Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 1,3 mln Androidów każdego dnia

Ponad 1,3 mln Androidów każdego dnia

Q! 5 Września 2012 23:29

0 0
Prezes Google, Eric Schmidt, podał nowe statystyki dotyczące systemu Android. Codziennie na całym świecie aktywowanych jest 1,3 mln urządzeń z tym systemem.

Wśród 1,3 mln urządzeń aktywowanych dziennie 70 tys. stanowią tablety pracujące pod kontrolą systemu Android. Oznacza to, że każdego miesiąca do klientów końcowych trafia około 40 mln urządzeń z tym systemem.

Obecnie na rynku znajduje się 480 mln urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. To o 80 mln więcej niż 27. czerwca, kiedy to po raz ostatni podane zostały oficjalne statystyki dotyczące systemu.


Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 2

    2.  2012-09-05 23:49:00

    ... tak to prawda dodatkowo zastosowanie tej samej wersji systemu na tabletach jak i na smartphonach ułatwiło malejącą fragmentację :)

  • -6

    3. ~  2012-09-05 23:49:41  host: ip-151-248-44-142.free.aero2.net.pl

    Najgorszy system na ziemi, baterie zjada nawet gdy wyłączony jest telefon.

  • 3

    4. ~koń  2012-09-06 00:38:51  host: public-gprs509134.centertel.pl

    @3 jak śpię - to rano też głodny wstaję. Chyba powinienem pomyśleć o upgrade.

  • 0

    5. ~  2012-09-06 00:43:32  host: ip-151-248-37-205.free.aero2.net.pl

    dobrze że mam samsunga z CSTN

  • 1

    6.  2012-09-06 00:52:57

    Nie slodzcie tak androidowi.... gdyby nie dalvik to nie potrzebaby 1-2GHz i 2-4 rdzeni oraz 8 rdzeniowych modułów graficznych. java jest szybsza i wydajniejsza od dalvika ;

  • 0

    7.  2012-09-06 06:06:33

    Bateriożerny potwornie jest ten Android!

  • 0

    8.  2012-09-06 07:24:01

    To są już namiastki komputerów dlatego nie ma co się dziwić, że bateryjki o pojemności rzędu 1,5 Ah tak szybko się wypalają. Zwykłe notebooki wytrzymują na nieco większych bateriach 10 godzin ciągłej pracy. Mi Samsung Galaxy mini 2 działa 4-5 dni. Przy każdorazowym włączaniu i wyłączaniu w razie potrzeby dostępu do sieci internetowej.

  • -1

    9. ~RE_d  2012-09-06 07:59:31  host: staticline-31-182-221-123.toya.net.pl

    Darmowy system to nie ma się czemu dziwić. To tak jakby Windows7 dawali za darmo :)

  • 0

    10.  2012-09-06 08:07:46

    @3 Mój sgs2 przez noc traci od 0 do 2% nie wiem od czego to zależy. Dzisiaj rano kiedy brałem telefon do pracy miał 4 dni i 2 godziny od ostatniego ładowania, w tym ekran włączony przez 4,5 godziny oraz 1,5 godziny rozmów, trochę netu, synchronizacja itd. Myślę, że bateria jest jednak znośna.

  • 1

    11. ~  2012-09-06 08:12:12  host: z51-15.opera-mini.net

    Bateriozerny Android? a który system nie jest? Może ta super produkcja Microsoft która w Lumii 800 nie wytrzymuje nawet dnia? Dajcie spokój, każdy system pobiera dużo energii, nie ma tu lepszych i gorszych rozwiązań, może Symbian trochę jest lepszy w tym względzie

  • 1

    12. ~heh  2012-09-06 09:32:28  host: 178-36-184-150.adsl.inetia.pl

    @10 Ty chyba shs2 to na obrazku widziałeś? hehe używam tego telefonu i przy ciągłej synchronizacji i włączonym necie(bo tylko tak sens ma używanie androida), rozmowach i przeglądaniu internetu to na standardowej baterii max 1 dzień, a na baterii o zwiększonej pojemności do 1,5 dnia, czasami jak się mniej korzysta do dwóch dni pełnych da rade. Więc nie wiem skąd masz takie dane, bo ja nie uwierzę w to :P

