Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 15 milionów Polaków w zasięgu LTE-A Plusa

Ponad 15 milionów Polaków w zasięgu LTE-A Plusa

LuiN 19 Stycznia 2017 12:17

11 17

ja plus szybki internet lte bez limitu danych

Internet LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat dociera już do ponad 15 milionów Polaków, a z technologii LTE mogą korzystać praktycznie wszyscy mieszkańcy Polski.

Internet LTE Plus Advanced obejmuje swoim zasięgiem już ponad 40% populacji naszego kraju, co oznacza, że z tej najnowszej technologii może już korzystać ponad 15,37 mln Polaków. Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest obecnie dostępny dla 99% mieszkańców Polski.

LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat udostępniany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to agregacja dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. Z kolei w drugim wariancie jest to agregacja nośnej 20 MHz w paśmie 1800 oraz nośnej 5 MHz na częstotliwości 800 MHz. LTE Plus Advanced to nie tylko wyższa maksymalna prędkość Internetu, lecz również zwiększona stabilność sieci oraz przede wszystkim jej większa pojemność, dająca możliwość komfortowego korzystania z Internetu większej liczbie użytkowników.

Wysoką jakość usług potwierdzają raporty Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Internet dostępny w Plusie i Cyfrowym Polsacie zwyciężył w kategorii prędkości pobierania i wysyłania danych we wszystkich badaniach opublikowanych przez UKE w 2016 roku, czyli w raporcie z badania jakości usług telefonii mobilnej w Polsce z 22 stycznia zeszłego roku oraz w raporcie z badania jakości usług telekomunikacyjnych na trasach kolejowych w całym kraju z 27 grudnia zeszłego roku.




Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu posiadają już ponad 207 tys. urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu w technologii LTE Advanced. W aktualnej ofercie dostępnych jest 30 sprzętów LTE kat. 6 obsługujące technologię LTE Advanced: 25 smartfonów, 4 routery i 1 tablet.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w czwartym kwartale 2016 roku przetransferowali 152 PB danych, czyli o 23% więcej niż w poprzednim kwartale i aż o 63% więcej w stosunku do roku wcześniejszego. Natomiast w całym 2016 roku przetransmitowanych zostało 514 PB, czyli o 80% więcej niż w roku 2015.

plus mapa zasiegu styczen

Zobacz: Gorąca wyprzedaż w Plusie - wszystko 30% taniej
Zobacz: [Aktualizacja] Ponad 99% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Orange

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | cyfrowy polsat | lte | lte-a

w sumie: 60
  • 2

    41.  2017-01-19 19:22:31

    jakos w rankingu predkosci wypadli bardzo slabo

  • -3

    42. ~Gnom  2017-01-19 20:49:18  host: apn-37-7-29-138.dynamic.gprs.plus.pl

    @38
    Z LTE Plusa korzystam już ponad dwa lata i nigdy lejka nie miałem. Zaznaczam, że dwoje nastoletnich dzieci generuje niezłe ssanie. LTE jest też o dziwo w naszej wiejskiej chałupie na nadbużańskim zadupiu, filmy HD działają bez zacięć.

  • 0

    43.  2017-01-19 20:49:59

    W rankingu wypadają powiedzmy słabo, bo ich sieć generuje większy ruch transmisji danych niż T i Orange, druga kwestia to ich 3 G, które na wsiach działa tylko częstotliwość 900, które może zasięgowo najlepsze, ale pojemnościowo dość słabo.

  • 0

    44. ~  2017-01-19 21:08:29  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Kumowa Dolina, 22-100 Chełm. Z której by strony nie podjechać tam jest kilka MB/s. Nieważne czy na modemie Plusa czy na telefonie z Plusa. Tragedia. Pierwszy nadajnik LTE w okolicy a już tak zapchany.
    Dla porównania, BTS z ID 12736, 22-100 Chełm ulica Mrożka 2, na kościele, w chwili obecnej 3 Mbit/s dl, 5 Mbit/s up. Nad ranem bywa 30-40 Mbit/s.
    Dlatego pytanie: co z tego, że Plus powiększa zasięg nowych technologii skoro w starsze upycha tyle użytkowników, że usługa działa o generację wstecz. Kilka Mbit/s to jest zaledwie HSPA...
    Przy każdej rozmowie z infolinią w sprawie telewizji pytanie o Internet...
    W salonach wciskają wszystkim co się da, a później jest zawód, narzekanie i zwroty sprzętu...
    Żałosne.

  • -2

    45.  2017-01-19 22:03:24

    Coś dziwnie mało brzmi to ich 40% populacji. Ja widzę LTE+ na większości stacji. Nie wiem, może w innych rejonach jest tego mniej. Albo mają takie opóźnienie w prezentacji zasięgu - ostatnio na swoim forum pisali o mapce ze stanem na wrzesień.

  • -2

    46.  2017-01-19 22:06:28

    Już gołym okiem na tej mało dokładnej mapce, która została tu pokazana, widzę brak na niej niektórych stacji, gdzie wiem, że jest LTE+.

  • 2

    47. ~mirekb  2017-01-19 22:06:32  host: public-gprs375333.centertel.pl

    niestety jako wieloletni abonent sieci plus od wrzesnia 2016 stwierdzam ze w powiecie kielckim siec chodzi juz o wiele gorzej niz jeszcze rok temu.zbiegło sie to z uruchomieniem sferii lte800..chyba naprawde nadchodzi czas na lte 900 czy tez lte2100.o 2600 mozna pomarzyc w wielu lokalizacjach..skoro w dzien mam parametry umts(0,3Mbs) ale upload 4-6 Mbs to jednak trudno to nazwac netem-szczegolnie download..moc nadajników 1800 wszystkich 4 mno oscyluje w mojej lokalizacji w okolicach -95 do -110.. orange z tego samego masztu potrafi pociagnac 20/10,plus wyciagnie nie wiecej niz 8 w dzien.szkoda.wlasciwie dobrze ze jest konkurencja-jak orange sie zapcha to w koncu do,co prawda najdroższej ale i najbardziej pustej sieci w pl trzeba sie bedzie udac..w przyszłosci refarming umts 2100 na lte2100 i gsm900 na lte900 wykluczy plusa z partnerstwa roamingowego z p4,chyba ze sie dogadaja z tobiasem albo roaming lte albo pla dostawi anteny do masztow w3 i postawi na siebie-roaming jako szczątkowa usługa

  • -1

    48.  2017-01-19 22:11:09

    @4: średnio nie maksymalnie. @11: Właśnie Plus jako jedyny operator Ci powie jakie pasma są na danej stacji, ale musisz pytać o każdą na ich forum.

  • -3

    49. ~Z1  2017-01-19 22:11:12  host: user-164-127-66-139.play-internet.pl

    Jak słynne LTE coś tam w Play !- jeden wielki MATRIX ! czyli żenada !

  • 2

    50. ~Punk  2017-01-20 03:28:33  host: apn-46-169-250-121.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie też LTE z Plus`a chodzi coraz gorzej, całe szczęście że niedługo będę miał możliwość podłączenia światłowodu.
    Plus pójdzie w odstawkę gdyż po co mi internet który mi co kilka dni pokazuje błąd serwera i strona nie może się załadować.
    Jak brałem 2 lata temu ich internet działał on jeszcze całkiem nieźle, teraz Orange ma lepszą jakość niż Plus, ciekawe co T-Mobile pokaże bo jeszcze nie miałem jak sprawdzić ich sieci.

  • -4

    51. ~Mikołaj  2017-01-20 14:32:59  host: 031011129109.dynamiz-zab-04.vectranet.pl

    Całkiem przyzwoity zasięg lte advanced przygotował Plus. Po cichutku, bez wielkiego szumu, bez rozgłosu i okazuje się, że znów mają najlepszy net mobilny.

  • 2

    52. ~  2017-01-20 16:31:36  host: public-gprs386571.centertel.pl

    @51 buahahhahaha xD
    to całe LTE-A to agregacja LTE1800+LTE800, czyli to co miał od dawna z tym, że jako dwa osobne pasma.

  • -3

    53.  2017-01-20 21:50:32

    @52. A na czym polega agregacja jak nie na łączeniu wcześniej posiadanych pasm?????????

  • -1

    54.  2017-01-21 22:21:40

    Tak jak myślałem - mapa przedstawia stan na połowę października.

  • 2

    55. ~  2017-01-22 13:33:48  host: 178.182.224.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    LTE w Plusie jest trochę jak zebra na przejściu dla pieszych, pojawia się i znika ... w nocy 30-40Mb/s, po południu 0,5-4 Mb/s, pomijam FUPa i internet 2-3 tygodni w miesiącu :( Gorąco NIE polecam.

  • -2

    56.  2017-01-22 13:52:02

    Polak jak zwykle potrafi tylko narzekac wy nigdy nie dostrzegacie plusów oni naprawde sie staraja i modernizuja mnostwo bts-ów ale przecież nie zrobia wszystkich w miesiac czy dwa jeszcze raz powtarzamy na forum ze rozwoj plusa to obecnie dokladanie gdzie się da lte 1800 a tam gdzie zapchane 1800 dokładają 2600 oraz dodawanie na wszystkich stacjach umts900 tam gdzie nie ma. U mnie tak chodzi bts po modernizacji gdzie przed ledwo wyciągał 20Mb/s.
    http://tlp.is/cfe

  • -4

    57. ~123  2017-01-23 10:42:05  host: ip-5-172-255-102.free.aero2.net.pl

    plus od 20 lat the best, nie to co orżnięci a kiedys idea dla gimbusow i starter za 5zl ,

  • 0

    58. ~pezz  2017-01-26 10:56:05  host: 78-11-196-155.static.ip.netia.com.pl

    niech się zwykłym lte zajmą. na cały kraków 10 masztów... lte mam wolniejsze niż HSPA

  • 0

    59. ~pezz  2017-01-26 10:58:05  host: 78-11-196-155.static.ip.netia.com.pl

    to tak jak by powiedzieć że zasięg PR1 jest na cały świat -na falach długich

  • 0

    60. ~Barys  2017-01-29 10:16:34  host: aaqc118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus spośród operatorów wyróżnia się po raz kolejny bo zasięg jego LTE jest już prawie 100%, a teraz jeszcze LTE w wersji advanced z zasięgiem ok. 40%. Myślę, że w tym roku Plus będzie nadal inwestowal w infrastrukturę. Nalęzy pamiętać, że to Plus jako pierwszy wprowadził LTE do Polski.

Dodaj swoją opinię