Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 1,4 mln pobrań nowej wersji Ovi Mapy

Ponad 1,4 mln pobrań nowej wersji Ovi Mapy

sirmark 3 Lutego 2010 14:54

0 0

Nokia poinformowała, że od udostępnienia nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową, aplikację tę pobrano ponad 1,4 miliona razy.

Daje to średnio jedno pobranie na sekundę, niezależnie od pory dnia. Według danych z 31. stycznia pierwsza piątka krajów, z których najczęściej pobierano nową wersję Ovi Mapy to: Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Pięć urządzeń Nokia, w których najczęściej instalowano aplikację to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 i Nokia E72.

Z badań firmy Canalys wynika, że pod koniec 2009 roku liczba osób używających nawigacji GPS w telefonach komórkowych wynosiła na całym świecie około 27 milionów. Nokia szacuje, że do końca lutego 2010 r. zwiększy to grono użytkowników o niemal 8%, a wzrost ten będzie postępować wraz z dodawaniem nowych smartfonów do listy kompatybilnych urządzeń oraz z rozpoczęciem globalnej kampanii marketingowej.

Począwszy od przyszłego miesiąca, poszczególne nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Mapy z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, funkcjami nawigacji pieszej i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michalin, bez żadnych dodatkowych kosztów.




Ovi Mapy obejmują ponad 180 krajów. Udostępniają nawigację samochodową i pieszą w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach. Znajduje się na nich ponad 6000 punktów orientacyjnych 3D z 200 miast. Przewodniki Lonely Planet i Michelin zawierają informacje o ponad 1000 miejscach z całego świata.

Najnowszą listę urządzeń można sprawdzić pod adresem www.nokia.com/maps.

Aktualizacja:
Początkowo, zgodnie z informacją z polskiej Nokii podaliśmy, że pobrań było "ponad 1,2 mln". Jednak komunikat źródłowy z nokia.com informuje o "ponad 1,4 mln".

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2010-02-03 17:57:59

    "Pięć urządzeń Nokia, w których najczęściej instalowano aplikację to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 i Nokia E72" - jakim cudem znalazła się tu N97, skoro jeszcze ta aplikacja nie została wydana na ten model?

  • 0

    9.  2010-02-03 17:58:34

    co to za Ovi mapa ? powinienem ją mieć?

  • 0

    10. ~Mick  2010-02-03 18:00:52  host: sniezka.bmj.net.pl

    8* Takim cudem że tem program jest na ten model

  • 0

    11. ~pisul  2010-02-03 18:19:40  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Nokia maps a po zmianie nazwy nokia ovi jest w wersji z witaminka do pobrania juz od dobrych 2/3 lat.Ale ta nawigacja nie jest tak naprawde szczytem mozliwosci.Ma poprostu bledy ktore eliminuja ja w profesjonalnym zastosowaniu.Pierwszy blad to lektor ktory mowipol sekudy po manewrze ktory trzeba bylo wykonac.Ma to miejsce nie w przypadku gdy do krzyzowki mamy 10/50 metrow.Wtedy wszystko gra.Ten blad wystepoje gdy mamy 2/3/4 krzyzowki nastepojace po sobie w bardzo krotkiej odleglosci.Np centrum Wroclawia czy Slaska.Drugi blad to brak mozliwosci wybrania tras prowadzonych TYLKO glownymi drogami.Sa trasy szybkie lub krotkie.Co tu wiele gadac nieraz kieruje nieutwardzonymi przez las!Fakt jest szybko lub bardzo malo kilometrami ale bez napedu 4x...Tych wad niema polski program naviexpert.Lektor idealny,mozliwosc wyboru takie ilosci mowy lektora ze mozna wylaczyc ekran telefonu.Same komendy glosowe wystarcza.I oczywiscie jest do wyboru trasa TYLKO glownymi.Moj rekord na jednym ladowaniu noki n82 to trasa na naviexpercie z Krakowa przez Opole do Srody wielkopolskiej i spowrotem az w Bieszczady!Ten program sie poprostu sprawdza na trasie.Wada to ze trzeba placic 10 zl na tydzien lub smsem 3 zl za dzien.

  • 0

    12.  2010-02-03 18:32:23

    10* więc skąd go pobrać? w aktualizacji aplikacji w telefonie brak aktualizacji, gdy podłączę telefon pod kompa i w Nokia Ovi Suite wybiorę aktualizacja też nic nie ma.

  • 0

    13. ~  2010-02-03 18:35:44  host: host-89-230-201-234.lublin.mm.pl

    http://maps.nokia.com a tam Download Ovi Maps with free navigation Compatible devices: Nokia X6, Nokia N97 mini, Nokia N97, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230.

