Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ponad 10 Gb/s w powietrzu

Ponad 10 Gb/s w powietrzu

WitekT 22 Czerwca 2005 16:13

0 0

Naukowcy z Uniwersytetu Essex ustanowili światowy rekord szybkości transmisji bezprzewodowej.

Transmisja odbywała się z szybkością 10,4 Gb/s – takie połączenie bezprzewodowe mogłoby więc obsłużyć 162 tys. rozmów telefonicznych lub 10 tys. szerokopasmowych łącz Internetowych. Rekordowy wynik osiągnięto w warunkach laboratoryjnych. Mimo, iż poza laboratorium parametry połączenia byłyby zapewne znacznie słabsze, eksperyment pokazuje, że możliwe jest przesyłanie danych drogą bezprzewodową z prędkością powyżej 10 Gb/s.
Niestety, zastosowane rozwiązanie nie jest zgodne ze specyfikacją przygotowywanego obecnie standardu bezprzewodowych łącz ultra-szerokopasmowych IEEE 802.15. Badacze z Essex wykorzystali trzy anteny, obsługujące zakres częstotliwości od niespełna 2GHz do przeszło 7GHz.

Źródło tekstu: Engadget, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ehmm  2005-06-22 18:03:00  host: 212.244.115.33

    ponad 10Gb/s...?? - ja aż tyle nie potrzebuje.. - ale tak z 5-7Gb/s bez limitu transferów - i za cenę do 50zł miesięcznie to bym chciał. A możliwe to jest do zrealizoania w Polsce...??
    (jedyna obecnie firma która proponuje w miarę tani internet bezprzewodowy (=40zł miesięcznie) ma prędkości do 2Mb/s a wewnątrz sieci do 100Mb/s...:(( - takie są niestety polskie realia rynkowe...:(()

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz wzmacniaczy sygnału w domowej sieci Wi-Fi?

TP-Link RE270K - wzmacniacz Wi-Fi i inteligentne gniazdko w jednym

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet