Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 150 mln linii DSL na świecie

Ponad 150 mln linii DSL na świecie

WitekT 29 Czerwca 2006 10:18

0 0

Liczba linii DSL wzrosła w porównaniu do minionego roku o 39%. Tym samym ich światowa liczba przekroczyła 150 mln.

Najwięcej abonentów korzystających z DSL jest Chinach – to około 29,4 mln linii i jednocześnie o około 10 mln więcej niż przed 12 miesiącami (do 31. marca tego roku). Druga pozycja przypada Stanom Zjednoczonym z rezultatem 22,2 mln linii.
O ile wśród krajów z technologią DSL dominują Chiny, to wśród regionów liderem jest Europa. Stary Kontynent kontroluje około 34% tego rynku (w 12 miesięcy w Unii Europejskiej przybyło 17 mln nowych użytkowników). W sumie w Europie działa około 52,8 mln DSL. Kolejne regiony rankingu to południowa i południowo-wschodnia część Azji oraz Ameryka Północna z udziałami na poziomie odpowiednio 21%, 19% i 17% w światowym rynku.

Najszybszy rozwój w segmencie DSL szerokopasmowego dostępu do sieci wykazały Indie ze wzrostem w minionym roku na poziomie 700%. W Turcji wzrost sięgnął 190%, w Meksyku 99%, a w Australii 84,6%.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet