina dynamika tygodniowa na poziomie 4,4% ma tendencję wzrostową.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
 • -1

  37.  2011-06-28 18:56:39

  A teraz, żebyś już nie miał wątpliwości kto jest śmieszny, to poczytaj sobie link z I/O Google - http://googleblog.blogspot.com/2011/05/android-momentum-mobile-a nd-more-at.html Przepraszam za określenie, ale łyso Ci teraz? " The founding partners are Verizon, HTC, Samsung, Sprint, Sony Ericsson, LG, T-Mobile, Vodafone, Motorola and AT&T, and we welcome others to join us. To start, we're jointly announcing that new devices from participating partners will receive the latest Android platform upgrades for 18 months after the device is first released, as long as the hardware allows...and that's just the beginning."

 • -1

  38.  2011-06-28 18:57:30

  I to cytat za spidersweb - "Najważniejszą zmianą, która ma zakończyć erę fragmentacji i zapominania o aktualizacjach dosyć świeżych urządzeń ma być porozumienie zawarte przez największych producentów i operatorów: Verizon, HTC, Samsunga, Sprint, Sony Ericssona, LG, T-Mobile, Vodafone, Motorolę i AT&T. Zakłada ono szybką i sprawną implementację nowych wersji Androida przez 18 miesięcy w urządzeniach, które obsłużą ją sprzętowo. To wynik nieco zaostrzonej polityki współpracy producentów z Google’em, który ma wpłynąć pozytywnie na wizerunek producenta systemu jak i sprzętu. Uczestnicy porozumienia będą mieli teraz mniejsze możliwości tworzenia własnych nakładek na system, co słusznie przewidzieliśmy na Spider’s Web. 18 miesięcy może wydawać się krótkim okresem, ale obecnie urządzenia nawet sprzed kilku miesięcy często pozostają bez aktualizacji. Te 18 miesięcy gwarantowanych aktualizacji to świetny ruch, który z pewnością zwiększy zaufanie konsumentów i przekona niejednego do kupna."

 • 0

  39.  2011-06-28 20:08:21

  Jak ktoś ma jakąś wiedzę na temat Androida to nie ma żadnego problemu z tzw. fragementacją. Po prostu unika się firm, które albo nie dają aktualizacji systemu albo robią to opornie (Motorola, SE). Wybiera się taki model telefonu, który łatwo daje się zrootować (większość) i wgrać alternatywne ROMy. A jak już się nic nie potrafi to się bierze Nexusa od Googla i zawsze ma się jako pierwszy nowego Androida. Inna sprawa to fakt że od wersji Froyo system ten jest już bardzo dobry i bardzo konkurencyjny wobec innych OS.

 • 2

  40.  2011-06-28 20:18:23

  Oczywiście, że używałem. Niejednego. Nie rozumiem tylko, co to ma do rzeczy. Moje wywody nt. Androida to bynajmniej nie troska, ale próba wskazania, że system ten (i to, co on sobą reprezentuje) nie jest taki różowy, jakim go malujesz. Jasne, że różnorodność sama w sobie nie jest wadą. Wadą jest ściśle z nią powiązane silne zróżnicowanie UX, o czym zresztą już pisałem. Skutkiem tego jest sytuacja, gdy Android na wszystkim działa jako tako, ale na niczym nie działa naprawdę dobrze, tj. nie wykorzystuje możliwości sprzętu, którym zawiaduje. Pamiętasz kwestię babci z reklamy ACE? Sprawdza się tu doskonale. Google nie zoptymalizuje kodu tak, by działał dobrze na wszystkim, na czym tylko OEM zdecyduje się go postawić - zostawił to w rękach producentów. Skutek takiego stanu rzeczy jest dobrze znany. Widzę w tym wady, bo tylko z wadami się taki stan rzeczy wiąże. Smartfony to nie pecety, na których, dajmy na to, Windows działa dobrze niezależnie od tego, czy napędza go Intel czy AMD, bo zadbał o to MS. Nie jest mi łyso, bo wiem, jak te aktualizacje będą wyglądały. Telefon pojawi się na rynku ze starą wersją systemu i obietnicą aktualizacji, po 6-8 m-cach będzie update, oczywiście znacznie opóźniony z nieśmiertelnymi tłumaczeniami o testowaniu, dostosowywaniu i złych operatorach. Następnie parę m-cy przerwy, drobny update w ramach dużej wersji i koniec wsparcia tłumaczony różnorakimi niedomaganiami sprzętowymi, wszak aktualizacje mają być dostępne "as long as the hardware allows". Na szczęście producent zaradzi temu oferując zakup nowej słuchawki... Nie można w tej kwestii wierzyć producentom, których jedynym źródłem dochodu jest sprzedaż urządzenia. Im nie zależy na tym, by soft był aktualny. Więcej, aktualizacje to dla nich strata czasu i pieniędzy.

 • 2

  41.  2011-06-28 20:18:36

  Nie wiem, w jakim celu przytaczas wymysły i dopowiedzenia panny Lalik, jeśli szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Skąd ona wytrzasnęła "szybką i sprawną implementację", nie wiem. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt

 • 3

  42.  2011-06-28 20:20:27

  (ucięło mi kawałek tekstu) Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt nigdzie nie gwarantuje trwania supportu przez 18 m-cy? "As long as the hardware allows" - tych kilka słów ma tu kluczowe znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy karty w OHA rozdają producenci sprzętu i operatorzy, nie Google, wbrew temu, co niektórym się może wydawać.

 • 2

  43.  2011-06-28 20:24:26

  @rcicho A jeśli ktoś nie chce rootwać telefonu i ryzykować tym samym jego uszkodzeniem i jednocześnie nie podoba mu się Nexus, to co wtedy? Rootowanie i zabawa custom ROM-ami (z których każdy ma bardziej lub mniej dokuczliwe błędy) nie jest wyjściem z sytuacji. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest przejęcie aktualizacji przez Google.

 • 0

  44.  2011-06-28 20:24:52

  @43 *uszkodzenia

 • 2

  45. ~Adam  2011-06-28 20:48:17  host: 89-77-86-167.dynamic.chello.pl

  Uzywam od paru miesiecy Androida 2.1 na LG GT540 (Orange PL) i mam bardzo mieszane uczucia. 1. Nikt za nic nie odpowiada. Ani Google, ktore wydalo system, ani producent, ktory doposaza w swoje bajery i sterowniki, ani operator ktory byl na tyle bezczelny ze usunal Google Talka, a wrzucil jakies badziewne dema gier. Dodatkowo choc telefon ma ledwie rok, gwarancja ma jeszcze rok, zalega jeszcze en masse na polkach, starsze modele np. LG Ally o gorszych parametrach maja lub maja miec aktualizacje do Androida 2.2, to w przypadku, jak sadze z powodow marketingowych, LG GT540 nie przewiduje sie. Totalna zaleznosc od producenta, ograniczona dodatkowo przez "dobra wole" operatora. 2. W pewnych kwestiach zwiazanych z wygoda i komfortem uzytkowania, jest regres i to znaczny. Prosze np. sprobowac wyslac kontakt z telefonu czy sima jako wizytowke vcf smsem lub mmsem. NIE DA SIE !! Standardowy dialer potrafi doprowadzic do szewskiej pasji - jedna prosta lista stworzona z kazdego polaczenia - mamy rok 2011, a programisci nie slyszeli o grupowaniu wzgledem rodzaju (odebrane, wychodzace, etc.) czy kontaktu. Nie jest mozliwe zapisanie wiecej niz 1 wiadomosci roboczej (przeznaczonej do wyslania) do danego numeru, a bez podania numeru nie da sie w ogole jej zapisac. Znalezienie aplikacji do nagrywania rozmow, zeby nagrywalo obie strony jednoczesnie tak jak nalezy to droga przez meke. 3. Wydania 1.5 - 2.1 Androida BEZ MOZLIWOSCI INSTALOWANIA APLIKACJI na karcie microSD to jakis przykry zart. Pomijajac juz fakt, ze w momencie wydania Androida instalowanie aplikacji na karcie sd w niesmartfonach bylo juz standardem, to jest to znaczne utrudnienie dla rozwoju aplikacji na ten system. 4. Moze naraze sie paru osobom, ale przypomina mi sie jak jakies 10-15 lat temu komputerowcy porownujac Unixy/Linuxy a DOS/Win95 mowili, ze to pierwsze to jest system operacyjny, a to drugie to zbior procedur systemowych. Ja mam takie same odczucia wzgledem Android

