Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 1,5 mld zł dywidendy z Polkomtela

Ponad 1,5 mld zł dywidendy z Polkomtela

WitekT 8 Kwietnia 2011 21:17

0 0

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polkomtela zatwierdziło sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności spółki za 2010 rok oraz udzieliło członkom zarządu i rady nadzorczej absolutorium. Zadecydowano także o wypłacie dywidendy.

ZWZA zadecydowało o przeznaczeniu 150 mln zł na kapitał rezerwowy spółki, a 1,527 mld zł na wypłatę dywidendy. 502,6 mln z tej kwoty zostało już wypłacone wcześniej w formie zaliczki. Polkomtel na czysto w 2010 roku zarobił 1,109 mld zł.




Po 372,6 mln zł dostanie Orlen, KGHM i Vodafone, którzy mają po 24,4% akcji Polkomtela. 332,9 mln zł przypadnie PSE, zaś 75,9 mln zł - Węglokoksowi.

W 2008 roku Polkomtel wypłacił dywidendę w wysokości 1,25 mld zł, a w 2009 roku - 588 mln zł.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 2

    23.  2011-04-09 11:21:14

    No,to teraz wiemy dlaczego Plus ma takie taryfy jakie ma :P

  • 0

    24. ~  2011-04-09 11:44:53  host: p20-10.opera-mini.net

    Ale nie wiemy skąd tutaj przynajmniej się bierze klientela simplusa, 36,6 i samych swoich.

  • 0

    25.  2011-04-09 11:49:17

    @xy weź pod uwagę że 1 mld. zysku z 18,5 mld. ( ponoć najwyższa oferta ) to da ponad 5 %. Czy to dużo ? Może w czasie kryzysu zysk to już coś. Jeżeli chodzi o KRUS to do ZUSu też dopłacają i nikt nie krzyczy a nie wiem czy nie więcej niż do KRUSu ? Ogólna zasada jest taka że firmy prywatne są bardziej rentowne niż państwowe. Państwowe przedsiębiorstwa to etaty z politycznego nadania dla kolesi z ugrupowania rządzącego.

  • -2

    26. ~  2011-04-09 12:46:00  host: 77-254-180-47.adsl.inetia.pl

    @22 - zdajesz sobie sprawę ile to jest 10 lat w telekomunikacji? Zastanowiłeś się chociaż? Spójrz, gdzie byliśmy 10 lat temu. Ja naprawdę nie wiem skąd te Twoje optymistyczne założenia, że Polkomtel przez 10 lat, przy tak nasyconym rynku i koniecznych inwestycji w pozyskiwanie przychodów z nowych obszarów, przez 10 lat będzie co roku poprawiał swoje wyniki... Ludzie, myślcie. Może, ale nie musi. Udziałowcy potrzebują pieniędzy na inwestycje (poza KGHM, który rozsda wszystko związkowcom), dostaną dobrą cenę. Przed nowym właścicielem Polkomtela stoi wiele wyzwań.

  • 0

    28.  2011-04-09 19:26:43

    Nie wolno sprzedawac Polkomtela! Niech przynajmniej ta firma pozostanie Polska w większości udziałów.

  • 1

    29. ~  2011-04-09 19:42:42  host: dcm232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co się przejmujecie. Teraz parę groszy dostaniemy za gaz łupkowy. A ceny gazu będą nadal rosnąć więc wpływy do budżetu i tak będą. A że u nas w kieszeniach coraz mniej kasy. Kto się tym przejmuje w polskiej kolonii?

  • 0

    31. ~miro  2011-04-09 20:39:31  host: user-46-113-121-60.play-internet.pl

    do 20. No jak który Solorz, właściciel Polsatu.

  • 0

    34. ~mem  2011-04-10 10:29:00  host: host-5db0ca2f.sileman.net.pl

    Ludzie ten zysk to jest fikcja. Ja nowy właściciel zobaczy co kupił to ( bałagan , niedoinwestowane salony, IT, system bilingowy oszukujący klientów na masową skale ) to będzie musiał wydać sporo kasy na poprawe bo jeśli tego nie zrobi to w perspektywie 2-3 lat domek z kart sypnie się w mgnieniu oka. 1,5 mld teraz zobaczycie jaki bedzie zysk za 2012 r. jesli osiągną 1 mld to bedzie sukces. Jest jednak duza szansa na zarobienie prze Polkomtel duzej kasy w CDMA ale tym dla służb ratowniczych . Osoby lepiej zorientowane wiedza o co chodzi.

  • -1

    35. ~  2011-04-10 13:32:49  host: t14-11.opera-mini.net

    Dzielą kasę z zysków na swojej klienteli w tym na najbardziej elitarnej w kraju rzeszy simplusowców i koneserach w 36.6 i samych swoich.

  • 1

    36. ~xz  2011-04-10 14:41:58  host: 217.153.95.142

    a na biale plamy chca dac grosze

  • 0

    38. ~  2011-04-10 15:25:54  host: z30-03.opera-mini.net

    inwestycje w 3g to przyszlość.oby nowy wlasciciel o tym nie zapominal bo z tego bedzie kasa.oferta plusa dla biznesu i indywidualnych to brawura stad maja tyle kasy.wiem ze jakosc sieci-najlepszej w pl kosztuje ale chytry 2razy traci.mirekb

  • 0

    39. ~obserwator  2011-04-10 16:15:00  host: z10-03.opera-mini.net

    @38 - Plus woli odnawiać salony, zamiast rozbudowywać sieć i polepszać oferty. Jak długo starczy klientom cierpliwości?

  • 0

    41.  2011-04-10 18:03:10

    #39 - pewnie do końca umowy :-)

  • 0

    43. ~  2011-04-10 18:16:04  host: v12-16.opera-mini.net

    Polacy to leniwcy i mają dziwne przywiązanie do opa z którego korzystają plus preferują pryzłowiowy fon za zeta. Playowcy to elita. Na szczęście ich przybywa, bo W3 musi się troszkę więcej startac. Oby jak najwięcej ludzi zmianiało sieć, bo tylko w ten sposób zapala się u opa czerwone światełko. plus do tej pory jechał na tym, że jest polską siecią. Po sprzedaży ten argument się skończy.

  • 0

    44. ~niedorozwinety umysłowo  2011-04-10 20:23:02  host: bqe245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez mam simplusa i jestem zadowolony ze ze moj operator zarabia mimo agresywnej polityki cenowej na pierwszy rzut oka na granicy opłacalnosci,ceny w prepaidzie maja najnizsze wiec dlatego mam u nich numer

  • 0

    45. ~  2011-04-10 22:49:40  host: t19-15.opera-mini.net

    Popieram. Simplus i taryfy dla koneserów czyli 36.6 i sami swoi to najlepsze opcje jakie są na rynku. Wydaje się że polkomtel do prepaida dopłaca ale jak widać prezes wie co robi bo zyski mają spore. Play inwestuje w reklame a plus w klienta. To zasadnicza różnica w strategii rynkowej dwóch najpopularniejych operatorów na telepolis.

  • 0

    46. ~x25  2011-04-10 22:53:35  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    tak duży biznes jest obsadzony przez dużych graczy. nikt rozsądny nie zakłada sprzedaży Plusa za granicę. Sądze, że ktoś tutaj chce sporo zarobić. Obstawiam, że wygra Solorz, którego powiązania są znane i dość jasne. Szczególnie, że zapowiada zostawienie zarządu. Minusem Plusa są uwiązania polityczne, to jest w końcu taka pseudo spółka skarbu państwa... :-) A poza tym nasze komentarze nie zmienią zapewne już ustalonych reguł gry. Jak dla mnie Plus jest dobrą firmą, ale z drugiej strony każda konkurencja ożywia ten rynek, więc niech wygra najlepszy :-)

  • 0

    47. ~  2011-04-11 00:49:29  host: 207.etlink.pl

    @21 @26 pełna zgoda. IMHO sprzedaż jest o dwa lata za późno...

  • 0

    48. ~  2011-04-11 01:50:54  host: t13-10.opera-mini.net

    Sami obrońcy polkomtela a nabijają się że inni są w tej sieci bo biorą telefon za złotówkę albo że ktoś ma simplusa. To w końcu jak to ma być. Dobrze czy źle że na przykład sami swoi i simplus mają klientów w częściowo polskiej firmie?

  • 0

    49. ~  2011-04-11 06:25:48  host: 81-219-206-198.adsl.inetia.pl

    @48 - ich sprawa, może lubią przepłacać i dawać zarabiać molochowi z kolesiostwem od najniższego do najwyższego szczebla i właścicielami, którzy godzą się na każdy kaprys związkowców... Jak sobie pomyślę, że dywidenda z Polkomtela idzie do takiego KGHM, który jest wzorem marnotrawienia pieniędzy (cały czas je konsumuje, zamiast je inwestować, nie wykorzystuje koniunktury) i który Panu Związkowcowi płaci ponad ćwierć MILIONA złotych rocznie, to musiałoby być coś ze mną nie tak, żeby pseudo-patriotyczne motywy stały za wyborem operatora... Nie mam zamiaru finansować kilkunastu rocznych pensji górnikom, czy też Orlenu, który potrafi utopić morze kasy w bezsensownej inwestycji (Możejki), tylko dlatego, że ś.p. Prezydent Lech Kaczyński miał taki kaprys i chciał zdenerwować rosyjską firmę. Bokiem Orlenowi ta i inne "polityczne" decyzje wychodzą. Do takich firm idzie kasa z Polkomtela, potem, jako dywidenda z nich trafia w części do SP, ale SP ma tam mniejszościowe udziały... Fakt, może jakaś niewielka część zysków Polkomtela nie jest marotrawiona i może jesxcze mniejsza częsctrafia do SP, ale to są ułamki tej dużej sumy... Oferta jest beznadziejna, efektyność też. Dla mnie każdy z operatorów jest polski, bo zatrudnia polaków, tutaj robi zakupy, płaci część podatków (choć nie wszystkie) itd. Nie stać mnie na przepłacanie. Wybieram Play i operatorów wirtualnych, ale tylk odlatego, ze ich oferta pasuje najlepiej do mojego profilu dzwonienia.

Dodaj swoją opinię