Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 150 mln linii DSL na świecie

Ponad 150 mln linii DSL na świecie

WitekT 29 Czerwca 2006 10:18

0 0
Liczba linii DSL wzrosła w porównaniu do minionego roku o 39%. Tym samym ich światowa liczba przekroczyła 150 mln.Najwięcej abonentów korzystających z DSL jest Chinach – to około 29,4 mln linii i jednocześnie o około 10 mln więcej niż przed 12 miesiącami (do 31. marca tego roku). Druga pozycja przypada Stanom Zjednoczonym z rezultatem 22,2 mln linii.

O ile wśród krajów z technologią DSL dominują Chiny, to wśród regionów liderem jest Europa. Stary Kontynent kontroluje około 34% tego rynku (w 12 miesięcy w Unii Europejskiej przybyło 17 mln nowych użytkowników). W sumie w Europie działa około 52,8 mln DSL. Kolejne regiony rankingu to południowa i południowo-wschodnia część Azji oraz Ameryka Północna z udziałami na poziomie odpowiednio 21%, 19% i 17% w światowym rynku.

Najszybszy rozwój w segmencie DSL szerokopasmowego dostępu do sieci wykazały Indie ze wzrostem w minionym roku na poziomie 700%. W Turcji wzrost sięgnął 190%, w Meksyku 99%, a w Australii 84,6%.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-126-70.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet