Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 2 mld dziennych wywołań reklam mobilnych w sieci AdMob

Ponad 2 mld dziennych wywołań reklam mobilnych w sieci AdMob

Q! 8 Stycznia 2011 13:43

0 0

AdMob, platforma reklam mobilnych należąca do Google, poinformował, że codziennie otrzymuje ponad 2 mld wywołań do dostarczanych przez siebie reklam. To ponad 4 razy więcej niż jeszcze rok temu.

W porównaniu z wynikami sprzed trzech lat, są one ponad 30 razy większe. Taki wynik świadczy o ogromnym potencjale tego rynku, jednak nie świadczy o skuteczności tego typu reklam. Wszystko dlatego, że wywołania reklam nie są równoznaczne z ich wyświetlaniem. A takich statystyk AdMob nie udostępnił.
Firma podała również, że każdego miesiąca otrzymuje ponad 100 mln unikalnych wywołań z telefonów pracujących pod kontrolą systemów Android oraz iOS. Oznacza to dwukrotny wzrost na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy.

W ciągu ostatniego roku największy wzrost wywołań zanotowała Azja (+564%), Europa Zachodnia (+471%) oraz Oceania (+363%). Na kolejnych miejscach znalazły się Ameryka Północna (+266%), Środkowa (+256%), Europa Wschodnia (+247%) oraz Afryka (+81%).

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet