Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 13 tys. osób ukaranych za rozmowę przez komórkę

Ponad 13 tys. osób ukaranych za rozmowę przez komórkę

LuiN 29 Sierpnia 2012 14:54

0 0

Od 9. czerwca, kiedy zaczął obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych, do 27. sierpnia 13 297 osób otrzymało łącznie ponad 66 tys. punktów karnych za rozmowę przez telefon w czasie prowadzenia pojazdu.

Oznacza to, że każdego dnia karne punkty za nieprzepisowe rozmowy telefoniczne otrzymuje blisko 170 osób, czyli jeden tego typu mandat wypisywany jest co każde 8,5 minuty.




Nowy taryfikator zaostrzył kary za najczęstsze wykroczenia w ruchu drogowym, jak również kary za wykroczenia najbardziej uciążliwe dla uczestników ruchu drogowego. Aktualnie na przykład za rozmowę przez telefon w czasie prowadzenia pojazdu kierowca otrzyma 5 punktów karnych (wcześniej było 0 punktów).

Źródło tekstu: MSW, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2012-08-29 18:30:46  host: ip-37-209-135-78.free.aero2.net.pl

    9 - wiele nowych telefonów nie ma BT a producenci tłumaczą to... rozsiewającymi się wirusami

  • 0

    23. ~ja  2012-08-29 18:45:36  host: ip-151-248-38-148.free.aero2.net.pl

    22. tak? przykład??

  • 0

    24. ~  2012-08-29 19:00:27  host: ppp132208.ostnet.pl

    Za dużo minut do wygadania to później są punkty...

  • 0

    25.  2012-08-29 21:04:27

    Macie oczywiście rację, ale poza tym przydadzą się wpływy do budżetu.

  • 0

    26. ~b2710  2012-08-29 21:58:01  host: user-46-112-141-8.play-internet.pl

    A czy jadąc rowerem mogę rozmawiać przez telefon przy uchu? Czy jadąc samochodem mogę powiesić komórkę na lusterku i włączyć tryb głośnomówiący czy musi być osobny zestaw?

  • 0

    27.  2012-08-29 22:14:06

    Jak ktoś dużo gada przez telefon w aucie, to najlepiej od razu kupić sobie automata.

  • 0

    28.  2012-08-29 22:15:47

    @26: Na rowerze nie możesz. Dalej sam nie wiem, czekam też na odpowiedź na moje pytanie, jeśli ktoś wie.

  • 0

    29.  2012-08-29 22:20:12

    @15,28. No na logikę, wygląda że TAK. Musi być przecież jakiś sposób na zainicjowanie połączenia. Podobnie przecież można przełączać kanały w CB, czy bawić się zwykłym odtwarzaczem radiowym podczas jazdy.

  • -1

    30. ~kopek1942  2012-08-29 22:20:28  host: 80.50.148.6

    Taa, nie mogę rozmawiać przez telefon w samochodzie a już np. zażerać się bułką tak :d co za paranoja.

  • 1

    31. ~b2710  2012-08-29 22:35:08  host: user-46-112-141-8.play-internet.pl

    @30. ~kopek1942 Zależy czy rozmawiasz z tą bułką;)

  • -1

    32. ~kopek1942  2012-08-29 23:11:00  host: 80.50.148.6

    ~b2710 a co za róznica możesz jeść i rozmawiać z pasażerem i na jedno wychodzi.

  • 0

    33. ~b2710  2012-08-29 23:19:28  host: user-46-112-141-8.play-internet.pl

    Kwestia dobrego wychowania, nie mówić z pełnymi ustami nie nauczyli Cię w domu?

  • 0

    34. ~kopek1942  2012-08-29 23:24:46  host: 80.50.148.6

    ~b2710 Rozjechałeś mnie :D

  • 0

    35. ~b2710  2012-08-29 23:32:29  host: user-46-112-141-8.play-internet.pl

    Jestem zaj*bisty!

  • 0

    36. ~  2012-08-30 00:03:25  host: user-164-126-131-112.play-internet.pl

    Słusznie, dopierdzielić chamkom mandatów ile wlezie w ich rozdymane dupy. W większości to są kobiety! A często też mają na tylnej półce zakupy! Rzygać się chce jak się widzi taką "pseudokierowcę" - telefon przy uchu, biegi i kierownica w jednym ręku, opóźnienie startu spod świateł od kilku sekund...

  • 1

    37. ~  2012-08-30 06:53:26  host: z33-10.opera-mini.net

    to wszystko przez stan darmowy w Play. Powinni tez ukarac tego operatora

  • 0

    38. ~  2012-08-30 07:37:35  host: z28-12.opera-mini.net

    37. Rak mózgu od ciągłego paplania - też wina Plaj ...

  • 0

    39. ~Chris  2012-08-30 11:36:40  host: duc54.internetdsl.tpnet.pl

    Z tym tematem wiąże się jeszcze inny problem: wygląda na to, że producenci telefonów wycofują się z produkcji telefonów posiadających wybieranie głosowe, a które są właściwie niezbędne dla poprawnego użytkowania samochodowego zestawu głośnomówiącego! Bo co z tego, że kierowca ma zestaw głośnomówiący, jeśli zamiast patrzyć gdzie jedzie, musi kontaktu szukać w telefonie! Miałem Nokię 6310i, która idealnie współpracowała z zestawem głośnomówiącym i bezbłędnie obsługiwała komendy głosowe. Teraz mam Nokię 6131, która co prawda komendy głosowe obsługuje, ale dosyć często wybiera nie ten numer, który chciałem. Potrzebuję kupić telefony dual-sim z wybieraniem głosowym dla siebie oraz dla żony, ale nie bardzo jest co wybrać, bo 90% dual-simów nie obsługuje wybierania głosowego, a ta kilka modeli, które obsługują, to albo mają nędzne parametry, albo istnieją tylko w zapowiedziach producentów.

  • 0

    40. ~POKUSER  2012-08-30 14:06:49  host: gxk6.internetdsl.tpnet.pl

    Zbieraj punkty - odbieraj nagrody... :-)

  • 0

    41.  2012-08-30 17:32:37

    w galaxy jest wybieranie głosowe tylko że trzeba mówic nazwy kontaktów po angielsku.

Dodaj swoją opinię