Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 250 klientów testuje Internet FTTH Orange o prędkości 200 Mb/s

Ponad 250 klientów testuje Internet FTTH Orange o prędkości 200 Mb/s

LuiN 27 Maja 2013 14:20

1 9

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska pochwalił się na swoim blogu, że Internet FTTH Orange testuje już ponad 250 klientów sieci.

Testy ruszyły ponad miesiąc temu w wybranych lokalizacjach Warszawy. Klienci otrzymują pełny pakiet usług sieci Orange, który obok światłowodowego Internetu zawiera usługi telewizji cyfrowej, w tym nieograniczony dostęp do wideo na życzenie, Telewizję Tu i Tam oraz multiroom. Wszystko to do końca sierpnia za darmo.




Po zakończeniu darmowych testów sieć wystartuje z komercyjną ofertą. Obecnie w zasięgu światłowodowego Internetu Orange jest około 12,5 tys. gospodarstw domowych. Do końca tego roku liczba ta zwiększy się do 20 tys., a w kolejnym etapie "światełko od Orange" wyjdzie też poza Warszawę.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 34
  • 1

    15.  2013-05-27 16:51:35

    Dla kogo ta usluga ? Od 2 lat pytam sie o VDSL 40 na mojej lini i slysze ze linia przystosowana ale kart na centrali brak. Sciema i tyle.

  • 1

    16. ~  2013-05-27 17:08:50  host: ip-151-248-46-74.free.aero2.net.pl

    Z testów wyjdzie że klienci wykorzystują max 10% pasma więc nie opłaca się tego oferować.

  • 0

    17.  2013-05-27 18:34:17

    Wielkie mi halo skoro UPC daje 250Mbps i to na pewno jest dostępne dla dużo większej ilości klientów. Dadzą jak Google 1/1Gbps to pogadamy ;-)

  • 0

    18. ~lu  2013-05-27 20:09:36  host: 87-205-243-244.adsl.inetia.pl

    200mb a nie są w stanie wiecej niz 6 megabitów w warszawie wyciągnąć :P LOL

  • 0

    19. ~Worek  2013-05-27 21:52:25  host: aclv90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fragmenty dzisiejszego wywiadu opublikowanego na łamach Rzeczposplitej: - rpkom.pl: Wcześniej komunikowaliście 20 tys. mieszkań w zasięgu sieci na koniec roku. Tymczasem ustalenia z UKE wspominały o 70 tys. linii FTTH, jako finiszu zobowiązań inwestycyjnych w ramach porozumienia. - Piotr Muszyński: W przypadku FTTH pojemność oznacza doprowadzenie przyłącza do budynku. I w tym modelu mamy już sieć na 145 tys. gospodarstw domowych. Kolejnym krokiem jest rozprowadzanie instalacji budynkowej i tutaj mówimy o 20 tys. mieszkań do końca 2013 roku. Natomiast wspomniana przeze mnie liczba ponad 2 tys., to aktywne łącza w mieszkaniach klientów.

  • 0

    20. ~pabloki  2013-05-27 23:17:50  host: apn-46-76-56-156.dynamic.gprs.plus.pl

    ...i jeszcze dodam że skoro usługa bedzie w miastach to po co ten zamęt? W miastach są kablówki ktore oferują szybszy net i taniej.

  • 0

    21. ~dav  2013-05-28 08:00:40  host: r.escom.net.pl

    250 klientow buahahha pewnie wszyscy w jednym budynku...

  • 0

    22. ~Jacek  2013-05-28 08:19:27  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @ czy szybszy tu bym polemizowal bo bardzo czesto predkosc ktora podaja nijak ma sie do rzeczywistosci to po pierwsze a po drugie czy taniej?Skad mozemy to wiedziec skoro nie ma oferty w sprzedazy.Przeciez nigdzie nie ma cennika itd tak wiec mowienie ze cos jest tansze nie znajac ceny konkurencji jest po prostu zaklamaniem

  • 0

    23. ~Maq  2013-05-28 08:37:25  host: v15-10.opera-mini.net

    Co mi z jeszcze szybszego łączą skoro na vdsl 40mbits YouTube przy jakości 320p zacina się nie mówiąc już o HD. Niech najpierw poprawia wyjście na świat i postawia Google Cache, a nie dają coraz wyższe prędkości których nie bardzo jest jak wykorzystać w rzeczywistości

  • 0

    24. ~colir  2013-05-28 09:41:29  host: 153.19.108.30

    @23 - mają swoje GGC - i to nie jedno...