  • 0

    14.  2010-02-03 18:44:16

    @8 jakos w zeszlym tygodniu udostepnili rowniez dla n97

  • 0

    15.  2010-02-03 18:48:03

    @12 wg. strony nokii musisz miec soft v20, aplikacje -> sw update i wybierasz z listy ovi maps

  • 0

    16. ~a_lex  2010-02-03 20:15:47  host: v05-16.opera-mini.net

    A ja mam pytanie - co to jest to magiczne "ovi"?

  • 0

    17. ~  2010-02-03 21:22:58  host: v13-10.opera-mini.net

    ovi to po finsku drzwi jesli o.to Ci chodzilo

  • 0

    18.  2010-02-03 22:02:23

    Ciekawe kiedy e75...Moja 3 miesięczna licencja za free dobiega powoli końca...

  • 0

    19. ~pisul  2010-02-03 23:08:54  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Juz nie tylko nokia ma mozliwosc darmowej nawigacji.Taka mozliwosc ma juz konkurencja http://www.youtube.com/watch?v=3bd_CP5hPis a dokladniej Omnia HD

  • 0

    20.  2010-02-03 23:25:48

    @19 przeciez to nic innego jak scrackowane ovi maps na telefonie z symbianem...

  • 0

    21. ~dalux  2010-02-04 12:01:41  host: gaja.tpnet.pl

    A ja niestety z pewnych źródeł wiem, że na telefony ze starszą wersją symbiana darmowej nawigacji nie będzie, tylko dla najnowszych urządzeń Nokii. A więc użytkownicy N82, E71, E66, E75 itd itp niestety obejdą się smakiem... :-//

  • 0

    22. ~zastępca_zastępcy  2010-02-04 12:47:24  host: awt202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 jak masz takie informacje z pewnych źródeł to zdradź, czy będzie navi za friko dla Nokii N900?

  • 0

    23. ~a_lex  2010-02-04 15:08:56  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #16 dzięki. Albo okna, albo drzwi, może niedługo wyjdą kominy? ;)

  • 0

    24.  2010-02-04 16:11:19

    @21 problem w tym, ze o ile e71, e66 czy tez n82 to s60 9.3 v3.1 to juz e75 z s60 9.3 v3.2 i pod wzgledem samego oprogramowania niczym sie rozni od e72 czy e55. sztuczny podzial. tym bardziej, ze telefonow z symbianem i gps jest 35 z tego dwukrotnie wystepuja 5800 (normalna i navigation edition, ktora z reszta traci racje bytu - 100 euro za uchwyt do samochodu?) i x6 (normalna i 16gb). jest tez c5 ktory jeszcze nie wyszedl oraz z blizniacze 6760/6790 wydane na rynek EU/US czy tez 5230/5235 roznice sie tylko tym, ze ten drugi jest z opcja comes with music. po odjeciu powtarzajacych sie modeli oraz tych, ktore jeszcze nie wyszly jak nic mamy 30 telefonow z gps, a darmowa nawigacje udostepniono tylko 10... zeby bylo smieszniej wszystkie pracuja pod symbianem od s60 v9.2 w gore na ktorym bez problemu chodzi ovi maps 3.

  • 0

    25. ~dalux  2010-02-04 17:17:53  host: chaos.tpnet.pl

    @24 i to prawdopodobnie właśnie ma to związek z wersją oprogramowania dla s60 9.3 v3.3 i wzwyż bo na niższych że się tak wyraże, nie ma podobno "technicznej możliwości" aby uaktywnić dożywotnio Ovi Maps.. No tak bynajmniej słyszałem.. A chciałbym się mylić, ponieważ sam posiadam N82 i nie pogardziłbym taką wieczną licencją..

  • 0

    26. ~niekumaty  2010-02-05 12:21:50  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Czy jest mozliwość wgrania którejś z istniejących wersji do Nokii 6220 Classic? Wczoraj próbowałem jesną ze strony, ale telefon mi odrzucil jako niekompatybilną... ale może jest jakaś, która pójdzie?

  • 0

    27. ~n  2010-02-12 11:12:31  host: awt120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jedno jest pewne, że jeśli Nokia nie zdecyduje się na nawigację za friko w N900 nomen omen flagowy model (z tego co piszą na maemo Sygic ma być płatny) to kupuję tomtoma czy innego mio, i do widzenia. A następny telefon to już z innej firmy będzie. Ja jestem twardziel, tak samo kiedyś postąpiłem z producentem skanerów, jak przeszedłem na vistę i mi skaner nie chciał chodzić w odpowiedzi na moje pismo zaprosili mnie do swojego sklepu. Podziękowałem i kupiłem nowy skaner, z innej firmy, z pierwszą żegnając się na zawsze. W balona to ja się robić nie dam... Włala.

Dodaj swoją opinię