  • 1

    13. ~dag  2012-09-06 09:33:30  host: 91-231-53-2.holicon.pl

    @11 prawda to. Moja Lumia 800 pożera baterię nawet jak nic na niej nie robię. Pomaga przestawienie neta na Edge, ale co to za rozwiązanie :/

  • 0

    14. ~Kris  2012-09-06 09:44:51  host: rev-077079210222.atman.pl

    W Lumi 800 przy włączonym module 3g bateria trzyma 1 dzień :( Ale w 710 to wygląda lepiej...

  • 0

    15.  2012-09-06 10:44:02

    w htc mozart podobnie, niewiele robię i bateria leci strasznie szybko. I tylko dlatego trzyma dzień, że mam oszczędzanie baterii cały czas włączone, czyli mi się mail nie synchronizuje na bieżąco :(

  • 0

    16. ~Mucus  2012-09-06 10:59:21  host: host31-53-250-226.range31-53.btcentralplus.com

    Nie dziwne jak za zlocisza to daja w kazdym abonamencie...to lagujaca gangrena sie szerzy.

  • -1

    17. ~  2012-09-06 11:26:27  host: dvm207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1,3mln x 365 dni w roku = 474,5 mln ludzi rocznie aktywuje androida? W 7 miliardowej społeczności tej planety niedługo każdy człowiek będzie miał smartphona i to akurat z androidem. Fake jak nic!

  • 0

    18.  2012-09-06 13:24:13

    #17 Przytoczone wyliczenia mają się nijak do dalszej części wypowiedzi oraz "katastroficznych" wizji przyszłości. Nie uwzględniają nasycenia rynku. Gdybyś podobną wyliczankę przeprowadził dla aktywacji z początku istnienia Androida, to mógłbyś ogłosić, że obecny stan posiadania ludzkość osiągnie dopiero za 1000 lat..

  • 0

    19. ~wziuuuuu  2012-09-06 14:07:28  host: c47-247.icpnet.pl

    Ehh, to Wasze pieprzenie o tym ile to telefon wam nie wytrzymuje. Te SGS3 wytrzymujące więcej niż niegdyś nowe Nokie 6310i. Skoro Wam smartfon z Androidem wytrzymuje na baterii ponad 3 dni to dla mnie sprawa jest prosta - Nie potrzebujecie smartfona, a macie go tylko dlatego, ze to jest teraz "modne", bo inni mają i wam głupio. Ja gdy nie potrzebowałem kilka dni telefonu i praktycznie jego użytkowanie zamykało się do odebrania niewielkiej ilości rozmów / sms to i na HTC Evo 3D wytrzymałem 7 dni. Inna kwestia, że w normalnym użytkowaniu bateria wystarcza od rana do wieczora. Mało tego, podczas podróży zajeżdżam 100% naładowaną baterię smartfona 1780 mAh + 2200 mAh z przenośnej ładowarki Nokii DC-16 w 7-8 godzin, więc jestem w stanie sobie wyobrazić jacy to jesteście "mobilni" i jak bardzo wam potrzeba najnowszego "pro elo elo" SGS3 do "pracy" pff ...

  • 0

    20.  2012-09-06 17:02:26

    @ up. Dokładnie jak nie używam e7 to kilka dni jak używam tak jak smartfona to 1 dzień

  • 0

    21. ~ema xddd  2012-10-21 21:40:13  host: z33-16.opera-mini.net

    Ej mam pytanie czy w galaxy mini 2 bateria wytrzyma od 5 rano to 21 . jade na wycieczke dluga i bedzie mi sie nudzilo to chce sobie pograc w gierki prosze o szybka odpowiedz ! :)

Dodaj swoją opinię