  • 0

    26. ~Antek  2013-05-28 14:11:38  host: ip-94-42-37-76.multimo.pl

    200 Mb/s raj dla archiwizatorów neta.

  • 0

    27. ~pw  2013-05-28 15:21:10  host: bqc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    myślę, że chwalić to możnabybyło się np. za zlikwidowanie opłaty za utrzymanie łącza, ulepszenie infrastruktury tam, gdzie jest słabe aby 10 Mbit nie było szczytem szczęścia itp.

  • 0

    28. ~gjkg  2013-05-29 22:53:33  host: aghz141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Orange Francuskie to już w większości miast i miasteczek oferuje FTTH i bardzo szybko rozbudowuje sieć a w Polsce testy dla 250 wybrańców jak by nie mogli skorzystać z doświadczenia Francuzów. Pod tym linkiem jest mapa gdzie mają FTTH Paryż prawie w całości pokryty! http://abonnez-vous.orange.fr/residentiel/infos/zones-raccordees .aspx

  • 0

    29. ~Kwoka  2013-05-31 14:24:03  host: r.escom.net.pl

    " Orange testuje już ponad 250 klientów sieci." Został wytypowany mój blok z około 240 mieszkaniami. Część nie podpisała umowy inni nie mają technicznej możliwości. Czyli oprócz mojego bloku musi być jeszcze co najmniej jeden.

  • 1

    30. ~HL  2013-06-25 21:34:33  host: adsp19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ok. Jestem jednym z tych 250 testerów. Na tę chwilę ogóle wrażenia: przeglądanie internetu - działa normalnie, bez szaleństw w porównaniu do 10 razy wolniejszego (teoretycznie) UPC. YouTube - nie działa. I to w zasadzie dyskwalifikuje tę usługę.

  • 0

    31.  2013-06-25 22:10:45

    @30. Z jakiego powodu YouTube nie działa? Nie jest to przypadkiem wina twojego komputera?

  • 0

    32. ~do Gomar  2013-06-27 10:26:29  host: 176.5.78.68

    poczytaj sobie w internecie o youtube + neostrada albo o o youtube + orange to się dowiesz jaka to masakra szczegolnie w szczycie

  • 0

    33.  2013-06-27 11:33:27

    @32. Nie wiedziałem, że jeszcze nie udało się TePsie rozwiązać problemów z GGC. Ja korzystam z łącza, które ma dostęp do sieci Netii a oni przynajmniej 20Gbps łącze do GGC i transferu z YouTube mniejszego niż 1MB/s (8Mb/s) raczej nie widuje a oglądam materiały tam zamieszczone zawsze w możliwie najlepszej dostępnej jakości (1080p) a na tablecie 720p. Już nawet zapomniałem, co to jest znak buforowania. Tyle, że osoba pisząca komentarz numer 30 wyraźnie podkreśliła, że jej YT - "nie działa". Z tego wyciągnąłem wniosek, że kompletnie nic nie może tam obejrzeć. Nie domyśliłem się, że to wynika jedynie z braku cierpliwości do szybkości funkcjonowania tej usługi w sieci TPSA :).

  • 0

    34. ~Tomasz Dawidowski  2013-07-12 15:06:13  host: 176-111-137-24.airmax.pl

    Witam, a co powiecie na 400Mb - taką właśnie prędkość można uzyskać w sieci airmax.pl polecam firmę http://www.speedtest.net/result/2831875288.png Pozdrawiam

  • 0

    35.  2013-07-22 08:53:50

    Tia, 250 wybrańców testuje 200 Mb, a w tym czasie pozostali użytkownicy mają poniżej 1 Mb :) Rozbudowa sieci Orange/TP to ściema wielka, jakoś tego nie zauważyłem u siebie, stare drewniane słupy nadal straszą, linie regularne zrywane w sezonie letnim przez kombajny pracujące w polu albo przez wysokie samochody, żenada i nędza, wielkie słowa o rozbudowie sieci, nie poparte żadnymi konkretnymi działaniami. Skończyłem z nimi w ub. roku i już nie wrócę, podłączyłem sobie radiówkę z airmax i skończyły się problemy z niestabilnym, wolnym łączem, zapomniałem co to przerwy w dostawie.

Dodaj swoją opinię