 • -1

  46.  2011-06-28 21:20:10

  tryt - to po kolei. 1"Oczywiście, że używałem. Niejednego. Nie rozumiem tylko, co to ma do rzeczy." - a wypowiadasz się jakbyś uzywal wszystkich. 2. "Moje wywody nt. Androida to bynajmniej nie troska, ale próba wskazania, że system ten (i to, co on sobą reprezentuje) nie jest taki różowy, jakim go malujesz." - przepraszam, ale nigdy nie pisałem, że jest "różowy", wręcz przeciwnie - jestem świadomy jego niedomogów, o czym niejednokrotnie pisałem, bo nie jestem z ludzi którzy będą robić dobrą minę do złej gry i udawać, że nie ma problem (oby uzytkownicy iOS byli tak obiektywnie krytyczni, oby). 3. "Skutkiem tego jest sytuacja, gdy Android na wszystkim działa jako tako, ale na niczym nie działa naprawdę dobrze, tj. nie wykorzystuje możliwości sprzętu, którym zawiaduje." - znów to co powyżej, ciekawe czy choć 5 telefonów z Androidem miałeś a jesli tak to po co sie męcvzyłeś. A Ty tu piszesz jakieś uogólnienia typu "wszystkie". cdn

 • 0

  47.  2011-06-28 21:26:42

  4. " Pamiętasz kwestię babci z reklamy ACE? " - nie pamietam, bo nie korzystam z telewizji. 5. "Google nie zoptymalizuje kodu tak, by działał dobrze na wszystkim, na czym tylko OEM zdecyduje się go postawić - zostawił to w rękach producentów. Skutek takiego stanu rzeczy jest dobrze znany. Widzę w tym wady, bo tylko z wadami się taki stan rzeczy wiąże.", no własnie, same wady, załóż czarne okulary a taki będziesz widział świat. Ja widzę wady takiego stanu rzeczy i plusy w postaci różnorodności rozwiązań w których każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń (od 400 do 2500zł) . Bujanie w "iCloud" pozostawiam innym. 6. "Nie jest mi łyso, bo wiem, jak te aktualizacje będą wyglądały. " - nie mam zdolności jasnowidzenia gratuluję. 7. "Telefon pojawi się na rynku ze starą wersją systemu i obietnicą aktualizacji, po 6-8 m-cach będzie update, oczywiście znacznie opóźniony z nieśmiertelnymi tłumaczeniami o testowaniu, dostosowywaniu i złych operatorach." - niedawno o tym pisałem. Także niedawno wieszałem psy na Rzeczniku Gruszce za stawanie okoniem przez Play w kwestiach aktualizacji Galaxy S nawet do 2.2 Po samodzielnej instalacji 2.3.4 i 2.3.3 wiem już dlaczego miał rację i dlaczego przy najbliższej okazji powinienem go przeprosić.

 • -1

  48.  2011-06-28 21:29:24

  8. "Następnie parę m-cy przerwy, drobny update w ramach dużej wersji i koniec wsparcia tłumaczony różnorakimi niedomaganiami sprzętowymi, wszak aktualizacje mają być dostępne "as long as the hardware allows"." - a updejty jakie daje Apple dawały takie "ficzery" że normalnie szczęka opada. Na dodatek takie bonusy,że 3G robił się nieużywalny. "as long as the hardware allows" - a czyż nie tak samo było z Apple i modelem 3G właśnie w kwestii wielozadaniowości. Tak samo dokładnie rozwiązał problem HTC z aktualizacją Desire do "Piernika", co w tym złego? Jak widać da się. Ba, co więcej już tak robią producenci jak widać.

 • -1

  49.  2011-06-28 21:36:40

  9. "Na szczęście producent zaradzi temu oferując zakup nowej słuchawki... Nie można w tej kwestii wierzyć producentom, których jedynym źródłem dochodu jest sprzedaż urządzenia. Im nie zależy na tym, by soft był aktualny. Więcej, aktualizacje to dla nich strata czasu i pieniędzy." - musi być ruch w interesie, Apple tez oferuje nowe słuchawki i przekonamy się czy przyciśnięty do muru nie zaoferuje tańszej, gorszej hardwerowo wersji iPhona dla mas i czy nie skróci cyklu wydawniczego. Tak, to znaczy wprost - kup nowy telefon. 10. "Nie wiem, w jakim celu przytaczas wymysły i dopowiedzenia panny Lalik, jeśli szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione." - bo cenię sobię tego autora, co do reszty nie bądzmy śmieszni, zaraz zarządasz kopii z podpisami Andy Rubina (a i tak nie uwierzysz). "Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt nigdzie nie gwarantuje trwania supportu przez 18 m-cy?" - w ramach istniejących mozliwości technicznych mają zagwarantować. Czy tak będzie zobaczymy. A Ty zagwarantujesz, że za pół roku frank nie będzie po 5zł, że USA nie zbankrutują za 10 miesięcy, albo, że za 18 miesięcy rynek nie przewróci się do góry nogami i WindowsMobile przejmie pałeczkę od Androida. Kto może coś zagwarantowac bezwzględnie? Niedługo może powiesz, że oczekujesz podpisania aktow notarialnych do każdej aktywacji dotyczących aktualizacji. Proszę, pozostańmy w strefie zdrowego rozsądku.

 • 0

  50. ~vonHela  2011-06-28 22:16:26  host: user-109-243-126-136.play-internet.pl

  ixi ma racje a kwestia bezpieczeństwa ? W Androidzie nie istnieje coś takiego , aby nie napisać że to przeciwieństwo bezpieczeństwa. Ten system jest Open !

 • 1

  51.  2011-06-28 23:18:10

  @issa ale tyrt ma rację. Android ma poważny problem z optymalizacją systemu. Porównaj sobie działanie słabego urządzenia na androidzie z urządzeniem o podobnych parametrach, ale na innej platformie. Oczywiście chodzi mi o coś z procesorem do 700MHz.

 • 0

  52.  2011-06-28 23:30:53

  @issa: podziwiam że jeszcze się Tobie chce merytorycznie kontrować mity, półprawdy czy jawne kłastwa. Szacun. Mnie ręce opadają, jak w innym wątku wysłuchuję że jestem fanem robota, a na systemie z którego w pełni świadomie uciekłem się nie znam, nie znam po ok. 13 latach kontaktu ze sprzętem omawianego producenta..

 • 0

  54. ~  2011-06-29 05:33:39  host: z05-07.opera-mini.net

  Issa kup iphona 3G i wgraj mu androida zrozumiesz szybko kwestie optymalizacji. Po drugie po 2,5 roku od premiery iphone 3gs dostanie ios5. Tymczasem roczny desire mial byc olany i szczesc boze iz drama sieciowa uratowala uzytkownikow. Android to dobry system ale robi sie kobyla. Nie da sie rozwijac i ciagnac 600mhz produkty ale jak je odetniesz to znow bedzie zal.pl ze nie wspiera. Issa kup iphona 3G i wgraj mu androida zrozumiesz szybko kwestie optymalizacji. Po drugie po 2,5 roku od premiery iphone 3gs dostanie ios5. Tymczasem roczny desire mial byc olany i szczesc boze iz drama sieciowa uratowala uzytkownikow. Android to dobry system ale robi sie kobyla. Nie da sie rozwijac i ciagnac 600mhz produkty ale jak je odetniesz to znow bedzie zal.pl ze nie wspiera.

 • 1

  55.  2011-06-29 08:28:55

  54, Manillek - nie musze nic kupowac i sprawdzac. Mialem iPhona ponad dwa lata. Uzywala go zona, potem ja, kupilem tez drugiego tesciowej;) Zonie sie podobal, stawia znak rownosci miedzy Androidem a iOS, mnie iOS zaczal nudzic swoja siermieznoscia (zwana niekiedy prostota) interfejsu, tesciowa ponosila z tydzien i trafil na polke uzywany jako konsola do gier. Wiem, ze trudno jest niektorym pojac, ze naprawde nie wszystkim pasuje iFon i iOS , ale tak jest. Poza tym, to generalnie porzadny sprzet z nieakceptowalnymi jak na polskie warunki cenami, co wielokrotnie podkreslam, ale jakos przechodzi cichutko bez echa;) - roznica w predkosci dzialania interfejsu rzedu 2 sekund nie jest warta dwukrotnej roznicy w cenie. Ja naprawde nie houbie Androida, nie podoba mi sie tylko, ze robi sie z niego chlopca do bicia i pomawia o wszelkie mozliwe wady. To niesprawiedliwe i niepowazne. Poza tym jest sporo alternatywy (ktorej sam uzywam), Symbian, Win7, BB OS, iOS, kazdy znajdzie cos dla siebie, po co za wszelka cene okladac Androida. Z zawisci, ze jest popularny?

 • 0

  56.  2011-06-29 11:57:16

  @55 ja nie twierdzę, że Android jest zły. Tylko, że z winy producentów niezoptymalizowany. Jakby im się chciało to można by wymagania systemu zmniejszyć o jakieś 25% przez optymalizację do sprzętu. Oczywiście w smartfonach z wyższej półki to nie problem bo bebechy mają dobre. Ale jakby im się chciało np. na takim Wildfire zoptymalizować system pod dane GPU/CPU to podejrzewam, że prędkością działania niewiele by odbiegał od SGS. Oczywiście producentom bardziej się opłaca nic z tym nie robić, pchać nieziemskie bebechy i kasę trzepać. @52 takie jawne kłamstwa jak to moje na temat HotSpotu na noki? Bo w końcu Ad-Hoc się nie liczy...

 • 0

  57. ~Daro  2011-06-29 21:31:42  host: apn-95-40-147-144.dynamic.gprs.plus.pl

  Android jest super ze swoją wszechstronnością , ale zarazem jest do bani bo normalny użytkownik nad nim nie panuje. System sam w tle łączy się z netem i ustala "jakieś dane" nawet p wyłączeniu wszystkiego co zalecają instrukcja i specjaliści na forach i w salonie operatora. Tylko po co to wszystko wyłączać, traci się sens posiadania takiego urządzenia. Nie jestem informatykiem, żeby zmieniać samodzielnie oprogramowanie, ani je root-ować. Każdy telefon z tym systemem powinien być bezpieczny i tani w użytkowaniu czyli w 100% do opanowania przez użytkownika, a nie jest. Mam, a raczej miałem telefonik z androidem na pokładzie więc wiem co mówię i żadne zapewnienia pseudo-specjalistów nie zmienią mojego poglądu. TEN SYSTEM JEST DO BANI. W USA włąśnie się o tym przekonują jak wniesiono opłaty za korzystanie z netu. Popularność Andka spada :)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet